برای ساخت موشن گرافیک به چه مدارکی نیاز دارید؟

برای ساخت موشن گرافیک به چه مدارکی نیاز دارید؟ 9

آیا برای ساخت موشن گرافیک به مدرک نیاز دارید؟

برای ورود به صنعت بسیار جذاب و پولساز موشن گرافیک راه های مختلفی دارید، راه هایی مثل شرکت در دوره های حضوری، شرکت در دانشگاه علمی کاربردی، دانشکده صدا و سیما و دوره ها و بسته های غیرحضوری.

حتما در تبلیغات پر زرق و برق موسسات دیده اید که از مدرک گرایی معتبر در موشن گرافیک صحبت می کنند و کلید ورود به بازار کار را در داشتن مدرک می دانند و احتمالا یکی از رایج ترین سوالات شما این است که برای فعالیت و گرفتن پروژه موشن گرافیک نیاز به چه مدرکی دارید. جواب این است که شما به هیچ مدرکی نیاز ندارید! طی هفت سالی که در زمینه آموزش موشن گرافیک فعالیت کرده ام، هرگز کارفرما های مختلف از من سوالی در رابطه به مدرک نکرده اند.

همین الان ۶۰ دقیقه از محتوای پکیج پروژه محور موشن گرافیک را رایگان دانلود کن

در واقع مدرک بیشتر برای تخصص هایی مثل پرستاری یا وکالت کاربرد دارد که حتما باید از طریق دانشگاه و طبق پروسه قانونی طی شوند و عموما حساسیت بالایی دارند اما ذات هنر و به خصوص گرافیک بسیار متفاوت است. بسیاری از کارگردانان، عکاس ها، طراحان لباس و گرافیست های مطرح جهان به دانشگاه هنر نرفته اند و در واقع مدرکی هم ندارند. مدرک در تخصص های هنری هرگز برای شما در بازار کار اعتبار ایجاد نمی کند، اعتبار شما در بازار کار به مهارت و نمونه کار شماست و هیچکس به مدرک توجه نمی کند.

برای ساخت موشن گرافیک به چه مدارکی نیاز دارید؟ 11

هوشمندانه انتخاب کنید

هیچکدام از متخصصان موشن گرافیک شرکت در دانشگاه هایی مثل علمی کاربردی را برای یادگیری موشن گرافیک توصیه نمی کنند. مشکل عمده این رشته در دانشگاه مثل اکثر رشته های دیگر سیستم آموزشی کشور است. در این دانشگاه ها چند سال از عمرتان تلف می شود و بسیاری از مهارت های مورد نیاز برای بازار کار را نمی آموزید. در نهایت بعد از این چند سال شما می مانید و یک تکه مدرک کاغذی که هیچ اعتباری در بازار کار ندارد.

کلاس های خصوصی هم مشکلات خود را دارند، از شهریه سنگین و هزینه های هنگفتی که هیچ توجیهی ندارند تا کش دادن مدت زمان آموزش به چند ماه. اصلا منطقی نیست که مهارتی مثل موشن گرافیک که میتوانید در آن زیر دو هفته به تسلط برسید را طی چند ماه و صرف هزینه های میلیونی یادبگیرید. این موسسات خصوصی هم برای صدور مدرک تبلیغ زیادی می کنند و احتمالا تا الان فهمیده اید که مدرک آن ها نیز به درد بازار کار نمی خورد.

برای ساخت موشن گرافیک به چه مدارکی نیاز دارید؟ 13

بهترین روش یادگیری موشن گرافیک یادگیری از طریق دوره های اینترنتی است. با صرف هزینه ای ناچیز به نسبت دانشگاه و کلاس های حضوری میتوانید به این شغل پولساز مسلط شوید و مهم تر از همه در زمان صرفه جویی کنید.در دوره های اینترنتی استاندارد میتوانید طی ده روز در ساخت موشن گرافیک به مرحله تخصص برسید و به سرعت وارد بازار کار شوید، در این حالت بعد از مدتی هم می توانید درآمد قابل توجهی کسب کنید هم کارتان در این حوزه معروف شود. زمانی که شما به این درآمد و تجربه برسید، دانشجویان کلاس های حضوری تازه درسشان تمام شده است و به دنبال کار می گردند! پس با دید باز انتخاب کنید.

اگر دوره های غیرحضوری را برای آموزش حرفه ای موشن گرافیک انتخاب کرده اید دوره مارا از دست ندهید. در این دوره اگر قصد دارید در موشن گرافیک به تخصص برسید فقط به ده روز زمان نیاز دارید. علاوه بر این راه های بازاریابی و گرفتن پروژه های بزرگ را به شکل دوره ای جانبی دریافت خواهید کرد و هرگز نگران کار نخواهید بود.

برای ساخت موشن گرافیک به چه مدارکی نیاز دارید؟ 15

ارسال در :
لینک کوتاه :