آیا برای ساخت موشن گرافیک یادگیری ایلوستریتور لازم است؟

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

آیا برای ساخت موشن گرافیک یادگیری ایلوستریتور لازم است؟ 9

آیا برای ساخت موشن گرافیک یادگیری ایلوستریتور لازم است؟ آموزش ایلوستریتور برای موشن گرافیک  چگونه است؟

برای ساخت موشن گرافیک هایی با سطح بالا به جز توانایی حرکت دادن و اصطلاحا انیمیت کردن، باید در طراحی و تصویر سازی نیز مهارت کافی داشته باشید. اگر به موشن گرافیک های حرفه‌ای نگاه کنید و آن ها‌را با موشن گرافیک های آماتور مقایسه کنید خواهید دید که عمده تفاوت در طراحی و تصویر سازی است. در این مقاله به این مسئله بسیار مهم میپردازیم و آن را از ابعاد مختلف بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

پکیج آموزش ایلوستریتور از مقدماتی تا پیشرفته [پروژه محوزر]

آیا برای ساخت موشن گرافیک یادگیری ایلوستریتور لازم است؟ 11

با آموزش ایلوستریتور به یک موشن گرافیست حرفه‌ای تبدیل خواهید شد

آموزش موشن گرافیک امروزه از حالت ساده گذشته فاصله گرفته اند و به سمت طرح ها و المان های حرفه ای در حال حرکت اند. برای اینکه طرح ها و المان های جذاب طراحی کنید باید به فن تصویر سازی مسلط باشید و بهترین نرم افزار تصویرسازی، قطعا ادوبی ایلوستریتور است. اما چرا ایلوستریتور بهترین نرم افزار برای یادگیری در کنار موشن گرافیک است؟

اولین دلیل این است که آموزش رایگان ایلوستریتور توانایی ایجاد تصاویر وکتوری دارد و میتوان آن هارا بدون افت کیفیت اسکیل کرد. تصاویر وکتوری یعنی تصاویری که پیکسلی نیستند و با بزرگ کردن آن ها، کیفیت آن ها افت نمی‌کند. اصلی ترین تفاوت فتوشاپ و ایلوستریتور نیز همین گزینه است و همه طراحان موشن گرافیک می‌دانند که چقدر اعصاب خرد کن است وقتی میخواهید از تصویری در موشن گرافیک استفاده کنید و بر اثر بزرگ کردن، پیکسل پیکسل و بی کیفیت شود. مخصوصا گاهی تصاویر با کیفیت مناسب نیز در ریگ بندی دچار مشکل می‌شوند. دلیل اینکه ما بر یادگیری ایلوستریتور در کنار موشن گرافیک تاکید داریم و حرفی از فتوشاپ نمیزنیم همین مورد است که فتوشاپ برنامه ویرایش تصاویر است اما ایلوستریتور برنامه تصویرسازی است.

دلیل بعدی این است هم افترافکت و هم ایلوستریتور توسط شرکت ادوبی ساخته شده اند و کاملا با یکدیگر و سایر نرم‌افزار های سی سی هماهنگ هستند. اگر از نرم افزار های متفرقه که تعداشان هم زیاد است استفاده کنید قطعا به ناهماهنگی های بسیاری برمیخورید. علاوه بر این مورد، ایلوستریتور یک سروگردن از نرم افزار های رقیب مثل کورل دراو حرفه‌ای تر است و امکانات بیشتری دارد.

تفاوت بین ایلوستریتور و کورل دراو چیست؟ کدام رو یاد بگیریم؟

دلیل بعد صرفه جویی در زمان است، درست است با ابزار های افترافکت می‌توان طراحی و تصویرسازی هم انجام داد اما اگر به ایلوستریتور مسلط شوید هم امکانات بیشتری مثل پلاگین های بسیار مفید خواهید داشت هم در مدت زمان بسیار کمتری کار تصویر سازی خود را انجام می‌دهید و حتی با استفاده از اکشن ها می‌توانید با چند کلیک، کار چند ساعت را انجام دهید.

یادگیری ایلوستریتور درآمد شمارا چگونه افزایش می‌دهد؟

اگر از طراحان حرفه‌ای موشن گرافیک بپرسید قطعا به شما خواهند گفت که یادگیری ایلوستریتور باعث افزایش درآمد آن ها شده است، اما چگونه؟ به سه مورد زیر توجه کنید:

۱-المان های حرفه ای تر، دستمزد بالاتر: همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم تفاوت دو موشن گرافیست خوب و ضعیف عمدتا در توانایی تصویرسازی آن ها است، اگر به ایلوستریتور مسلط شوید قطعا کیفیت موشن گرافیک های شما وارد سطح جدیدی می‌شود و به طور مثال با طراحی کاراکتر های جذاب  و محیط یا صحنه حرفه‌ای می‌توانید مشتری های گران قیمت تر و پروژه های بزرگتری بگیرید.

۲-شما را از رقبایتان متمایز می‌کند: تمایز در طراحی، کلید اصلی کسب درآمد های بالا است. امروزه افراد زیادی به طراحی موشن گرافیک مسلط هستند ولی بسیاری از آن ها پروژه های بزرگ نمی‌گیرند و درآمد بالایی ندارد، زیرا به زبان ساده هیچ مزیتی نسبت به بقیه ندارند. شما با تسلط بر ایلوستریتور علاوه بر افزایش کیفیت کارتان که در مورد قبل به آن اشاره کردیم، یک تمایز با رقبایتان ایجاد کرده اید که در گرفتن پروژه یا استخدام خیلی مفید و مهم است.

۳- یک جریان درآمدی جانبی برای خود ایجاد می‌کنید: ایلوستریتور کاربرد های بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد، با یادگیری و تسلط بر ایلوستریتور می‌توانید زمان های خالی یا اوقاتی که پروژه موشن گرافیک ندارید را تبدیل به پول کنید، به طور مثال برای موشن گرافیست های دیگر که به ایلوستریتور مسلط نیستند کاراکتر طراحی کنید یا حتی کارهای متفرقه مثل طراحی اینفوگرافیک انجام دهید و کسب درآمد کنید!

اگر هر چیزی که در ایلوستریتور می‌سازید سطح بالایی ندارد، اگر تصویر سازی زمان بسیار زیادی از شما می‌گیرد یا اگر چیزی که در ذهنتان است یا چیزی که کارفرما به شما می‌گوید را نمی‌توانید پیاده کنید شما مدام در حال پسرفت و از دست دادن پول هستید. اما آموزش حرفه‌ای ایلوستریتور را از کجا شروع کنیم؟

آیا برای ساخت موشن گرافیک یادگیری ایلوستریتور لازم است؟ 13

در انتخاب آموزش ایلوستریتور وسواس به خرج دهید!

 به عقیده ما و بسیاری از افراد حرفه ای حوزه موشن گرافیک، پکیج های اینترنتی بهترین روش برای یادگیری ایلوستریتور در کنار موشن گرافیک هستند چون با هزینه بسیار کمتری میتوانید به یک متخصص ایلوستریتور تبدیل شوید، لازم نیست زمان زیادی را صرف رفتن به کلاس کنید، یک آرشیو آموزشی کامل خواهید داشت که هروقت نکته ای را فراموش کردید دوباره آن را نگاه کنید، تمام نکات و فوت و فن های حرفه ای را یاد میگیرید و مهم تر از همه میتوانید طی ده روز یادگیری را تکمیل کنید و وارد بازار کار شوید. زمان یکی از مهم ترین دارایی های ماست، ترجیح میدهید که چند ماه زمان را برای یادگیری تلف کنید یا طی ده روز تبدیل به یک تصویرساز مسلط به ایلوستریتور حرفه ای شوید و از مابقی زمان برای گرفتن پروژه های میلیونی استفاده کنید؟

ما در گرافیستار دوره جامعی داریم که شمارا طی ده روز از صفر تبدیل به یک استاد ایلوستریتور می کند و هزینه آن یک دهم دوره های مشابه است، طی دو سال بیش از ده هزار نفر در دوره های ما شرکت کرده اند و با اطمینان آن را گارانتی یادگیری کرده ایم، به طوری که هرگاه از محصول رضایت نداشتید فقط کافی است شماره کارت خود را برای پشتیبانی ارسال کنید، علاوه بر این دوره جداگانه ای برای گرفتن پروژه دریافت خواهید کرد که قیمتی معادل ۷۹ هزار تومان دارد اما برای شما رایگان است، با این دوره علم بازاریابی و گرفتن پروژه را می آموزید و در بازار کار بسیار جلوتر از رقبا قرار خواهید گرفت. در این دوره  فن بسیار مهم بازاریابی و پیدا کردن مشتری را خواهید آموخت که بدون نیاز به سایت های فری لنسری مثل پونیشا با معتبرین شرکت ها وارد همکاری شوید و پروژه های میلیونی کسب کنید.

همین الان ۸۰ دقیقه آموزش کاربردی ایلوستریتور فارسی را رایگان دانلود کن

اگر هم نیاز دارید در موشن گرافیکاز خوب به عالی تبدیل شوید، دوره موشن گرافیک مارا نیز ببینید، قطعا تکنیک ها و سطح تدریس آن شما را شگفت زده خواهد کرد!

آیا برای ساخت موشن گرافیک یادگیری ایلوستریتور لازم است؟ 15

ارسال در :
لینک کوتاه :