۶ + ۶ عامل تعیین کننده در قیمت طراحی لوگو در ایران

قیمت طراحی لوگو در ایران

 

قیمت طراحی لوگو به موارد گوناگونی بستگی دارد. قسمت مهمی از یک برند را لوگوی آن تشکیل می دهد و اولین چیزی که مخاطب از برند و کسب و کار شما می بیند لوگو است. با توجه به این موضوع آموزش طراحی لوگو خیلی مهم و تاثیر گذار برای برند هایی است که تصمیم دارند در بازار رقابتی، رقابت کنند.

پولی را که بابت طراحی لوگو می دهید هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای کسب و کارتان است. داشتن یک کارمند طراح لوگو حرفه ای و یا کار کردن با یک شرکت طراحی لوگوی حرفه ای باعث می شود که اطمینان داشته باشید که لوگویی که برای برند شما طراحی کردند متمایز و منحصر به فرد خواهد بود و مهفوم برندتان را به بهترین شکل به مخاطبان می رسانند.

همین الان ۶۵ دقیقه از محتوای پکیج صفر تا استادی طراحی لوگو را رایگان دانلود کن

اولویت بندی قیمت طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو در ایران معمولا از ۵ هزارتومن تا ۳۰ میلیون تومان است و در خارج از کشور از ۱۰ دلار تا ۱۰۰۰۰۰ دلار قابل تغییر است و اینکه هرینه طراحی لوگو چقدر باشد با شرایط و موارد مختلف بستگی دارد در ادامه از پایین ترین تا بالاترین قیمت طراحی لوگو به وسیله افراد و گروه های گوناگون را مورد بررسی قرار می دهیم.

۱. هزینه طراحی لوگو به وسیله سایت هایی که از قالب طراحی لوگو آماده استفاده می کنند.

پایین ترین هزینه طراحی لوگو را وب سایت های طراحی لوگو به صورت آنلاین انجام می دهند این این گروه از وب سایت ها به شکل آنلاین قالب هایی را با آپشن ویرایش محدود عرضه می کنند. این وب سایت ها هزاران هزار قالب طراحی لوگو را در سایت خود به صورت دانلود رایگان و یا با قیمتی بسیار پایین در اختیار مشتریان قرار می دهند.

۲.قیمت طراحی لوگو به وسیله ی افراد فریلنسر آماتور

در سطح بعدی کسانی قرار دارند که علم، مهارت و تخصص زیادی نسبت به طراحی لوگو ندارند و از وب سایت هایی دارای قالب آماده شده، لوگو های موجود در اینترنت، بانک های قالب های لوگو و یا از لوگوی شرکت های دیگر را به کار می برند و با کمی تغییر در آن ها لوگو را برای شما طراحی می کنند. این افراد در این زمینه آشنایی چندانی ندارند و با هزینه بسیار پایین به طراحی لوگو برای مشتریان می پردازند.

۳. قیمت طراحی لوگو به وسیله افراد نیمه حرفه ای

کسانی هستند که در طراحی لوگو اون طور که باید دارای دانش نیستند اما باز هم با تصرف از طراح هایی که از قبل آماده شده اند با تغییرات استفاده می کنند. قابل ذکر است که تفاوت کسانی که فریلنسر نیمه متحصص هستند با کسانی که فریلنسر آماتور هستند در این است که این افراد در طراحی لوگو از خوشان کمی خلاقیت و نوآوری نشان می دهند و فقط لوگو ها با طرح آماده را ارائه نمی دهند.

قیمت طراحی لوگو افراد نیمه حرفه ای هم در مقایسه با افراد آماتور مقداری بیشتر است. اما ایرادی که وارد است این است که مانند افراد آماتور به شکل تک نفره و با دخل و تصرف از طرح های دیگران کارِ خود را انجام می دهند و طرح پایانی انجام شده از نظر ساختار مهندسی و طراحی دارای ایراد های گوناگونی از نظر کارشناسان طراحی است.

۵- قیمت طراحی لوگو به وسیله گروه ها  شرکت های تبلیغاتی متوسط

کمپانی های تبلیغاتی از گرافیست ها و طراح های تقریبا دارای تجربه استفاده می کنند و قواعد تبلیغاتی مناسب برای داشتن یک لوگو را تقریبا می دانند. طراحانی که در این کمپانی ها کار می کنند امکان دارد در زمینه طراحی لوگو کمتر از ۵۰ پروژه را انجام داده باشند ولی نسبت به گروه های آماتور از کیفیت و نوآوری بیشتری برای طراحی در پروژه هایشان استفاده می کنند.

قیمت طراحی لوگو به وسیله شرکت ها در مقایسه با گروه های فوق و کسانی که به صورت فریلنسر کار می کنند تقریبا بیشتر بوده اما در عمل کیفیت، زیبایی و نوآوری بیشتری را در طرح هایشان مشاده خواهیم کرد اما می توان گفت این لِول کار بیشتر مناسب کارهای کوچک و استارتاپ هایی است که آن چنان فعالیت و تبلیغانی ندارند.

۶. هزینه طراحی لوگو برند به وسیله افراد حرفه ای و مشهور

قیمت طراحی لوگو به وسیله طراحان معروف و متخصص در مقایسه با همه ی گروه ها بیشتر بوده همچنین از نظر زیبایی و کیفیت این متخصصان کیفیت بیشتری از طراحی را برای شما ارائه خواهند داد اما تنها ایرادی که به این نوع طراحی وارد است این است که این روش طراحی لوگو، هم به شکل تک نفره انجام می شود و مشارکت جمعی در این حوزه دخیل نیست اما طرح پایانی تفاوت بسیاری به دو سطح انفرادی آماتور و انفرادی متوسط دارد.

تفاوت قیمت طراحی لوگو و نوع تجارت

هزینه طراحی لوگو نیز به طور مستقیم با نوع تجارت ارتباط دارد. به عنوان مثال ، مشاغل کوچک و استارتاپ هایی که به دنبال راه اندازی مشاغلی هستند و جوان هستند ، توانایی پرداخت هزینه های بالای مراجعه به آژانس های حرفه ای طراحی لوگو و کسانی که معروف هستند و حتی گروه های حرفه ای را ندارند و در ابتدا هنوز هیچ کاری نکرده اند برای خودشان ، آنها به آماتورها و نیمه حرفه ای یا تیم های آماتور می روند.

اما مشاغل بزرگ و مارک های معتبری که با توجه به جایگاهی که اکنون در سطح مشاغل بزرگ داخلی و بین المللی دارند ، می توانند لوگوی خود را نسبت به افراد مشهور و آژانس های حرفه ای طراحی و یا از نو طراحی کنند. طراحی لوگو و ایجاد یک هویت بصری با نام تجاری. این افراد مشهور و آژانس های سازنده برند طراحی آرم را با توجه به نوع کاری که انجام می دهند و انرژی و زمانی که صرف آن می کنند، قیمت می دهند.

طراحی لوگوی سه بعدی + مزایا و ویژگی ها

قیمت و تعرفه طراحی لوگو به چه چیزی بستگی دارد؟

لوگو یکی از عواملی است که برای شروع کار لازم است و کارفرما برای استفاده از یک نماد منحصر به فرد باید متحمل هزینه شود. سوالی که ممکن است برای بیشتر مشتریان ایجاد شود این است که هزینه طراحی آرم بر چه اساسی محاسبه می شود؟ یک پروژه؟ چه زمانی؟ یا براساس پیچیدگی طراحی آرم؟ پاسخ به این سوال نیاز به تخصص و تجربه در زمینه گرافیک و طراحی لوگو دارد. موارد زیر مهمترین عواملی است که بر قیمت طراحی آرم تأثیر می گذارد:

۱-نوع طراحی آرم

آرم ها انواع مختلفی از تایپوگرام، پیکتوگرام و ترکیبی از این دو را دارند. هر یک از این طرح ها پیچیدگی های خاص خود را دارد و در قیمت نهایی آرم تأثیرگذار خواهد بود.

۲-زمان صرف شده برای طراحی آرم

مدت زمانی که طراح روی لوگو تمرکز کرده و شروع به طراحی می کند، تا زمانی که طرح یا طرح های نهایی را ایجاد کند، به عنوان ملاک ارزیابی آرم شناخته می شود. افرادی که در این حرفه تخصص دارند به خوبی می دانند که چقدر خلاقیت و زمان برای طراحی یک ایده ناب لازم است.

۳-بودجه کارفرما

اگر برای رونق کسب و کار خود متقاضی آرم هستید ، باید قبل از سفارش مبلغی را که باید پرداخت کنید ، تعیین کنید. در واقع مشتری باید پیشینه هزینه ها را داشته باشد و مطابق با بودجه در نظر گرفته شده ، آرم سفارش دهد. از طرف دیگر ، طراح باید سختی کار ، زمان و تعداد اصلاحات را تخمین زده و قیمت مشخصی را اعلام کند. کارفرما ممکن است با مبلغی که طراح انتظار دارد موافقت نکند. بنابراین قبل از شروع کار، برای زمان و کاری که انجام می دهید ارزش قائل شوید و قیمت کار خود را تعیین کنید و آن را با مشتری در میان بگذارید.

۴-طرح های اولیه

روال طراحی لوگو معمولاً به گونه ای است که طراح ایده های اولیه خود را به مشتری ارائه می دهد و کارفرما از بین ایده های موجود طرح مورد نظر را انتخاب می کند. معمولاً هر طراح بین ۲ تا ۵ نمونه اولیه را به مشتری تحویل می دهد. اگر بیشتر احتیاج دارید، باید بیشتر هزینه کنید. بسته به تعداد طرح های اولیه و وسعت انتخاب کارفرما، قیمت کار متفاوت خواهد بود.

قیمت طراحی لوگو در ایران

۵-تعداد دفعه ویرایش

حتی پس از اتمام کار نیز امکان ویرایش آرم وجود دارد. در حقیقت، حتی حرفه ای ترین طراحان نیز به طور متوسط ​​۴ تا ۶ بار طرح نهایی را ویرایش می کنند. بنابراین ، طراح باید قبل از قبول شغل ، تعداد ویرایش ها را با مشتری در میان بگذارد. افزایش تعداد ویرایش ها باعث افزایش قیمت آرم می شود.

۶-تجربه و سابقه

کارفرما چقدر با آرم آشنا است؟ این عامل می تواند کمک بزرگی به طراح کند. زیرا افراد باتجربه و آشنا به برندسازی بهتر می توانند ایده ها و اهداف خود از ساخت آرم را با طراح به اشتراک بگذارند. این گروه از کارفرمایان برای طراحی آرم هزینه کمتری پرداخت می کنند. اگر کارفرما پیش زمینه ای در زمینه برند سازی و طراحی آرم نداشته باشد ، کار طراح را سخت و متناسب با قیمت طرح آرم افزایش می دهد.

معرفی ۷ مورد انواع لوگو و کاربردها + نمونه ها

جمع بندی مقاله

علاوه بر نکاتی که در بالا ذکر شد، مهمترین مسئله در طراحی آرم، یافتن یک طراح حرفه ای و باتجربه است. اگرچه امروزه بسیاری از افراد به عنوان طراح آرم کار می کنند، اما شما باید در نظر بگیرید که آیا این ایده ها ارزش زمان و هزینه را دارند؟ اگر ایده و طرحی اولیه برای طراحی لوگو در ذهن دارید، می توانید با مشاوره با یک طراح حرفه ای و با هزینه بسیار کم، آرم نهایی را در مدت زمان کوتاه دریافت کنید.

Rate this post
ارسال در :
لینک کوتاه :