چگونه به عنوان یک فریلنسر گرافیست یا تدوینگر خود را بیمه کنیم؟

چگونه به عنوان یک فریلنسر گرافیست یا تدوینگر خود را بیمه کنیم؟ 7

چگونه به عنوان یک فریلنسر گرافیست یا تدوینگر خود را بیمه کنیم؟

یکی از معایب فریلنسری نسبت به شغل آزاد نداشتن بیمه است. بیمه یکی از ضروریات هر فرد شاغل است و شما هم به عنوان یک فریلنسر باید به فکر بیمه خود باشید، زیرا زندگی را نمی توان پیش بینی کرد و خدایی نکرده ممکن است اتفاقی بیوفتد که دیگر قادر به کار کردن نباشید. سوالات بسیاری پیرامون بیمه فریلنسر ها از ما پرسیده می شد که تصمیم گرفتیم در این مقاله به آن پاسخ دهیم.

 

چند نوع بیمه داریم؟

به عنوان یک فردی که خود اشتغال است، شما دامنه گسترده ای از بیمه های دولتی تا بیمه های خصوصی را می توانید انتخاب کنید اما دو گزینه بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر بهترین گزینه هستند.

بیمه تامین اجتماعی برای شما دو گزینه بیمه اختیاری و بیمه مشاغل آزاد را پیشنهاد می دهد. مزیت بیمه تامین اجتماعی گستردگی قبولی آن توسط پزشکان و درمانگاه ها است اما برای مستمری و بازنشستگی شرایط جالبی ندارد. برای فریلنسری بهتر است از نوع بیمه مشاغل آزاد استفاده کنید که چیزی بین ماهیانه ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است. عموما پس از ۲۰ سال پرداخت بیمه، به بازنشستگی خواهید رسید و حقوق ماهیانه دریافت خواهید کرد.

در آن سو بیمه عمر توسط اکثر شرکت های خصوصی ارائه می شود و حدودا ماهی ۱۵۰ هزار تومان هزینه دارد. بیمه عمر از لحاظ مزایا بسیار بهتر از بیمه تامین اجتماعی است و بیشتر مورد توجه فریلنسرها واقع شده است. در بیمه عمر می توانید در صورت بیماری تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان کمک دریافت نمایید، از گرفتن وام بدون ضامن بهره مند شوید، سود تضمینی ۱۶ درصد دریافت کنید، از سال دوم تحت پوش بیمه های تکمیلی قرار بگیرید و در صورت بیماری و عدم توانایی کار، مستمری و حقوق از کار افتادگی دریافت کنید.

چگونه به عنوان یک فریلنسر گرافیست یا تدوینگر خود را بیمه کنیم؟ 9

کدام را انتخاب کنیم؟

انتخاب بیمه تا حد زیادی تصمیمی است که برای هر شخص، فرق می کند. شرایط درمانی بیمه تامین اجتماعی و بیمارستان های وابسته به این بیمه برای افرادی که خدمات سلامتی برایشان اهمیت دارد گزینه مناسب تری است اما بیمه عمر مزیت های جانبی بهتر و شرایط مالی مناسب تری دارد. برای انتخاب هردو بیمه و شرایطشان را با دقت برسی کنید و از افراد مطلع مشورت بگیرید. نمایندگی های بیمه کاملا شما را راهنمایی خواهند کرد اما اگر میخواهید به شکل آنلاین بیمه بگیرید و مشاوره دریافت کنید می توانید از سایت های فروش آنلاین بیمه که اخیرا در کشور زیاد شده اند استفاده نمایید.

در انتها فراموش نکید که بیمه باید یکی از مهم ترین اولویت های شما باشد و هرگز نباید آن را پشت گوش بیندازید.

معرفی ۹ کاربرد موشن گرافیک + فرصت های شغلی

اگر یک فریلنسر هستید و از درآمد های کم پونیشا خسته شده اید یا میخواهید مستقل کار کنید اما نمی دانید چطور باید پروژه بگیرید، ما در آکادمی گرافیستار دوره ای برگزار کرده ایم که می توانید با کمک آن، حتی بدون رزومه قوی با بهترین شرکت ها وارد همکاری شوید. این دوره”بازاریابی و گرفتن پروژه برای گرافیست ها و تدوینگران” نام دارد و از طریق بنر زیر می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

چگونه به عنوان یک فریلنسر گرافیست یا تدوینگر خود را بیمه کنیم؟ 11

ارسال در :
لینک کوتاه :