چرا پونیشا بدترین انتخاب برای فریلنسرها است؟

امتیاز 3.00 ( 4 رای )

چرا پونیشا بدترین انتخاب برای فریلنسرها است؟ 8

چرا پونیشا بدترین انتخاب برای فریلنسرها است؟

به دلیل تبلیغات متعدد و نبود رقیب جدی، پونیشا یکی از اصلی ترین گزینه های فریلنسرها برای گرفتن پروژه است اما به عقیده ما این وبسایت بدترین انتخاب برای فریلنسر هاست. اگر یک فریلنسر حوزه گرافیک یا تدوین هستید و می خواهید بدانید چرا پونیشا بدترین انتخاب برای فریلنسرهاست، این مقاله را تا انتها بخوانید.

قیمت گذاری ارزان، مشتری های بی کیفیت:

سیستم قیمت گذاری پونیشا، کارفرمایان و مشتریانی را هدف قرار داده است که به دنبال قیمت های بسیار ارزان هستند تا کارهای خود را با کمترین هزینه ممکن انجام دهند. بسیاری از آن ها حتی به کیفیت کار اهمیت نمی دهند و فقط به دنبال نیروی کار ارزان هستند. طبیعی است که این مشتریان به ارزش هنری و سلیقه شما توجهی نداشته باشند و همین مورد انگیزه شمارا به شدت کم می کند.

ازدحام فریلنسر ها باعث شده است که همگی برای دادن قیمت پایین تر رقابت کنند و آنقدر این فرآیند تکرار می شود که عملا دستمزد پروژه به قیمت ناچیزی برسد. همین مورد مشتریان را خوشحال و بد عادت می کند و درآمد فریلنسر ها را تا بسیار کم خواهد کرد.

بسیاری از فریلنسر ها در پونیشا با ۲۰۰ هزار تومان موشن گرافیک میسازند در صورتی که ارزش ساخت آن در بازار حدود دو میلیون تومان است، یا کسانی هستند که با ۵۰ هزار تومان ناچار به طراحی لوگو هستند! به نظر شما چه کسی اینجا بیشتر ضرر می کند؟

بیایید کمی فکر کنیم، به طور مثال درآمد ایده آل شما در ماه ۵ میلیون تومان است. برای رسیدن به این درآمد در پونیشا باید در ماه چند ده پروژه انجام دهید اما در بازار آزاد فقط کافی است ماهی دو یا سه پروژه بگیرید. کدام یک منطقی تر است؟

چرا پونیشا بدترین انتخاب فریلنسرها

راه پیشرفت شما بسته می شود:

اگر از افراد موفق این صنعت سوال کنید که فرآیند پیشرفت شما چگونه بوده است قطعا همه آن ها به شما خواهند گفت که ابتدا آموزش دیده اند، کمی در بازار اصطلاحا خاک خوری کرده اند و در نهایت به فن بازاریابی و گرفتن پروژه مسلط شده اند و اکنون درآمدی بیشتر از یک پزشک دارند. اما پونیشا این فرآیند را به طور کلی مختل کرده است. پونیشا بدترین انتخاب فریلنسرها شما را در بازاریابی و گرفتن پروژه ناتوان نگه میدارد و در واقع پس از مدتی توانایی گرفتن پروژه بدون پونیشا را نخواهید داشت و مجبورید تا آخر با مشتریان بی کیفیت و دستمزد های پایین فعالیت کنید. نهایتا مثل بقیه افراد میفهمید که راه پیشرفتی ندارید و مجبور می شوید از شغل طراحی یا تدوین که عاشقش هستید برای همیشه خداحافظی کنید. اکنون قطعا قهمیده اید که پونیشا چطور می تواند آینده شمارا تحت تاثیر منفی قرار دهد.

کلاهبرداری و نبود عدالت:

در این میان مشکلات بین مشتری و فریلنسر هم کم نیست، از مشتریانی که به دنبال پرداخت نکردن پول هستند تا افرادی که دقیقه نود زیر همه چیز می زنند. قوانین پونیشا بدترین انتخاب فریلنسرها مشکلات بسیاری دارد و در آن برای مشکلات رایج بین کارفرما و فریلنسر، راه حل های کافی وجود ندارد. در نهایت مشکل شما به داوری پونیشا سپرده خواهد شد و در اغلب مواقع این داوری به نفع مشتری خواهد بود و سر فریلنسر مثل همیشه بی کلاه می ماند. اگر باور ندارید سری به کامنت های پونیشا یا سایر مقالات دیگران بزنید.

چرا پونیشا بدترین انتخاب برای فریلنسرها است؟ 11

اضطراب و ناراحتی، بیشتر از همیشه:

زندگی فریلنسری همیشه با کمی اضطراب همراه بوده است اما این موارد در پونیشا بدترین انتخاب فریلنسرها بسیار بیشتر از حالت عادی است. درآمد کم و فضای رقابتی شدیدی که به آن اشاره کردیم باعث می شود شما همیشه دغدغه پروژه را داشته باشید، ذهنتان همیشه درگیر این موضوع باشد که آیا درخواستم قبول می شود یا نه و گاهی روزها منتظر باشید تا مهلت درخواست به پایان برسد و درخواست ها برسی شود. علاوه بر این موضوع، به دلیل دستمزد کم پروژه ها فرد مجبور می شود تعداد زیادی پروژه را همزمان قبول کند (اگر خوش شانس باشد) و همین باعث افزایش شدید ساعات کاری و مشکلات روحی روانی می شود.

ورود بسیار سخت به عنوان تازه کار:

در هر حوزه، چند فریلنسر که سابقه بیشتری دارند و امتیاز زیادی جمع کرده اند اکثر پروژه هارا با قیمت های بسیار پایین و زمان های انجام کم قبول می کنند و مابقی افراد نمی توانند پروژه دریافت کنند. اوضاع زمانی بدتر می شود که باید به عنوان فریلنسری بدون سابقه کار در این سایت ها ثبت نام کنید. همانطور که شنیده اید باید هفته ها در انتظار دریافت اولین پروژه های خود باشید و همین موضوع شمارا بسیار خسته، بی انرژی و بی انگیزه می کند و مشکلاتی مثل اضطراب که در بالا به آن اشاره کردیم گریبان گیر شما خواهند شد.

چگونه به عنوان یک گرافیست یا تدوینگر استخدام شویم؟

مشکلات را گفتیم، راه حل چیست؟

قبل از رفع مشکل، باید نیاز را پیدا کنیم. شما به این دلیل در سایت هایی مل پونیشا عضو هستید چون نمی توانید در بازار به شکل مستقل مشتری پیدا کنید و پروژه بگیرید. برای رفع این موضوع، باید به فن بازاریابی و گرفتن پروژه مسلط شوید. متاسفانه برای این موضوع، منبع یادگیری مناسبی در ایران وجود نداشت پس تصمیم گرفتیم  تمام تجربیات و دانش خود را طی دوره ای به نام “بازاریابی و گرفتن پروژه برای گرافیست ها و تدوینگران” برگزار کنیم. پس از شرکت در این دوره می توانید به شکل مستقل و بدون نیاز به سایت هایی مثل پونیشا، با مطرح ترین افراد و شرکت ها وارد همکاری شوید، مشتریانی که مشکلی برای پرداخت هزینه های میلیونی ندارند.  اگر هم اکنون از پویشا درآمد دارید، منطقی نیست که به یکباره از آن خارج شوید و درآمد خود را صفر کنید.در دوره شرکت کنید، فن بازاریابی و گرفتن پروژه را بیاموزید و کم کم از پونیشا خارج شوید تا این تغییر را با حداقل مشکل پشت سر بگذارید. از طریق بنر زیر در دوره شرکت کنید.

چرا پونیشا بدترین انتخاب برای فریلنسرها است؟ 13

ارسال در :
لینک کوتاه :