اهمیت لوگو موشن در برندینگ ✔️(تاثیر لوگو موشن در برندسازی)

اهمیت لوگو موشن در برندینگ

لوگو همانند قلب برند، بیانگر شخصیت یک محصول یا برند است. به علاوه لوگو تاثیر مهمی در استراتژی لوگو سازی شرکت ­ها دارد. اگر لوگو با دقت بالا و قوی طراحی شود می­تواند بیانگر داستان هر برند به صورت جامع باشد و همچنین باعث ایجاد ارتباط بین مخاطب و برند می­شود. اهمیت لوگو موشن تاثیر بسیاری بر روی برندینگ می­گذارد و اساس کلی یک استراتژی بازاریابی موفق معرفی می­شود. آموزش موشن گرافیک

قطعا تاکنون تصور داشتید که لوگو ابزاری مدرن در دنیای بازاریابی محسوب می­شود. ولی با کمی بررسی متوجه می­ شوید که عمر لوگو به اندازه بازاریابی است. دلیل استفاده از لوگو چیست؟ آیا استفاده از لوگوهای ساده برای معرفی برند بهتر است؟ لوگو موشن چیست؟ در این مطلب به بیان چیستی و چرایی اهمیت لوگو موشن در برندینگ می­پردازیم.

اهمیت لوگو موشن در برندینگ

لوگوی برند در به وجود آوردن هویت برند اهمیت بالایی دارد. لوگو موشن برای نشان دادن شخصیت شرکت به مخاطب استفاده می­شود و مبنای مهمی برای یک استراتژی بازاریابی موفق معرفی می­شود. اگر یک لوگوی متحرک موفق داشته باشید ارتباط بهتری با مخاطب برقرار خواهید کرد و پیام شما به نحو بهتری به او منتقل می­شود. به همین دلیل با استفاده از اهمیت لوگو موشن در برندینگ می­توانید کسب و کار خود را به شکل صحیحی در مسیر موفقیت قرار دهید و وجه تمایزی نسبت به رقبا ایجاد نمایید. تعدادی از مزایای اهمیت لوگو موشن در برندینگ بدین شرح است:

  • لوگو موشن انحصاری است: لوگو موشن خود را از بین لوگوهای آماده انتخاب کرده و تغییراتی در آن ایجاد کنید تا یک لوگو موشن اختصاصی داشته باشید و با استفاده از آن در جاهای مختلف نوعی امضای اختصاصی برای خود معرفی کنید.
  • باعث انتقال مفاهیم می­شود: انتخاب لوگ وموشن مناسبی که با جلوه ­های گرافیکی ترکیب شده باشد، می­توانید به روایت داستان برند خود بپردازید و به نوعی شعار برند خود را به مخاطب منتقل کنید.
  • تحریک احساسات مخاطب: لوگو موشن خلاقانه و مناسب باعث ایجاد هیجان در مخاطب می­شود و ارتباط خوبی با او ایجاد می­کند. با طراحی موفقیت­ آمیز لوگوی متحرک می­توانید نظر مساعد مخاطب را جلب کنید و در ذهن او ماندگار شوید.
  • برندتان را حرفه ­ای می­کنید: لوگو موشن نوعی طرح گرافیکی است که بیشتر کسب­ و کارهای حرفه ­ای از آن بهره می­برند. استفاده از یک لوگو موشن موفق می­تواند نوعی تبلیغ خلاقانه محسوب شود که باعث جلب توجه بیشتری از سوی مخاطب می­شود.

اهمیت لوگو موشن در برندینگ ✔️(تاثیر لوگو موشن در برندسازی) 9

لوگو موشن وجهه‌ ای منحصر به فرد برای برندتان می‌سازد!!

شرکت­ های بسیاری از لوگوهای مشابه و تکراری استفاده می­کنند که برای نگام مخاطبان خسته ­کننده می­شود. بر اساس آنکه لوگو بیانگر خدمات برند می­ باشد و برندهای بسیاری با خدمات یکسان فعالیت می­کنند و این شباهت­ ها به صورت غیرعمدی اتفاق می­افتد.

برای اینکه لوگوی منحصر به فردی را داشته باشید می­توانید از جلوه ­های ویژه مختلف استفاده کنید و وجه تمایزی نسبت به رقبایتان ایجاد کنید. زیرا متحر­ک­سازی لوگو محدودیت­ ها را در ایجاد خلاقیت از بین می­برد.

آیا لوگو موشن بر برندسازی تاثیر می‌گذارد؟

بر اساس نظر بسیاری از کارشناسان، تصویر متحرک بیشتر در ذهن مخاطب ماندگار می­شوند. حتی اگر از انیمیشن ۱۰ ثانیه ­ای استفاده کنید باز هم نسبت به یک تصویر ایستا تاثیرگذاری بیشتری خواهید داشت. بر اساس یک تحقیق مشخص شده است که حتی با یک ویدئوی ۱ دقیقه­ ای می­توانید ارزشی به میزان ۱.۸ میلیون کلمه ایجاد کنید.

اگر از اهمیت لوگو موشن های معنادار در برندینگ­ خود استفاده کنید، هم باعث جلب توجه مخاطب خواهید شد و هم در ذهن او ماندگار می­ شوید. هر برندی که سرمایه ­گذاری خوبی روی لوگو موشن داشته است، با به نمایش درآوردن لوگو موشن خود، نتایج شگفت ­انگیزی بر روی استراتژی برندسازی خودشان گذاشته ­اند.

حتما بخوانید: انواع لوگو موشن کدام اند؟ مزایای طراحی لوگو موشن

کاری کنید که مخاطبین در اولین برخورد با برندتان، عاشق آن شوند. چگونه؟

اولین برخوردها همواره تاثیر بسیاری بر روی دیدگاه مخاطبان می­گذارد. تنها در چند ثانیه می­توان فهمید که آیا این محتوا ارزش دیدن دارد یا خیر. لوگوی شما اولین تصویری است که از برندتان نمایش داده می­شود، بنابراین تاثیرگذاری آن بر روی مخاطب اهمیت دارد. استفاده از یک لوگو موشن خاص و منحصر به فرد می­تواند باعث شود خاطره ماندگاری در ذهن مخاطبان ایجاد کنید و آنها را به خود وفادار سازید. البته اهمیت لوگو موشن در برندینگ فقط یکی از راه ­های ایجاد ارتباط با مخاطبان است.

اهمیت لوگو موشن در برندینگ ✔️(تاثیر لوگو موشن در برندسازی) 11

احساسات مخاطب های خود را برانگیزید

ما انسان ­ها بر اساس احساساتمان قضاوت می­کنیم و در مراحل بعدی با عقل و منطق تصمیم می­گیریم. یک لوگوی متحر عالی می­تواند حس مثبت، شادی و هیجان را در مخاطب به وجود آورد. با تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان می­توانید آنها را به انجام یک اقدام عملی وادار کنید که خودتان از آنها انتظار دارید. به علاوه می­توانید به صورت یک خاطره دلنشین مدت­ های طولانی در ذهن او ماندگار شوید.

لوگو موشن بهترین ابزار برای بیان داستان شماست

اگر برندی بتواند یک داستان تاثیرگذار را روایت کند، به راحتی می­توان با آن برند ارتباط برقرار کرد. افرادی که یک نمونه لوگو موشن جذاب را می­بینند به سرعت مجذوب آن می­شوند. بنابراین یک لوگو موشن داستانی می­تواند تاثیر افسانه­ ای بر روی ذهن و تصمیمات مخاطب بگذارد.

از اهمیت لوگو موشن در برندینگ باید توضیحات جزئی­ تری نسبت به یک تصویر بی ­حرکت به مخاطب منتقل می­کند و در غالب یک ویدئوی کوتاه داستان کلی یک کسب و کار یا یک محصول را بیان می­کند. بازار یابان برای منتقل کردن پیام ­های خود ار ویدئوهای انیمیشنی استفاده می­کنند. وقتی شما از یک لوگو موشن منحصر به فرد استفاده می­کنید یعنی قصد دارید که باورها و داستان ­های خودتان را بی ­درنگ به مخاطب منتقل کنید.

حتما بخوانید: معرفی ۶ کاربرد لوگو موشن + نکات موثر در ساخت لوگو موشن

شرکت خود را حرفه‌ای نشان دهید

انسان­ ها معامله کردن با شرکت ­های حرفه­ ای را که به وعده ­های خود عمل می­کنند می­پسندند. حتی اگر مردم به جزئیات کاری شما آشنا هم نباشند ولی آنها از ترندهای روز دنیا آگاه هستند و داشتن کارهای به روز و حرفه ­ای را طلب می­کنند. شما می­توانید با استفاده از اهمیت لوگو موشن در برندینگ، به صورت حرفه ­ای ظاهر شوید و همگام با ترندهای صنعت فعالیت کنید. وقتی در ارائه دادن توانایی­ های خود از ترندهای صنعت استفاده می­کنید می­توانید حرفه­ ای بودن خود در کارتان را به خوبی نمایش دهید.

اگر علاقمند یه یادگیری حرفه ای لوگو موشن در انواع مختلف دارید، مار در آکادمی گرافیستار پکیج آموزش ساخت لوگو موشن در قالب ۱۲ پروزه را آماده ساختیم که پیشنهاد دارم یادگیری این دوره را از همین امروز شروع کنید و مهارت و تخصصی یشتر از دیگران بدست آورید.

اهمیت لوگو موشن در برندینگ ✔️(تاثیر لوگو موشن در برندسازی) 13

ارسال در :
لینک کوتاه :