مزایای یادگیری روتوش عکس به‌عنوان یک شغل

مزایای یادگیری روتوش عکس

با مزایای یادگیری روتوش عکس به‌عنوان یک شغل آشنا شویم؟

از مزایای بیشمار یادگیری روتوش عکس می­توان به شاغل شدن افراد بیشتری در این حوزه اشاره کرد. اصلی­ ترین مزیت یادگیری روتوش عکس این است که مشاغل بسیاری به این مهارت نیاز دارند. عکاسی جشن و مد و یا حتی سینما و تبلیغات به این حرفه نیاز دارند. امروزه در شبکه­ های اجتماعی مانند اینستاگرام فرصت استفاده از این هنر برای بسیاری از افراد ایجاد شده است. مزیت دیگری که برای آن برشمرده می­شود هزینه بسیار پایین یادگیری این حرفه می­باشد. مشاغل بسیاری وجود دارند که یادگیری آنها به صرف زمان و هزینه زیادی نیاز دارد و در انتها با بازار کار کوچکی روبرو است.

ولی با شرکت در آموزش روتوش عکس در فتوشاپ در آکادمی گرافیستار و انجام تمرینات می­توان روتوش عکس را یاد گرفت. از طرفی دسترسی به یک سیستم کامپیوتری برای این حرفه مورد نیاز است که در اکثر خانه­ ها وجود دارد. از طرفی روتوش­کاران قابلیت کار در خانه و به صورت فریلنسری را دارند و از این طریق به کسب درآمد بپردازند.

همین الان ۷۰ دقیقه از محتوای پکیج پروژه محور روتوش در فتوشاپ را رایگان دانلود کن

وجود اینترنت و شبکه ­های اجتماعی باعث شده است که هیچگونه محدودیت مکانی برای روتوشر­ها وجود نداشته باشد و محل فعالیت آنها از شهر، استان و کشورشان هم فراتر می­رود که از برترین مزایای یادگیری روتوش عکس به شمار می رود. یک روتوشر می­تواند از محل زندگی خود سفارش کار و همکاری با یک کارفرما در شهر دیگری را داشته باشد. بنابراین هیچ مرزی برای درآمدزایی و کسب و کار روتوشرها وجود ندارد. حتی می­تواند از اتاق خود در شهرهای جنوبی سفارش یک آتلیه معروف در شهرهای شمالی ایران را انجام دهد.

در حال حاضر سایت­ های بسیاری در دسترس هستند که باعث برقراری ارتباط بین روتوش ­کارها و افراد نیازمند به این خدمات می­گردند و این نوع ارتباط باعث راحت شدن کار برای این افراد شده است. فعالیت داشتن از طریق ثبت نام در این نوع سایت­ها باعث بالا رفتن درآمد یک روتوشر می­شود و دستمزد آنها به دلار هم پرداخته می­شود که همین امر برای آنها مزیتی محسوب می­شود. به عنوان مثال شما در منزل خود یا حتی در سفر هستید ولی از قسمت­ های مختلف دنیا سفارش انجام روتوش دریافت می­ کنید.

حتما بخوانید: روتوش عکس چیست؟ + اهمیت روتوش در عکاسی

فریلنسر (Freelancer) :

فریلنسر (Freelancer) به کسی گفته می­شود که باعث به هم زدن قواعد زمانی و مکانی شده است و بدون دسترسی به یک دفتر کار و استفاده از روش کار سنتی مشغول به کار می­باشد.

هر روزه به تعداد این افراد افزوده می­شود و حتی شما هم می­توانید با هر تخصصی که دارید با استفاده از وب­سایت مختص این کار شغل مناسبی برای خود پیدا کنید و از مزایای یادگیری روتوش عکس لذت ببرید. پس از آن می­توانید با مذاکره کردن با درخواست­ کننده توافقاتی را در مورد انجام کار داشته باشید و پس از آن پروژه کاری مدنظر را دریافت کنید. پیش از این سختی­ های زیادی از جمله عدم پرداخت دستمز­دها، عدم تعیین تعهدات به صورت واضح و … همراه بود، ولی در حال حاضر سایت‌های freelancer زیادی در دسترس هستند که انجام این فرایند را ساده کرده­اند.

مزایای یادگیری روتوش عکس به‌عنوان یک شغل 7

شبکه­ های اجتماعی پر استفاده مانند اینستاگرام بستر مناسبی برای این حرفه می­باشند. از اینستاگرام می­توانید به عنوان یک ویترین یا رزومه تصویری برای نشان دادن توانایی ­ها و هنرهای خود استفاده نمایید و آگاه باشید که تمامی تصاویر شما قابل بازدید توسط میلیون­ها انسان دیگر خواهد بود. پس شما می­ توانید به عنوان یک روتوشر صفحه کاری خود را طراحی کنید و عکس­های خود را به همراه هشتگ ­های مناسب به اشتراک بگذارید و مدیریت کنید:

#روتوش_عکس  #ادیت_عکس  #روتوش_عکس_پرتره یا امثال این هشتگ­ها را برای عکس­های خود استفاده نمایید.

در این مطلب به بیان نکاتی در مورد مزایای یادگیری روتوش عکس پرداختیم و متوجه شدیم که یادگیری و ورود به این هنر می­تواند باعث ایجاد تحول در زندگی کاری افراد شود و همچنین به عنوان یک شغل پاره وقت یا تمام وقت برای افراد مورد استفاده قرار گیرد.

حتما بخوانید: ۷ نکته حرفه ای در روتوش عکس پرتره با فتوشاپ

به دلیل بالا بودن تعداد سفارشات روتوش عکس و تقاضای زیاد کار برای این هنر، این مهارت توانسته است رتبه بالایی در میان مشاغل دورکاری و آزادکاری پیدا کند. افرادی که علاقه­ ای به فریلنسر شدن داشته باشند می­توانند از هنر روتوش به عنوان یک گزینه کاری اساسی استفاده نمایند. با نگاهی جزئی به آتلیه­ های موجود در سطح شهر، استان یا کشور خود می­توانید ببینید که این هنر چه بازار بزرگی را در اختیار دارد. نیاز به این حرفه هر روزه بیشتر و بیشتر خواهد شد و روتوشرهای حرفه­ ای در این میان می­توانند هنر خود را به خوبی نمایش دهند.

مزایای یادگیری روتوش عکس به‌عنوان یک شغل 9

ارسال در :
لینک کوتاه :