آیا روتوش عکس درآمدزا است؟ کسب درآمد از روتوش

کسب درآمد روتوش

آیا روتوش عکس درآمدزا است؟

فعالیت­ های مشارکتی با عکاسان و آتلیه­ ها باعث ایجاد فرصت مناسبی برای کسب درآمد از روتوش فراهم شده است تا بتوانند این حرفه را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب و در آن مشغول به کار شوند. چراکه تعداد مراسمات عروسی، جشن و تولد بسیار زیاد است و همین امر باعث بالا رفتن تعداد سفارشات آتلیه­ دارها شده است.

عکس­برداری از مشتریان متفاوت که همگی می­خواهند در کوتاهترین زمان عکس ­های یادگاری خود را دریافت کنند. در این شرایط بیشتر آتلیه ­دارها برای افزایش سرعت کار به روتوش ­کارهای حرفه­ ای نیاز دارند تا بتوانند رضایت مشتریان خود را با ارائه سفارشات آنها در زمانی کوتاه جلب نمایند.

به دلیل بالا بودن هزینه ­های استخدام روتوش ­کار برای آتلیه، مانند هزینه تهیه میز و کامپیوتر و محل و کار و …، مدیران آتلیه ترجیح می­دهند برای کاهش هزینه­ ها کارهای روتوش را برون­ سپاری کنند. این اتفاق سال های زیادی است که در جهان انجام می­شود و در سال­ های اخیر هم در ایران جایگاه مناسبی پیدا کرده است. آموزش روتوش عکس در فتوشاپ

همین الان ۷۰ دقیقه از محتوای پکیج پروژه محور روتوش در فتوشاپ را رایگان دانلود کن

آتلیه­ دارهایی که همچنان به روش سنتی و قدیمی مشغول به کسب درآمد از روتوش هستند و می­خواهند تمام مراحل روتوش عکس زیر نظر خودشان انجام شود، تعداد زیادی از مشتریان خود را به دلیل این تصمیم غیر عاقلانه و غیر حرفه­ ای از دست خواهد داد و همین امر موجب افزایش شکایت­ ها و نارضایتی مشتریان در تحویل دیرهنگام عکس ­هایشان شده است. نتیجه این تصمیم روتوش­ های غیر حرفه­ ای و قدیمی و بسیار سطحی خواهد بود.

این آتلیه ­دارها مجبور هستند که در مراسم حاضر شود، به فیلم برداری و عکس ­برداری بپردازند، به اداره دفتر خود و تدوین فیلم ­ها بپردازند و همچنین عکس­ های مراسم را روتوش کنند. انجام این کارها در زمانی کوتاه باعث می­شود زمان کافی برای روتوش تخصصی و حرفه ­ای نداشته باشند و با استفاده از پلاگین­ های آماده به انجام روتوش ­های سطحی و غیر حرفه­ ای بپردازند که نتیجه این اتفاقات کاملا مشخص است.

حتما بخوانید: روتوش عکس چیست؟ + اهمیت روتوش در عکاسی

امروزه حتی عکاسان حرفه­ ای هم کارهای روتوش عکس ­ها را به افراد متخصص به این حرفه می­سپارند. چراکه زمان بیشتری در اختیار خواهند داشت تا عکس­ های بیشتری را ثبت نمایند. از طرفی هزینه ­های همکاری و کسب درآمد از روتوش ­کارهای فریلنسر بسیار کمتر از این خواهد بود که خودشان برای این کار وقت بگذارند.

وجود شبکه ­های اجتماعی موجب شده است که سلیقه مردم از عکس ­های حرفه ­ای و زیبا تغییر کند و عکس ­های با کیفیت­ تری را طلب کنند. چراکه آنها با مشاهده عکس ­های زیبا و حرفه­ ای از ویژگی­ های یک تصویر حرفه ای اطلاع دارند. به همین دلیل آنها به دنبال بهترین نتیجه برای عکس ­های خود هستند. در این شرایط یک عکاس هوشمند و یک مدیر آتلیه موفق باید بتواند تصمیم بگیرد که یک محصول امروزی و حرفه­ ای به مشتری تحویل دهد و یا همان روال قدیمی و سنتی را برای تحویل عکس ­ها در پیش بگیرد.

آیا روتوش عکس درآمدزا است؟ کسب درآمد از روتوش 9

بیشتر آتلیه­ دارها و عکاسانی که افکار قدیمی و سنتی را دنبال می­کنند خیلی زود از این دنیای رقابتی خارج می­شوند. اما اگر خواسته مشتری را در اولویت قرار دهند و به صورت حرفه ­­ای عمل کنند می­توانند نتایج قابل قبولی به مشتریان خود ارائه دهند.

اگر شما هم یک روتوش ­کار حرفه­ ای و متخصص هستید به خوبی می­توانید در این دنیای پر و زرق و برق امروزی خوش بدرخشید. زیرا نیاز عکاسان و آتلیه­ دارها به یک روتوشر حرفه ­ای همواره در حال رشد است و به خوبی آگاه شده ­اند برای بقا در این بازار رقابتی باید افکار قدیمی خود را کنار بگذارند و با خواسته­ های مشتری به روز شوند. بنابراین برای پاسخ به نیاز مشتریان به صورت حرفه ­ای وجود یک روتوش ­کار حرفه­ ای برای آنها ضروری می­شود.

حتما بخوانید: مزایای یادگیری روتوش عکس به‌عنوان یک شغل

همکاری آتلیه ­ها با روتوش­ کارهای حرفه ­ای که تخصص، دانش و آگاهی لازم در این هنر را دارا باشد، می­تواند کمک بسیار زیادی به رشد و پیشرفت کسب و کار آنها کند و از طرفی درآمد متخصص روتوش در این بازار بی پایان همواره در حال افزایش خواهد بود.

هیچگاه افرادی که ارزش عکس ­ها و هنرخود را درک کرده­ اند و همچنین فرق بین عکس ­های غیر­حرفه ­ای و زیبا و حرفه ­ای را می­دانند، سفارش عکاسی خود را به یک آتلیه قدیمی و سنتی نمی­ سپارد. این رفتار حرفه­ ای از جانب مشتریان باعث می­شود، دیگران توقع بیشتری از عکس ­های خود داشته باشند. این روزها حتی افرادی که دانشی در حوزه مدل و عکاسی هم نداشته باشند به خوبی فرق بین یک عکس خوب و بد را تشخیص می­دهند، چراکه با مقایسه عکس خود با عکس­ های متعددی که در اینترنت و اینستاگرام وجود دارد می­توانند به تفاوت­ های آن آگاه شوند.

آیا روتوش عکس درآمدزا است؟ کسب درآمد از روتوش 11

آتلیه­ داران و عکاسانی که نتوانند عکس ­هایی مطابق با معیارهای زیبایی امروزی را به مشتریان خود تحویل دهند، خیلی زود از این میدان رقابتی خارج می­ شوند و باید به شکست خود قائل باشند.

بیان این نکات بدین هدف صورت گرفت که نشان دهیم، رشد کسب و کار عکاسی نیاز بسیاری به یک متخصص برا کسب درآمد از روتوش دارد و همکاری آتلیه ­دارها و عکاسان با متخصصین روتوش امری اجتناب ­پذیر می­باشد. چراکه روتوش ­های امروزی از دانش و مهارت بالایی برخوردار هستند و با تمرکز بالایی برای روتوش عکس ­ها زمان می­گذارند تا نتیجه­ ای همه­ پسند به را به مشتری تحویل دهند و همچنین در مدت زمان کوتاهی این کار را به انجام برسانند.

این موارد از سوی عکاسان حرفه­ ای و امروزی انجام می­شود و همین امر باعث می­شود که همواره عکسان و مدیران آتلیه بسیاری به این امر واقف شوند که برای برنده شدن در بازار رقابتی امروزی، داشتن مشتریان بیشتر و دستیابی به فروش و کسب درآمد از روتوش بیشتر به همکاری با روتوش ­کارهای حرفه ­ای و متخصص خواهد داشت.

این اتفاقات باعث ظهور روتوش­ کارهای حرفه ­ای در ایران شده است که تعدادی از آنها به شکل استخدامی و حضوری در محل کار مشغول به فعالیت هستند و تعداد زیادی از آنها به صورت فریلنسری و دورکاری در منزل خود به فعالیت روتوش مشغول می­باشند.

حتما بخوانید: معرفی ۶ + ۳ ابزار و تکنیک های روتوش در فتوشاپ

پیشنهاد یادگیری روتوش:

در حال حاضر در کشور ما، افراد فعال در زمینه عکس و ویرایش به مبحث روتوش کم هستند، چرا که جهت آموزش و یادگیری آن منابع معتبری در دسترس‌شان نبوده است و بیشتر از طریق تجربه و انجام کار عملی این تکنیک را یاد گرفته‌اند و به دیگران نیز آموزش داده‌اند. از این رو مار در گرافیستار پکیج آموزش روتوش عکس در فتوشاپ آماده ساختیم و به شکل پروژه محور به آموزش تمامی تکنیک ها و ابزاز های روتوش پرداختیم.

آیا روتوش عکس درآمدزا است؟ کسب درآمد از روتوش 13

ارسال در :
لینک کوتاه :