آیا روتوش عکس درآمدزا است؟ کسب درآمد از روتوش

کسب درآمد روتوش

آیا روتوش عکس درآمدزا است؟

فعالیت­ های مشارکتی با عکاسان و آتلیه­ ها باعث ایجاد فرصت مناسبی برای کسب درآمد از روتوش فراهم شده است تا بتوانند این حرفه را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب و در آن مشغول به کار شوند. چراکه تعداد مراسمات عروسی، جشن و تولد بسیار زیاد است و همین امر باعث بالا رفتن تعداد سفارشات آتلیه­ دارها شده است.

عکس­برداری از مشتریان متفاوت که همگی می­خواهند در کوتاهترین زمان عکس ­های یادگاری خود را دریافت کنند. در این شرایط بیشتر آتلیه ­دارها برای افزایش سرعت کار به روتوش ­کارهای حرفه­ ای نیاز دارند تا بتوانند رضایت مشتریان خود را با ارائه سفارشات آنها در زمانی کوتاه جلب نمایند.

به دلیل بالا بودن هزینه ­های استخدام روتوش ­کار برای آتلیه، مانند هزینه تهیه میز و کامپیوتر و محل و کار و …، مدیران آتلیه ترجیح می­دهند برای کاهش هزینه­ ها کارهای روتوش را برون­ سپاری کنند. این اتفاق سال های زیادی است که در جهان انجام می­شود و در سال­ های اخیر هم در ایران جایگاه مناسبی پیدا کرده است.

همین الان ۷۰ دقیقه از محتوای پکیج پروژه محور روتوش در فتوشاپ را رایگان دانلود کن

آتلیه­ دارهایی که همچنان به روش سنتی و قدیمی مشغول به کسب درآمد از روتوش هستند و می­خواهند تمام مراحل روتوش عکس زیر نظر خودشان انجام شود، تعداد زیادی از مشتریان خود را به دلیل این تصمیم غیر عاقلانه و غیر حرفه­ ای از دست خواهد داد و همین امر موجب افزایش شکایت­ ها و نارضایتی مشتریان در تحویل دیرهنگام عکس ­هایشان شده است. نتیجه این تصمیم روتوش­ های غیر حرفه­ ای و قدیمی و بسیار سطحی خواهد بود.

این آتلیه ­دارها مجبور هستند که در مراسم حاضر شود، به فیلم برداری و عکس ­برداری بپردازند، به اداره دفتر خود و تدوین فیلم ­ها بپردازند و همچنین عکس­ های مراسم را روتوش کنند. انجام این کارها در زمانی کوتاه باعث می­شود زمان کافی برای روتوش تخصصی و حرفه ­ای نداشته باشند و با استفاده از پلاگین­ های آماده به انجام روتوش ­های سطحی و غیر حرفه­ ای بپردازند که نتیجه این اتفاقات کاملا مشخص است.

حتما بخوانید: روتوش عکس چیست؟ + اهمیت روتوش در عکاسی

امروزه حتی عکاسان حرفه­ ای هم کارهای روتوش عکس ­ها را به افراد متخصص به این حرفه می­سپارند. چراکه زمان بیشتری در اختیار خواهند داشت تا عکس­ های بیشتری را ثبت نمایند. از طرفی هزینه ­های همکاری و کسب درآمد از روتوش ­کارهای فریلنسر بسیار کمتر از این خواهد بود که خودشان برای این کار وقت بگذارند.

وجود شبکه ­های اجتماعی موجب شده است که سلیقه مردم از عکس ­های حرفه ­ای و زیبا تغییر کند و عکس ­های با کیفیت­ تری را طلب کنند. چراکه آنها با مشاهده عکس ­های زیبا و حرفه­ ای از ویژگی­ های یک تصویر حرفه ای اطلاع دارند. به همین دلیل آنها به دنبال بهترین نتیجه برای عکس ­های خود هستند. در این شرایط یک عکاس هوشمند و یک مدیر آتلیه موفق باید بتواند تصمیم بگیرد که یک محصول امروزی و حرفه­ ای به مشتری تحویل دهد و یا همان روال قدیمی و سنتی را برای تحویل عکس ­ها در پیش بگیرد.

بیشتر آتلیه­ دارها و عکاسانی که افکار قدیمی و سنتی را دنبال می­کنند خیلی زود از این دنیای رقابتی خارج می­شوند. اما اگر خواسته مشتری را در اولویت قرار دهند و به صورت حرفه ­­ای عمل کنند می­توانند نتایج قابل قبولی به مشتریان خود ارائه دهند.

اگر شما هم یک روتوش ­کار حرفه­ ای و متخصص هستید به خوبی می­توانید در این دنیای پر و زرق و برق امروزی خوش بدرخشید. زیرا نیاز عکاسان و آتلیه­ دارها به یک روتوشر حرفه ­ای همواره در حال رشد است و به خوبی آگاه شده ­اند برای بقا در این بازار رقابتی باید افکار قدیمی خود را کنار بگذارند و با خواسته­ های مشتری به روز شوند. بنابراین برای پاسخ به نیاز مشتریان به صورت حرفه ­ای وجود یک روتوش ­کار حرفه­ ای برای آنها ضروری می­شود.

حتما بخوانید: مزایای یادگیری روتوش عکس به‌عنوان یک شغل

همکاری آتلیه ­ها با روتوش­ کارهای حرفه ­ای که تخصص، دانش و آگاهی لازم در این هنر را دارا باشد، می­تواند کمک بسیار زیادی به رشد و پیشرفت کسب و کار آنها کند و از طرفی درآمد متخصص روتوش در این بازار بی پایان همواره در حال افزایش خواهد بود.

هیچگاه افرادی که ارزش عکس ­ها و هنرخود را درک کرده­ اند و همچنین فرق بین عکس ­های غیر­حرفه ­ای و زیبا و حرفه ­ای را می­دانند، سفارش عکاسی خود را به یک آتلیه قدیمی و سنتی نمی­ سپارد. این رفتار حرفه­ ای از جانب مشتریان باعث می­شود، دیگران توقع بیشتری از عکس ­های خود داشته باشند. این روزها حتی افرادی که دانشی در حوزه مدل و عکاسی هم نداشته باشند به خوبی فرق بین یک عکس خوب و بد را تشخیص می­دهند، چراکه با مقایسه عکس خود با عکس­ های متعددی که در اینترنت و اینستاگرام وجود دارد می­توانند به تفاوت­ های آن آگاه شوند.

آتلیه­ داران و عکاسانی که نتوانند عکس ­هایی مطابق با معیارهای زیبایی امروزی را به مشتریان خود تحویل دهند، خیلی زود از این میدان رقابتی خارج می­ شوند و باید به شکست خود قائل باشند.

بیان این نکات بدین هدف صورت گرفت که نشان دهیم، رشد کسب و کار عکاسی نیاز بسیاری به یک متخصص برا کسب درآمد از روتوش دارد و همکاری آتلیه ­دارها و عکاسان با متخصصین روتوش امری اجتناب ­پذیر می­باشد. چراکه روتوش ­های امروزی از دانش و مهارت بالایی برخوردار هستند و با تمرکز بالایی برای روتوش عکس ­ها زمان می­گذارند تا نتیجه­ ای همه­ پسند به را به مشتری تحویل دهند و همچنین در مدت زمان کوتاهی این کار را به انجام برسانند.

این موارد از سوی عکاسان حرفه­ ای و امروزی انجام می­شود و همین امر باعث می­شود که همواره عکسان و مدیران آتلیه بسیاری به این امر واقف شوند که برای برنده شدن در بازار رقابتی امروزی، داشتن مشتریان بیشتر و دستیابی به فروش و کسب درآمد از روتوش بیشتر به همکاری با روتوش ­کارهای حرفه ­ای و متخصص خواهد داشت.

این اتفاقات باعث ظهور روتوش­ کارهای حرفه ­ای در ایران شده است که تعدادی از آنها به شکل استخدامی و حضوری در محل کار مشغول به فعالیت هستند و تعداد زیادی از آنها به صورت فریلنسری و دورکاری در منزل خود به فعالیت روتوش مشغول می­باشند.

حتما بخوانید: معرفی ۶ + ۳ ابزار و تکنیک های روتوش در فتوشاپ

پیشنهاد یادگیری روتوش:

در حال حاضر در کشور ما، افراد فعال در زمینه عکس و ویرایش به مبحث روتوش کم هستند، چرا که جهت آموزش و یادگیری آن منابع معتبری در دسترس‌شان نبوده است و بیشتر از طریق تجربه و انجام کار عملی این تکنیک را یاد گرفته‌اند و به دیگران نیز آموزش داده‌اند. از این رو مار در گرافیستار پکیج آموزش روتوش عکس در فتوشاپ آماده ساختیم و به شکل پروژه محور به آموزش تمامی تکنیک ها و ابزاز های روتوش پرداختیم.

ارسال در :
لینک کوتاه :