معرفی ۶ کاربرد لوگو موشن + نکات موثر در ساخت لوگو موشن

کاربرد لوگو موشن

کاربرد لوگو موشن Logo Motion که نام دیگر آن لوگو اینترو یا آرم استیشن هم می­باشد، به صورت فایل ویدئویی تهیه می­شود که لوگوی کسب و کار در آنها همراه با آیکون­ های متحرک و فایل ­های صوتی به شکل متحرک ایجاد می­شود. برای داشتن یک هویت بصری تاثیر گذار استفاده از لوگو موشن توصیه می­شود. یکی از زیرمجموعه ­های آموزش موشن گرافیک، لوگو موشن است و تعداد زیادی از طراحان این رشته در سال­ های اخیر به دلیل داشتن مهارت بالا و علاقه زیاد به این حوزه وارد آن می­شوند. استفاده از ابزارهای حرفه­ ای در ایم زمینه موجب تاثیرگذاری بیشتر بر روی مخاطبان می­شود.

همین الان ۳۰ دقیقه (یک پروژه) از محتوای پکیج لوگو موشن را رایگان دانلود کن

معرفی کاربرد های لوگو موشن

داشتن لوگو موشن در عین جذابیت می­تواند شما را نسبت به رقبایتان متمایز کند. اما امکان و نحوه استفاده از لوگو موشن­ ها برای تاثیرگذاری بیشتر اهمیت بالایی دارد.

  • Intro ویدیوهای برند

کاربرد لوگو موشن در استراتژی ویدیو مارکتینگ وسعت بسیاری دارد و دائما در حال پیشرفت و گسترش می­باشد. بر اساس تحقیقی که در سال ۲۰۱۹ در مورد تاثیرگذاری این نوع استراتژی بر روی پیشرفت کسب و کارها انجام شده است، ۹۹ درصد از صاحبان کسب و کار برای کار خود از ویدئو استفاده می­کنند و ۸۸ درصد آنها تصمیم دارند که در آینده روی این استراتژی بیشتر سرمایه­ گذاری کنند.

ولی با افزایش بازار ویدئو مارکتینگ، این بازار به سوی رقابتی شدن پیش می­رود. شروع ویدئوهای شما با لوگو موشن، تصویر حرفه­ ای از شما در ذهن مخاطب ایجاد می­کند. از طرفی با پخش ویدئو توسط مخاطب می­توان پیام خود را به به صورت ساده و واضح به مخاطب ارائه نمود.

  • Outro ویدیوهای برند

کاربرد لوگو موشن در اینترو ویدئوها هم اندازه تاثیر آن در outro ویدئوها می­باشد. یعنی استفاده از لوگو موشن در ابتدا و انتهای ویدئو هویت بصری شما را به مخاطب یادآوری می­کند. شما انتظار دارید که مخاطب با بازدید ویدئوهای شما به مرحله بعدی قیف فروش هدایت شود که این مرحله می­تواند بستن قرارداد، فروش کالا، دانلود اپلیکیشن و یا هر چیز دیگری باشد!

زمانی که ویدئوهای خود را با لوگو موشن به اتمام می­رسانید برند خود را در ذهن مشتری ماندگار می­کنید و با تاثیرگذاری خوبی که بر روی آنها دارید ممکن است که آنها مراحل بعدی خود را بدون هیچگونه مشکلی طی کنند.

حتما بخوانید: لوگو موشن چیست (لوگو اینترو) مزایا + کاربردها

  • شبکه های اجتماعی

امروزه استفاده از شبکه ­های اجتماعی به عنوان پلتفرم تصویری بسیار رایج شده است. بر اساس گفته­ های Social MediaExaminer بیش از ۸۰ درصد صاحبان کسب و کار، از محتواهای تصویری در استراتژی شبکه اجتماعی­شان استفاده می­کنند.

در بین محتواهای تصویری، ویدئها برگ برنده کسب و کارها محسوب می­شوند. زیرا انیمیشن موجب جلب توجه هر شخصی می­شود و با توجه به بیشتر شدن کاربران شبکه­ های اجتماعی برای برجسته شدن بهتر است که از لوگو موشن استفاده کنید.

استفاده از GIF و ویدئو در شبکه ­های اجتماعی بسیار رایج است. شما هم می­توانید با استفاده از این فرصت به اشتراک لوگوی خود بپردازید و آن را به صورت جنجالی معرفی کنید. می­توانید با ساخت چند نمونه از کاربرد های لوگو موشن بینندگان شما نظراتشان را نسبت به ورژن مورد علاقه خود بیان کنند. بدین وسیله هم مخاطبان خود را درگیر کرده ­اید و هم از این موقعیت به نفع خود بهره می­برید و لوگو موشن مناسبی را برای کسب و کار خود برمی گزینید.

معرفی 6 کاربرد لوگو موشن + نکات موثر در ساخت لوگو موشن 8

  • سرویس دهنده‌های ایمیل

ایمیل همواره یکی از را­های ارتباطی پرکاربرد است. مخصوصا در کسب و کارهای B2B و بر اساس یافته های IMAGINATION سومین منبع اطلاعاتی برای مخاطبانی است که در پروسه B2B قرار دارند.

با این وجود اطلاعات یکسانی در بیشتر سرویس دهنده­ های ایمیل وجود دارد: لوگو، نام، عنوان شغل و یک پیام کنجکاو کننده کوتاه. امروزه بیشتر ایمیل ­ها به صورت فرمالیته ارسال می­شوند که در بیشتر مواقع از طرف مردم مورد توجه قرار نمی­گیرد. اگر در ویدئوهای خود از کاربرد لوگو موشن استفاده کنید، ایمیل ارسالی شما برای مخاطب جذاب و وسوسه انگیز می­شود و آنها را به دیدن دوباره ایمیل شما تحریک می­کند.

  • وب سایت

استفاده از لوگو موشن در وبسایت را به لیست خود استفاده کنید. وب سایت به عنوان رزومه شرکت شما عمل می­کند. استفاده از لوگو موشن هم موجب تقویت سئو سایت می­شود و هم وجه سایتتان را بهبود می­دهد. بازدیدکنندگان وبسایت با مشاهده کاربرد های لوگو موشن زمان بیشتری را در وبسایت شما می­گذرانند. این امر در بهبود رتبه­ بندی وب­سایت تاثیر بسیاری دارد.

با گذاشتن لوگو موشن در صفحه اصلی وبسایت بازدیدکنندگان شما از دیدن سایت شما شگفت­ زده می­شود. مدنظر داشته باشید که بهتر است فقط یک بار از لوگو موشن استفاده کنید تا حواس بازدیدکنندگان به آن پرت نشود.

  • بنر های تبلیغات دیجیتالی

شاید شما هم اصطلاح “banner ad blindness” را شنیده باشید. این اصطلاح معرف مشتری­ هایی است که تعداد زیادی از بنرهای تبلیغاتی را به دلیل حجم زیاد آنها نادیده می­گیرند. برای مقابله با این مسئله بهتر است که جان تازه­ای به تبلیغات خود ببخشید.

استفاده از موشن گرافیک می­تواند تاثیرگذاری بنرهای تبلیغاتی دیجیتالی را به میزان زیادی افزایش دهد و از این طریق توجه مخاطبان بیشتری را به خود جلب نماید. این اتفاق باعث افزایش نرخ کلیک مخاطبان بر روی لینک تبلیغاتی می­شود.

کاربرد های لوگو موشن

یک توصیه

همانگونه که بیان شد، لوگو موشن به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مورد استفاده قرار می­گیرد و موجب می­شود که برند شما در ذهن مخاطب ماندگار شود و از این طریق نرخ برندسازی افزایش می­یابد. همچنین کاربرد لوگو موشن باعث بهبود داستان­ گویی شما شده و تصویر خوبی از برند شما در ذهن مخاطب به جای می­ گذارد. اگر می­خواهید لوگو موشن موثری داشته باشید به این نکات دقت کنید:

  • قبل از تولید لوگو موشن به بررسی اهداف شرکت خود بپردازید و به هویت بصری که برند شما در ذهن مخاطب ایجاد می­کند فکر کنید.
  • ابتدا در مورد رفتار کاربران خود تحقیق کنید و بر اساس علایق آنها به تهیه و تنظیم لوگو موشن مناسب بپردازید.
  • در لوگو موشن خود با یک جریان غیر قابل پیش ­بینی سعی کنید که مخاطب خود را شگفت زده کنید.
  • لوگو موشن خود را به صورت مختصر در کمتر از ۱۰ ثانیه بسازید و سعی بر تولید یک فیلم پیچیده از لوگوی خود نداشته باشید.

حتما بخوانید: انواع لوگو موشن کدام اند؟ مزایای طراحی لوگو موشن

نظر شما چیست؟

اگر قصد ایجاد یک برند قوی و جدی را دارید باید برای تهیه یک لوگوی جذاب و پرجلوه هزینه کنید و وقت زیادی بگذارید. بگ برنده شما اضافه کردن انیمیشن به لوگوی کسب و کارتان می­باشد. شرکت­های زیادی در هر صنعت و حرفه مشغول به کار و رقابت با یکدیگر هستند و اگر یک لوگوی ضعیف برای خود انتخاب کنید نخواهید توانست امتیاز خاصی نسبت به رقبا بدست آورید و امکان برنده شدن شما در بازار رقابتی کمتر می­شود. مدیران موفق برای طراحی کاربرد لوگو موشن حرفه ­ای سرمایه­ گذاری می­کنند تا بتوانند چندین برابر این میزان سرمایه­ گذاری را در کسب و کار خود بدست آورند.

اگر علاقمند یه یادگیری حرفه ای لوگو موشن در انواع مختلف دارید، مار در آکادمی گرافیستار پکیج آموزش ساخت لوگو موشن در قالب ۱۲ پروزه را آماده ساختیم که پیشنهاد دارم یادگیری این دوره را از همین امروز شروع کنید و مهارت و تخصصی یشتر از دیگران بدست آورید.

معرفی 6 کاربرد لوگو موشن + نکات موثر در ساخت لوگو موشن 11

ارسال در :
لینک کوتاه :