آموزش افکت های فتوشاپ ✔️[نحوه ی افکت دادن به تصاویر]


آموزش افکت دادن به تصاویر در فتوشاپ

همه می‌دانید که فتوشاپ یک نرم‌افزار قدرتمند و بی‌نظیر است که تاکنون هیچ برنامه دیگری قادر به جایگزینی کامل آن نشده است. بخش عمده‌ای از توانایی فتوشاپ به افکت‌هایی که در آن وجود دارند، برمی‌گردد. به عبارت دیگر، اگر افکت‌ها را از فتوشاپ حذف کنیم، فتوشاپ به یک برنامه معمولی تبدیل می‌شود. اما در اصل، افکت‌های فتوشاپ به چند دسته تقسیم می‌شوند. آیا شما نیز علاقه‌مندید که با افکت‌های این برنامه محبوب بیشتر آشنا شوید؟ در این آموزش رایگان فتوشاپ، همراه ما باشید تا دسته‌بندی‌های عمده افکت‌های فتوشاپ را بیشتر درک کنیم و بفهمیم چگونه می‌توانیم با استفاده از فتوشاپ به عکس‌ها افکت دهیم. شما می‌توانید ویدیوی آموزشی را در بالای صفحه مشاهده کنید.

هنگام اعمال افکت به عکس در فتوشاپ، می‌توانید از اصول و توصیه‌های زیر برای بهبود و جذابیت بیشتر تصویر استفاده کنید:

  • ۱. حفظ اصلیت تصویر: در هر تغییری که به عکس اعمال می‌کنید، سعی کنید اصلیت و شناختنی بودن تصویر را حفظ کنید. افکت‌ها باید به تصویر اضافه شوند و از آنجا که برجسته‌تر شده‌اند، تصویر را بهتر و جذاب‌تر کنند، اما نباید باعث از بین رفتن و شناختنی نبودن عکس شوند.
  • ۲. تعادل و هماهنگی: همواره در نظر داشته باشید که افکت‌ها و تغییراتی که به عکس اعمال می‌کنید با هم تعادل و هماهنگی داشته باشند. این بدان معنی است که افکت‌ها باید با سایر عناصر تصویر همخوانی داشته باشند و به شکلی که نهایتاً یک آثار جذاب و هماهنگ به وجود بیاورند.
  • ۳. استفاده از لایه‌ها: برای اعمال افکت‌ها به عکس، از لایه‌ها استفاده کنید. این به شما امکان می‌دهد تغییرات را در لایه جداگانه‌ای اعمال کنید و در صورت نیاز به تغییر، به راحتی به آن بازگردید. همچنین، با استفاده از لایه‌ها می‌توانید افکت‌های مختلف را با هم ترکیب کرده و نتایج متنوعی را بدست آورید.
  • ۴. معیارهای طراحی: هنگام اعمال افکت به عکس، می‌توانید از معیارهای طراحی مانند رنگ، کنتراست، تراز و توازن استفاده کنید. به طور مثال، با تنظیم کنتراست بین نور و سایه، می‌توانید اثر عمق را برجسته کنید و با استفاده از رنگ‌های هماهنگ، تطبیق و هماهنگی بین اجزا را تقویت کنید.
  • ۵. بازخورد و آزمایش: همیشه برای بهتر کردن نتیجه نهایی، از بازخورد دیگران استفاده کنید و تغییراتی که اعمال می‌کنید را آزمایش کنید. نظرات و بازخوردهای مثبت و منفی از دیگران می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

با رعایت این اصول و توصیه‌ها، می‌توانید با استفاده از افکت‌های مختلف در فتوشاپ، تصاویر جذاب و حرفه‌ای ایجاد کنید. البته تجربه و آزمون روش‌های مختلف نیز به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

دوره پیشنهادی: پکیج آموزش فتوشاپ از مقدماتی تا پیشرفته

ارسال در :
لینک کوتاه :