طراحی لوگوی سه بعدی چیست؟ ✔️(مزایا+ویژگی ها)

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

آموزش ساخت لوگو سه بعدی در فتوشاپ

یکی از برنامه‌های معروف و بسیار قدرتمند در زمینه ویرایش تصویر و طراحی لوگو، فتوشاپ است. این نرم افزار به عنوان برترین ابزار ویرایش تصویر در سراسر جهان شناخته می‌شود و بسیاری از افراد از قدرت و کارایی آن آگاهی دارند. در طول سال‌ها، فتوشاپ به طور مداوم پیشرفت کرده و در سال‌های اخیر، قابلیت‌های سه بعدی سازی و هوش مصنوعی در آن به شدت توسعه یافته است، به طوری که اکنون افراد آن را به عنوان یک ابزار جادویی در نظر می‌گیرند.

با این حال، در زمینه طراحی لوگو سه بعدی در فتوشاپ، موضوعی متفاوت وجود دارد و فتوشاپ امکاناتی در زمینه سه بعدی سازی فراهم کرده است که نمی‌توان به سادگی آن را نادیده گرفت. ما قصد داریم این قابلیت‌ها را برای شما معرفی کنیم و به شما در مورد طراحی لوگو سه بعدی در فتوشاپ آموزش دهیم. در نهایت، آموزش‌هایی برای طراحی لوگو سه بعدی در فتوشاپ را برای شما در نظر گرفته‌ایم. با ما همراه باشید.

طراحی لوگوی سه بعدی چیست؟

طراحی لوگوی سه بعدی به افزایش مخاطب و بهبود تصویر از برند شما در ذهن مخاطب کمک بزرگی می کند. همان طور که میدانید برای تقویت بردتان باید حضور آفلاین و آنلاین داشته باشید و شما با ایجاد یک لوگوی جذاب برای برند خود میتوانید در همه ی بستر ها به خوبی ظاهر شوید.توجه داشته باشید که قبل از انتخاب لوگوی سه بعدی اصول زیادی را باید رعایت کنید برای آن که در تمام بستر ها مانند تبلیغات چاپی، وبسایت ها و … استفاده کرد. در ادامه ی این مقاله با گرافیستار همراه باشید تا همه چیز را در مورد آموزش طراحی لوگو سه بعدی بدانید.

استفاده از یک سری نرم‌افزارهای خاص، سمبل‌ها و متن، به صورت سه‌بعدی، جهت طراحی لوگوی سه‌بعدی استفاده می‌شود. این روش باعث می‌شود که هنگام نگاه به لوگو، تنها یک تصویر ساده را نمی‌بینید؛ بلکه احساس می‌کنید که تصویر واقعی است و دارای حجم است.

این روش به افزایش مخاطبان و بهبود تصویر برندتان در ذهن مخاطبان شما کمک بزرگی می‌کند. سه‌بعدی سازی لوگو توسط نرم‌افزارهای سه‌بعدی‌سازی انجام می‌شود و فایل‌های رندر شده از این لوگو، همراه با فایل‌های قابل ویرایش سه‌بعدی، در اختیار مشتری قرار می‌گیرند. بنابراین، قبل از انتخاب لوگو، باید اصول زیادی را رعایت کنید تا بتوانید از آن در تمام بسترها مانند تبلیغات چاپی، وب‌سایت‌ها و … استفاده کنید.

حتما بخوانید: لوگو چیست و چرا به طراحی لوگو نیاز داریم؟

ویژگی های طراحی لوگوی سه بعدی

 • لوگوی سه بعدی باید مجذوب کننده باشد

هنگامی که مشتریان به طرح لوگوی سه بعدی توجه میکنند،مجذوب آن شوند به طوری که احساسات مشتری برانگیخته شود. لوگوهای سه بعدی مخاطبان بیشتری را به خود جذب می کند و لوگوی سه بعدی جذاب تر است و مشتری با نام برند شما بهتر درگیر می شود و به روز تر هست. مسائلی که باعث میشود طراحی لوگوی برند شما جذاب تر باشد عبارت است از چگونگی استفاده از رنگ و انتخاب اندازه متناسب است که هدف برند را به مخاطب بهتر انتقال می دهد.

 • لوگوی سه بعدی باید متناسب با تمام بستر ها باشد

در عصر حاضر بیشتر شرکت ها تمایل دارند تا به صورت همزمان لوگوی خود را در بستر های چاپی و دیجیتالی استفاده کنند به همین منظور لوگوی سه بعدی بهترین انتخاب است. لوگوی سه بعدی در تمام بسترها از جمله شبکه های اجتماعی ، سایت ها و همچنین وب سایت هایی که تبلیغات ویدئویی دارند قابل استفاده است.

 • لوگوی سه بعدی باید رشد کسب و کار شما را بهبود بخشد

برای افزایش رشد کسب و کار شما و نمایش برند خود در تمام بستر ها بهتر است لوگوی سه بعدی جذاب حتی به صورت متحرک ایجاد کرد. لوگوی سه بعدی باید به گونه ای طرح ریزی شود که مشتری بدون زحمت خاصی برند شمارا به یاد آورد.مزیت لوگوی سه بعدی این است که نشان می دهد شما چه محصول و خدمتی را ارائه می دهید.طراحی لوگوی سه بعدی باید قدرت برند شما و همچنین قابل اعتماد بودن را به خوبی نشان دهد.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد ظاهر بین هستند توجه به این مسئله برای جذب مشتری اهمیت زیادی دارد استفاده از لوگوی سه بعدی باعث میشود مشتری دید وسیع تری به کسب و کار شما پیدا کند و بهتر اعتماد کند از مواردی که می توان در طراحی لوگوی سه بعدی به کاربرد استفاده از لوگوی حرف انگلیسی و فارسی، لوگوی متحرک و یا لوگوی تصویری و یا استفاده از حرف اول نام شرکت شما است.

طراحی لوگوی سه بعدی چیست؟ ✔️(مزایا+ویژگی ها) 8

چرا از لوگوی سه بعدی استفاده کنیم؟

تمام شرکت ها خواه کوچک خواه بزرگ باید لوگویی داشته باشند که برای مشتری در نگاه اول جلب توجه کند و اصالت برند را نمایان کند.امروزه به دلیل رقابتی بودن بازار، بازاریابی اهمیت زیادی دارد زیرا رقبا برای بیشتر نشان دادن خود فعالیت های زیادی می کنند. برای ایجاد مزیت رقابتی در این بازارها بهتر است که لوگویی زیبا و جذاب و فریبنده داشته باشند لوگوی سه بعدی این ویژگی ها را دارا است.

امروز لوگوی های قدیمی و سنتی جای خود را به لوگوی سه بعدی داده اند این لوگو باعث میشود که مخاطب برند شما را به عنوان برندی به روز و همراه با تکنولوژی روز بداند. میتواند نمونه لوگوی سه بعدی را ببینید تا تاثیر آن روی مخاطب را بهتر درک کنید.

معرفی ۷ مورد انواع لوگو و کاربردها + نمونه ها

مزایای طراحی لوگوی سه بعدی:

تجارت های کوچک برای آنکه در بین رقبا مزیت رقابتی داشته باشند و بتوانند خود را بهتر جا بیندازند و برند خود را به مشتری نشان دهند تا بهتر بتوانند کسب درآمد کنند بهتر است از لوگوی سه بعدی استفاده کنند. از آنجایی که بخشی از سرمایه گذاری کسب و کار های کوچک برای طراحی لوگو استفاده میشود بهتر است که این هزینه را برای لوگوی سه بعدی به کار ببرند شاید بپرسید چرا؟ زیرا لوگوی سه بعدی مزیت های زیادی دارد از جمله :

 • درکِ لوگوی سه بعدی راحت تر است

در برخی موارد فهمیدن پیام برند از لوگو های دو بعدی کاری دشوار است در حالی که لوگوی سه بعدی و متحرک به راحتی پیام را منتقل میکنند لوگوی سه بعدی باعث میشود پیام برند خود را راحت تر در ذهن مخاطب منتقل کنید و این یکی از مزایای لوگوی سه بعدی است.

 • گوناگونی ابزارهای ایجاد لوگوی سه بعدی

با توجه به لوگو میکر سه بعدی که به وسیله برنامه و نرم افزارهای طراحی لوگو  مانند فتوشاب ایلاستریتور و کورل و… ایجاد میشود میتوان نتیجه گرفت که ابزارهای طراحی لوگوی سه بعدی خیلی بیشتر از لوگوی دو بعدی است که باعث می شود طراح با دست بازتر به طراحی لوگویی جذاب و مجذوب کننده بپردازد. از آنجایی که در لوگوی سه بعدی طراح باید به وسیله ابزارهای گوناگون رنگ تصاویر را در سه بعد کاملا نشان دهد باید طراح فردی خلاق و مبتکر باشد.

مزایای طراحی لوگوی سه بعدی

 • طراحی لوگوی سه بعدی از کیفیت زیادی برخوردار است

ایجاد لوگوی سه بعدی در ابزارهای گوناگون طراحی لوگو کیفیت زیادی را دارا است. هنگامی که به یک لوگوی سه بعدی و متحرک نگاه میکنیم متوجهِ کیفیت و شفافیت آن در همه بُعد ها می شویم و این از دیگر مزیت های لوگوی سه بعدی است.

 • لوگوی سه بعدی مخاطبان را مجذوب می کند

لوگوی سه بعدی باعث می شود مخاطبان در هر بستری مجذوب شوند. شما می توانید محصولات، خدمات و… که عرضه می کنید در بعد های مختلف لوگو برای مشتری به نمایش گذارید و بدون زحمت دادن به مشتری با طراحی یک لوگوی سه بعدی ساده پیام برند خود را به او منتقل کنید.

 • لوگوی سه بعدی در خاطرها ماندگار است

مخاطبان به سختی یک لوگوی سه بعدی جذاب که تمام ویژگی های یک لوگوی حرفه ای را دارد از خاطر می برند. اگر در هنگام طراحی لوگو تمام ویژگی و اصول لوگوی سه بعد رعایت شود این لوگو حتما در خاطرها می ماند. در دنیای امروزی که به سمت دیجیتالی شدن میرود طراحی لوگوی سه بعدی برای بازاریابان بهترین انتخاب است. با استفاده از لوگوی سه بعدی می توانید برند خود را در تمام بستر ها مانند وبسایت،اینستاگرام، تلگرام،لینکدین،یوتیوب و … به مشتری معرفی کنید.

 • لوگوی سه بعدی قابل شناسایی است

لوگوی سه بعدی در مقایسه با بقیه لوگو هایی که به صورت لوگو تایپ، انتزاعی، نمادین، ترکیبی و … طراحی می شوند بهتر به وسیله مشتری شناسایی میشود. حتی وجود یک تصویر کوچک لوگوی سه بعدی که در فایو آیکون واقع می شود خیلی راحت مشتری را به طرف برند شما جذب می کند. این اتفاق عالی فقط با ایجاد لوگوی سه بعدی امکان پذیر است. با استفاده از رنگ ها، آیکون ها و شکل ها به طور همزمان در ایجاد لوگوی سه بعدی میتوانید روی مشتری تاثیر بگذارید.

 • با طراحی لوگوی سه بعد می توان آپدیت شد

اگر یک لوگوی دو بعدی ایجاد کرده باشید میتوانید با فناوری های جدید و نرم افزار های پیشرفته لوگوی سه بعدی شبیه به آن را ایجاد کنید. در بستر های بازاریابی دیجیتال مانند وبسایت ها، شبکه های اجتماعی، برنامه های موبایل و… استفاده از یک لوگوی سه بعدی دوری ناپذیر است.همه ی این بستر ها برای بیشتر شدن مخاطبان و در نهایت فروش شما بسیار مهم است.

طراحی لوگوی سه بعدی چیست؟ ✔️(مزایا+ویژگی ها) 11

 • ایجاد لوگوی سه بعدی باعث بهبود و رشد نام برند شما می شود

به کاربردن لوگوی سه بعدی با کیفیت زیاد تاثیر بسیاری در بهبود و رشد نام برند شما دارد. در بازاریابی دیجیتال ایجاد لوگوی زیبا و مجذوب کننده برای برند شما خیلی مهم است یکی از اهداف کسب و کار ها تاثیر مثبت روی مخاطبان است که ایجاد لوگوی سه بعدی شما را به این هدف میرساند. اگر یک لوگوی سه بعدی حرفه ای طراحی کنید به  مخاطبان خود نشان میدهید که امروزی و آپدیت هستید و این اشتیاق را در مخاطبان ایجاد می کنید که با برند و کسب و کار شما در ارتباط باشند.

اهمیت طراحی لوگوی سه بعدی چیست؟

لوگو، علامت تجاری است که هدف یک کسب و کار را نمایان می‌سازد. کارآفرینان برای نمایش و تبلیغ شغل جدید خود از یک لوگوی خاص استفاده می‌کنند تا توجه و تمرکز افراد را به سمت آن جلب کرده و با هدف کسب و کار آشنا شوند.

از آنجایی که لوگو از اولین عناصری است که مخاطبان می‌بینند و به یاد می‌آورند، طراحی یک لوگوی سه بعدی برتر و خاص می‌تواند به طرز قابل توجهی در جذب مشتریان مؤثر باشد. اهمیت طراحی لوگوی دو بعدی و سه بعدی واضح می‌شود زمانی که شما نتیجه کار خود را به طراحان حرفه‌ای متخصص سپرده باشید. لوگوداک نیز در خدمت شما برای بازطراحی لوگو قدیمیتان است.

بیشتر بخوانید: عوامل تعیین کننده در قیمت طراحی لوگو در ایران

طراحی لوگوی سه بعدی بهتر است یا دو بعدی؟

تصمیم بین طراحی لوگوی سه بعدی و دو بعدی بستگی به موارد زیر دارد:

 1. مورد استفاده: نوع استفاده از لوگو می‌تواند تاثیرگذار باشد. لوگوهای سه بعدی معمولاً برای مواردی مانند تولید فیلم‌های سه بعدی، بازی‌های ویدئویی و محصولات فناوری بیشتر استفاده می‌شوند. در حالی که لوگوهای دو بعدی برای وبسایت‌ها، برندهای خدماتی و اپلیکیشن‌های موبایل مناسب‌تر هستند.
 2. استحکام برند: لوگوهای دو بعدی اغلب ساده‌تر و کمتر جزئیات دارند و به راحتی قابل تشخیص هستند. این نوع لوگوها ممکن است برای ارتباط سریع با هویت برند و تشخیص آسان مورد ترجیح باشند. اما لوگوهای سه بعدی معمولاً قابلیت ایجاد اثر عمق و ابعاد بیشتر را دارند که می‌تواند بر عملکرد و تجربه بصری تأثیرگذار باشد.
 3. روند طراحی: طراحی لوگوی سه بعدی ممکن است نیاز به مهارت‌ها و ابزارهای پیچیده‌تری داشته باشد. طراحی لوگوی دو بعدی اغلب ساده‌تر و با استفاده از ابزارهای متداول طراحی صورت می‌گیرد. انتخاب بین دو بعدی یا سه بعدی بستگی به توانایی‌ها و دانش طراح در زمینه طراحی سه بعدی دارد.

در نهایت، همیشه باید به نیازها و مشخصات برند خود توجه کنید و لوگویی را انتخاب کنید که بهترین تجربه بصری را برای برند شما ایجاد می‌کند. همچنین، ممکن است برند شما از یک لوگوی دو بعدی و یک لوگوی سه بعدی بهره‌برداری کند و آن‌ها را در استفاده‌های مختلف مورد استفاده قرار دهد.

 جمع بندی

ایجاد لوگوی سه بعدی باعث می شود که تصویر برند شما در بستر های گوناگون به زیبایی نمایش داده شود و سبب باارزش تر شدن برند شما می شود. تفاوتی نمیکند که شما تجارت کوچک خود را جدیدا آغاز کرده اید و یا تصمیم دارید که تجارت باسابقه ی خود را معتبرتر کنید. به هر حال ایجاد لوگوی سه بعدی میتواند راه گشا برای وسعت بخشیدن به برند و رشد کسب و کار شما باشد.

طراحی لوگوی سه بعدی چیست؟ ✔️(مزایا+ویژگی ها) 13

ارسال در :
لینک کوتاه :