۵ نکته جادویی برای مدیریت زمان مخصوص فریلنسر ها

5 نکته جادویی برای مدیریت زمان مخصوص فریلنسر ها 8

۵ نکته جادویی برای مدیریت زمان مخصوص فریلنسر ها

یکی از مهارت های واجب برای تبدیل شدن به یک فریلنسر حرفه ای، مدیریت زمان است. اگر سری به کتاب فروشی ها زده باشید تعداد زیادی کتاب با این عنوان دیده اید اما ما قصد داریم در این مقاله، ۵ نکته کاربردی را برای مدیریت زمان به شما عزیزان توضیح دهیم که به کارگیری آن ها تاثیر زیادی روی مدیریت و صرفه جویی در زمان دارند. به یاد داشته باشید هر چقدر بیشتر در زمان صرفه جویی کنید، می توانید طی روز کارهای بیشتری انجام دهید و خود به خود این امر باعث افزایش درآمد شما خواهد شد.

۱- رژیم فکری!

این مورد به طور خلاصه یعنی: اطلاعات ورودی به ذهنتان را محدود کنید.

اطلاعات به شکل های مختلفی وارد ذهن ما می شوند، از تماشای سریال ها تا گشت گذار در اینستاگرام یا خواندن مجله های اینترنتی مثل دیجیاتو. مشکل اصلی ورود زیاد اطلاعات به ذهن در عدم تمرکز است. اگر به طور روزانه اطلاعات بیهوده و بی ارزش زیادی وارد ذهنتان کنید، در اصل در حال استفاده از توان پردازشی ذهنتان هستید و این حجم زیاد اطلاعات و پردازش آن ها، به طور مکرر باعث حواس پرتی شما می شود. پس اگر مشکل تمرکز دارید، فورا فکری به حال اطلاعات ورودی به ذهنتان بکنید و یک دوره رژیم فکری بگیرید!

سعی کنید مثل زمانی که افراد رژیم غذایی می گیرند و فقط مواد غذایی ضروری مصرف می کنند، یک مدت فقط اطلاعات ضروری وارد ذهنتان کنید تا افسار تمرکزتان را دوباره در دست بگیرید.

مدیریت زمان درست فریلنسر ها

۲- عوامل حواس پرتی را شناسایی و حذف کنید:

تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام، ردیت، تیک تاک و چند ده برنامه پیامرسان یا شبکه های اجتماعی که روی تلفن های همراهمان نصب است علاوه بر بار زیاد اطلاعات که در بالا به آن اشاره کردیم، باعث حواس پرتی می شوند. کافی است در حین کار یک نوتیفیکیشن دریافت کنید و آن را چک کنید. زمانی به خودتان می آیید که دو ساعت است در حال چک کردن کانال ها و پیج های مختلف هستید!

علاوه بر شبکه های اجتماعی، پیامک، تماس های غیر ضروری و ایمیل نیز به شدت حواس پرتی ایجاد می کنند و شمارا از هدفگذاری زمانی خود دور می کنند. تمام این موارد با سایلنت کردن یا خاموش کردن گوشی قابل رفع است. من به شخصه در حین کار کردن فقط جواب زنگ در را می دهم و مابقی راه های ارتباطی را قطع می کنم!

۳- در بازه های زمانی کوتاه کار کنید:

اگر نمی توانید یک ساعت تمرکز کنید و فشره کار انجام دهید، نگران نباشید. تقریبا اکثر مردم آستانه تمرکز پایینی دارند. راهکار این است که کارتان را به بازه های زمانی کوتاه تری تقسیم کنید. قانون پومودورو که یکی از قانون های بسیار بسیار تاثیر گذار است را به کار بندید. در این قانون باید ۲۵ دقیقه فقط کار کنید و به ازای هر ۲۵ دقیقه، ۵ دقیقه استراحت کنید. کمی حرکات کششی انجام دهید، چایی بنوشید یا قدم بزنید. این قانون به شما کمک می کند راحت تر تمرکز کنید، کمتر خسته شوید و از کارتان لذت بیشتری ببرید. این قانون توسط افراد موفق مثل مدیر عامل های بزرگ و نویسندگان برجسته استفاده می شود.

۴- شرطی شدن به محیط:

ذهن انسان قابلیت این را دارد که به سرعت شرطی شود. به طور خلاصه شرطی شدن به محیط یعنی اینکه نباید در محیطی که استراحت می کنید یا تفریح می کنید کار انجام دهید. ذهن شما به آن محیط برای تفریح یا استراحت شرطی شده است و ناخودآگاه تا وارد آنجا می شود، روی حالت استراحت قرار می گیرد.

اگر دقت کنید برای اکثر ما مدیریت زمان فریلنسری و کار کردن در محیطی که میخوابیم بسیار دشوار است و آستانه تمرکزمان بسیار پایین می آید. اگر در اتاق خواب خود کار می کنید، یک قسمت از اتاق را فقط برای کار اختصاص دهید تا ذهنتان برای کار در آن محیط شرطی شود. به این شکل زمانی که روی میز برای کار می نشینید ذهنتان به شکل خودکار وارد حالت کار کردن می شود و تمرکز بسیار ساده تر خواهد شد. توجه کنید که نباید در محیط کار فیلم ببینید یا سایت های متفرقه چک کنید چون فرآیند شرطی شدن را مختل می کنید.

5 نکته جادویی برای مدیریت زمان مخصوص فریلنسر ها 11

۵- و در نهایت برنامه کاری داشته باشید:

همه ما دوست داریم مشتریانی راضی داشته باشیم اما این نباید به قیمت قربانی کردن خوشحالی و آرامشتان تمام شود. من برای فریلنسر هایی که در ساعات مشخصی کار مفید و جدی می کنند (مثلا ۹ صبح تا ۴ غروب) احترام زیادی قائلم. این افراد همیشه انضباط دارند، وقت شناسند و از همه چیز مهم تر زمان کافی برای استراحت و انجام کارهای مورد علاقه را دارا هستند. بر عکس این افراد، فریلنسر هایی هستند که در تمام روز کار می کنند اما کارشان مفید نیست و با حواس پرتی زیادی کار انجام می دهند و در نهایت همیشه وقت کم می آورند. ساعات کاری مشخصی داشته باشید و خود را ملزم کنید که به فریلنسری به چشم یک شغل نگاه کنید. با این روش هم کارتان را جدی و مفید انجام می دهید هم مدیریت زمان خوبی به عنوان فریلنسری دارید هم وقت استراحت و انجام های مورد علاقه را خواهید داشت.

راهنمای کامل کسب درآمد دلاری گرافیست ها و تدوینگران

 به این توصیه خارج از بحث هم توجه کنید:

اگر فریلنسر هستید قطعا  از سایت هایی مثل پونیشا خسته شده اید. رقابت زیاد، دستمزد های کم و عدم پیشرفت بسیاری از افراد را به فکر کار کردن مستقل انداخته است. برای اینکه در بازار به شکل مستقل فعالیت کنید و پروژه بگیرید، باید یاد بگیرید که برای مهارتتان بازاریابی کنید و مشتری بگیرید. اگر می خواهید به این فن بسیار مهم مسلط شوید، حتما دوره “بازاریابی و گرفتن پروژه برای گرافیست ها و تدوینگران” را بررسی کنید. پس از شرکت در این دوره، می توانید با افراد و شرکت های معتبری وارد همکاری شوید که مشکلی برای پرداخت دستمزد های میلیونی ندارند. از طریق بنر زیر وارد دوره شوید.

5 نکته جادویی برای مدیریت زمان مخصوص فریلنسر ها 13

ارسال در :
لینک کوتاه :