۴ عنصر اصلی استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام و اهمیت آن برای کسب‌وکارها

همان طور که می دانید شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از آن دسته از شبکه های برتری است که در ایران و سراسر جهان محبوبیت بسیار زیادی دارد و اکثر افراد در مواقع بیکاری وقت خود را با این شبکه محبوب سپری می کنند اما اگر شما بخواهید از طریق آموزش تولید محتوا در اینستاگرام به فروش محصول و یا خدمات خود بپردازید، نیازمند رعایت استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام هستید! این که چطور می توان در این شبکه محبوب فعالیت نمود و از طریق تولید محتوا مخاطب حوزه خود را شناخت بحث بسیار مفصلی است که در این قسمت قصد داریم به معرفی و بررسی آن بپردازیم.

همین الان ۷۰ دقیقه از محتوای پکیج تولید محتوا در اینستاگرام را رایگان دانلود کن

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام به چه صورت است؟

بی شک برای موفقیت در هر عرصه ای نیاز به تعیین و بررسی استراتژی های محتوایی خاص است تا از طریق آن بتوان به راحتی با مخاطب خود ارتباط مناسبی برقرار نمود.

به عنوان مثال شما اگر محصول خاصی در اختیار دارید و می خواهید از طریق اینستاگرام آن را به فروش برسانید، نیازمند تولید محتوا هستید اما این که چطور بتوان محتوای مناسبی در اختیار کاربران قرار داد، دقیقا تعیین کننده استراتژی هدف ما است. بنابراین قصد داریم در ادامه این مطلب روش های منحصر به فرد تولید محتوا در اینستاگرام را مشخص کنیم.

مفهوم استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

کسب و کار ها برای موفقیت در هر حوزه ای نیازمند به برنامه ریزی زمانی و مکانی هستند تا بتوانند در زمان و محیطی مناسب شروع به فعالیت و به اتمام رساندن کار های خود نمایند، از این رو مفهوم استراتژی استخراج می شود! تا کسب و کار ها بتوانند در مدت زمانی بسیار مناسب، برنامه ریزی هایی کاملا حرفه ای و منحصر به فرد داشته باشند تا در این صورت بتوانند نتیجه بسیار ایده آلی را دریافت کنند.

هدف ما شبکه اجتماعی اینستاگرام است! در همین خصوص اگر شما بتوانید برنامه ریزی ها و ارزیابی درستی از فعالیت در این شبکه پیدا کنید، مفهوم استراتژی اینستاگرام را به خوبی درک نموده اید.

حال که با مفهوم استراتژی آشنا شدیم، استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام دقیقا به معنای برنامه ریزی در خصوص تولید محتوا برای معرفی محصول و یا خدماتی است که در اختیار کاربرانتان قرار می دهید.

بسیاری از کاربران در شبکه محبوب و پرطرفدار اینستاگرام به دنبال صفحاتی هستند که محتوای آن ها برایشان مفید و کاربردی باشد و آن ها بتوانند چیزی از آن ها یاد بگیرند که این موضوع دقیقا همان موضوع بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشت.

تولید محتوا در اینستاگرام

عناصر اصلی استراتژی محتوا در اینستاگرام چیستند؟

برای آن که شما بتوانید استراتژی بسیار خاص و منحصر به فردی را در اینستاگرام داشته باشید و به تولید محتوای هدفمند خود بپردازید، نیازمند برخی عناصر هستید که این موارد در کنار هم می تواند تاثیر بسیار مناسب و ایده آلی بر روی کسب و کار شما داشته باشد اما این موارد چیستند و چطور می توان آن ها را سازماندهی نمود؟ در حالت کلی ما ۴ عنصر از برترین عناصر موجود در تهیه و تولید محتوا را برای شما در نظر گرفته این که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

  1. تعیین موضوع برای تولید محتوا
  2. تعیین زمان مناسب برای انتشار پست در اینستاگرام
  3. درک و تعیین پرسونای مشتری و تولید محتوا درباره آن
  4. افزایش تعامل و درگیر نمودن کاربران با صفحه شخصی شما در اینستاگرام

۱-بررسی و تعیین موضوع برای تولید محتوا

یکی از مهم ترین موارد در استراتژی محتوا برای تولید محتوا در اینستاگرام، تعیین موضوع محتوا است. قبل از آن که شما بخواهید محتوایی را در اینستاگرام در اختیار کاربرانتان قرار دهید باید به این موضوع توجه داشته باشید که پست های شما باید به نوعی تناسب محتوایی و موضوعی داشته باشند!

به بیانی دیگر شما باید به دنبال بررسی موضوعاتی باشید که در میان کاربران به محبوب ترین موضوعات روز تبدیل شده باشند و آن ها به دنبال آن هستند. سپس موضوعاتی که در آن دسته قرار می گیرند را به ترتیب اهمیت، طرفداری و… دسته بندی کنید. یکی از راه های دسته بندی مناسب مطالب، توجه به میزان هشتک گذاری مطالب است.

۲-بررسی و تعیین زمان انتشار پست در اینستاگرام

همان طور که اشاره نمودیم کاربران زیادی در طول روز و در زمان های مختلفی از روز به سراغ این شبکه اجتماعی می روند و وقت بسیار زیادی از ۲۴ ساعت را صرف گشت و گذار در این شبکه محبوب می کنند! این که شما بتوانید زمان مناسبی برای انتشار پست های اینستاگرامی خود داشته باشید در واقع یکی از مهم ترین مسائلی است که در استراتژی محتوا در اینستاگرام جای خوش کرده است!

داشتن یک برنامه زمانی برای انتشار پست در صفحه اینستاگرام به این معنا است که شما می دانید در طول روز و دقیقا در چه ساعتی برای آن که بتوانید حداکثر بازدهی مناسب را دریافت کنید. برای شناسایی زمان مناسب انتشار پست در اینستاگرام، بهترین ابزار Instagram insights است که با بهره گیری از این ابزار می توانید میزان فعالیت کاربرانتان را در طول روز های مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

4 عنصر اصلی استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام 9

۳-درک و تعیین پرسونای مشتری و تولید محتوا درباره آن

تعیین پرسونا نقش بسیار مهمی در افزایش فروش و یا تعامل کاربران دارد! در محیط پیرامون خود نیز برای هر نوع کسب و کاری افراد و مخاطبان خاصی وجود دارد که به صورت مداوم در حال دنبال کردن آن کسب و کار می باشند! این موضوع دقیقا در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز وجود دارد و شما باید با ویژگی های مخاطبان خودتان و هدف آن ها از دنبال کردن شما، مطلع شوید.

در تعیین پرسونای مشتری شما با تولید محتوا در اینستاگرام، می توانید از علایق و ویژگی های مشتریان خودتان آشنا شوید و در راستای تحقق آن ها گام بردارید! قطعا شناخت مخاطبان حوزه کاری و کسب و کار خود به شما کمک میکند تا درک بهتری از آن ها داشته باشید و در همین راستا به تهیه و تولید محتوا بپردازید.

۴-افزایش تعامل و درگیر نمودن کاربران با صفحه شخصی شما در اینستاگرام

بی شک یکی از مهم ترین مواردی که می تواند در رشد یک صفحه اینستاگرامی تاثیر داشته باشد، افزایش تعامل و میزان درگیری کاربران با صفحه شما است. این که شما در استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام تصمیم می گیرید تا در چه ساعتی از طول روز و با چه نوع محتوایی رضایت کاربران خودتان را دریافت کنید در واقع قصد دارید میزان تعامل و درگیری کاربران را با پیجتان افزایش دهید.

منظور ما از درگیری و مشارکت آن ها گذاشتن نظر، لایک، ذخیره کردن پست ها و… است و بی شک هر چه قدر این میزان افزایش یابد، رشد صفحه شما نیز به مراتب بهتر از قبل خواهد شد و این موضوع دقیقا تاثیر بسیار زیادی در رشد کسب و کار ها و همچنین میزان درآمد و فروش آن ها خواهد داشت.

نتیجه گیری:

در این مقاله با استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام و اهمیت آن برای کسب‌وکارها آشنا شدیم، امیدوارم بتوانید تمامی این موارد را در صفحه اینستاگرامی خودتان به کار ببرید تا بتوانید صفحه مناسب و ایده آلی داشته باشید.

ما در گرافیستار دوره جامعی داریم که شمارا طی ده روز از صفر تبدیل به یک استاد تولید کننده محتوا در اینستاگرام می کند و هزینه آن یک دهم دوره های مشابه است، طی دو سال بیش از ده هزار نفر در دوره های ما شرکت کرده اند و با اطمینان آن را گارانتی یادگیری کرده ایم، به طوری که هرگاه از محصول رضایت نداشتید فقط کافی است شماره کارت خود را برای پشتیبانی ارسال کنید، علاوه بر این دوره جداگانه ای برای گرفتن پروژه دریافت خواهید کرد که قیمتی معادل ۷۹ هزار تومان دارد اما برای شما رایگان است.

4 عنصر اصلی استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام 11

ارسال در :
لینک کوتاه :