دانشجویان مبتلا به ADHD و موفقیت در دانشگاه: ۱۰ نکته در مورد مطالعه

امتیاز 4.17 ( 6 رای )

دانشجویان مبتلا به ADHD و موفقیت در دانشگاه: 10 نکته در مورد مطالعه 3

دانشجویان مبتلا به ADHD و موفقیت در دانشگاه: ۱۰ نکته در مورد مطالعه

ADHD می‌تواند باعث شود دانش‌آموزان از کار خود دور شوند، جزئیات را نادیده بگیرند یا اطلاعات مهم را فراموش کنند. اگر مبتلا به بیش فعالی هستید یا فکر می کنید  که مبتلا هستید، پس می دانید که مطالعه، ارسال تکالیف به موقع و توجه به سخنرانی ها چه مشکلی می تواند داشته باشد.

ADHD یک اختلال شناختی است که بر توانایی فرد برای تمرکز، گوش دادن یا نشستن تأثیر می گذارد. اساساً با عملکرد اجرایی تداخل دارد. این می تواند به ویژه برای دانش آموزان چالش برانگیز باشد، به ویژه در یک محیط آنلاین. خوشبختانه، دانش‌آموزان ADHD می‌توانند با دسترسی به منابع مدرسه و کاهش موانع احتمالی یادگیری، گام‌هایی برای موفقیت در تحصیل خود بردارند.

مهارت های اجرایی مورد نیاز برای کالج

مهارت های عملکرد اجرایی برای هدایت کلاس درس و عرصه اجتماعی در کالج ضروری است. برای اینکه در دوره های خود به خوبی بدرخشید، باید بتوانید از حافظه کاربردی، تمرکز و مشاهده استفاده کنید تا اطلاعات سخنرانی ها و خواندنی ها را پردازش و ترکیب کنید. برای تکمیل تکالیف و حفظ برنامه، به مهارت های مدیریت زمان، سازماندهی و تعیین هدف نیاز دارید. همه این مهارت ها تحت عملکرد اجرایی قرار می گیرند.

آموزش جاوا اسکریپت

آموزش طراحی سایت

عملکرد اجرایی به محیط های اجتماعی نیز منتقل می شود. برای ایجاد ارتباط موثر و ایجاد روابط ارزشمند، به کنترل احساسات، مهارت‌های مشاهده و خودآگاهی نیاز دارید.

چگونه می توانم با ADHD به صورت آنلاین مطالعه کنم؟

مطالعه ای در سال ۲۰۲۱ نشان می دهد که محل اقامت مناسب و مهارت های مطالعه به خوبی توسعه یافته به دانشجویان ADHD کمک می کند تا معدل بالاتری در کالج کسب کنند. با دسترسی به خدمات پشتیبانی مناسب و توجه دقیق به ایجاد عادات مطالعه خوب، دانش آموزان مبتلا به ADHD می توانند در آموزش عالی ( از جمله آموزش آنلاین ) موفق شوند.

اگر با ADHD دست و پنجه نرم می کنید، نکات زیر ممکن است به شما کمک کند تا مهارت های مطالعه خود را تقویت کنید و به پشتیبانی مورد نیاز برای موفقیت در دانشگاه دسترسی داشته باشید.

نکاتی برای مدیریت بهتر زمان

یکی از مهارت های اساسی که هر دانش آموزی به آن نیاز دارد مدیریت زمان است. مهارت های خوب مدیریت زمان به شما این امکان را می دهد که به اندازه کافی برای آزمون ها آماده شوید، کار را به موقع انجام دهید و هر روز یک خواب شبانه مناسب داشته باشید.

در اینجا چند قدم وجود دارد که می توانید برای مدیریت موثر زمان خود بردارید.

 1. یک روال بسازید و نگه دارید

با ایجاد و حفظ یک روال، پایه ای برای مهارت های مدیریت زمان ایجاد کنید. با تنظیم دستورالعمل های اساسی شروع کنید، مانند:

 • چه زمانی در یک روز معمولی در مدرسه از خواب بیدار شوید
 • چه زمانی در یک روز معمولی در مدرسه ورزش کنیم
 • چقدر کار باید قبل از شروع روز انجام دهید
 • چقدر تاخیر در برنامه های جمعی شبانه مدرسه دارید

با این حال، خوب است که هنگام ساختن روال ها انعطاف پذیر باشید. سختی بیش از حد می تواند شما را از حفظ روال خود منصرف کند یا بعد از از دست دادن یک ضرب الاجل احساس شکست را در شما ایجاد کند. هدف این است که ساختاری ایجاد کنید که به شما کمک کند زندگی کنید، نه ساختاری که زندگی شما را اداره کند.

 1. بخوابید و بر اساس برنامه ایده آل خود مطالعه کنید

یکی دیگر از جنبه های مهم مدیریت زمان، مدیریت برنامه خواب است. کم خوابی بر تمرکز، حافظه و خلق و خوی تأثیر منفی می گذارد. علائم رایج کم خوابی عبارتند از:

 • خمیازه
 • خواب آلودگی بیش از حد
 • تحریک پذیری

اگر علائم کمبود خواب را دارید، ممکن است لازم باشد برنامه خواب خود را تنظیم کنید. شما می توانید این کار را با انجام مراحل زیر انجام دهید:

 • زمان خواب ثابتی را انتخاب کنید
 • از چرت زدن بگذرید
 • زودتر در روز غذا بخورید

در حالی که ممکن است وسوسه شوید که تمام شب ها را پشت سر بگذارید، به خصوص زمانی که در مهلت مطالعه هستید، حقیقت این است که خواب بهتر در یک برنامه منظم عملکرد اجرایی شما را بهبود می بخشد و به نوبه خود، توانایی شما را برای مطالعه موثر بهبود می بخشد.

 1. Build in Breaks

افراد مبتلا به ADHD اغلب با حفظ تلاش ذهنی برای مدت زمان طولانی دست و پنجه نرم می کنند، بنابراین ممکن است برای شما مفید باشد که در جلسات مطالعه خود استراحت کنید. چندین تکنیک رایج بهره وری وجود دارد که فواصل استراحت مکرر را در خود جای می دهند، از جمله:

 • تکنیک پومودورو
 • جریان زمان
 • روش عمل

به عنوان مثال، تکنیک پومودورو شامل شناسایی یک کار، کار روی آن به مدت ۲۵ دقیقه، و سپس استراحت ۵ دقیقه ای برای شارژ مجدد قبل از بازگشت به کار متمرکز است. هر چهار چرخه، استراحت طولانی تری انجام می دهید – حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه.

به یاد داشته باشید که هیچ راه درستی برای استفاده از استراحت هنگام انجام کار وجود ندارد! تا زمانی که استراتژی به شما کمک می کند تا به طور موثر کار کنید، کافی است.

 1. درخواست برنامه های افزودنی برای آزمون ها، امتحانات، و تکالیف

مشکلات عملکرد اجرایی می تواند انجام تکالیف را در زمان تعیین شده برای دانش آموز مبتلا به ADHD دشوارتر کند. بنابراین، دانش‌آموزان مبتلا به ADHD ممکن است به یک روز اضافی برای تکمیل یک آزمون آنلاین کتاب باز یا نیم ساعت اضافی برای آن مسابقه پاپ نیاز داشته باشند.

ADHD یک اختلال یادگیری است، بنابراین شما این حق را دارید که برای آزمون ها، امتحانات و تکالیف درخواست تمدید منطقی کنید. اکثر اساتید به درخواست شما احترام می گذارند تا زمانی که نیازهای خود را از قبل توضیح دهید و مشخص باشید. در ابتدای ترم در مورد هرگونه درخواست خوابگاه، خیلی قبل از موعد تکالیف، به استاد خود اطلاع دهید.

فعال بودن در مورد درخواست‌هایتان تضمین می‌کند که شما و استادتان در یک صفحه هستید و نشان می‌دهد که کار درسی را جدی می‌گیرید.

نکاتی برای کاهش حواس پرتی

اگرچه ممکن است استفاده از هدفون یا بازی با فیجت اسپینر در حین مطالعه یا گوش دادن به یک سخنرانی مفید باشد، اما ممکن است با به حداقل رساندن حواس‌پرتی‌ها نیز از آن بهره ببرید. نکات زیر می تواند به شما در کاهش حواس پرتی کمک کند که به تمرکز شما کمک نمی کند.

 1. تست ها (و تکالیف) را با صدای بلند بخوانید یا از آنها بخواهید برای شما بخوانند

برخی از دانش آموزان از خواندن مطالب درسی با صدای بلند سود می برند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا روی مطالب متمرکز بمانند و مزایای عملی از جمله:

 • درک بیشتر
 • بهبود مهارت های شنیداری و خواندن
 • تمرکز تیز شده

برای برخی از دانش آموزان، خواندن مطالب با صدای بلند توسط شخص دیگری حتی مفیدتر است. درگیر کردن شخص دیگری می تواند شما را به توجه بیشتر تشویق کند و تمرکز و جذب اطلاعات را آسان تر کند. استفاده از دستگاه خوان را در نظر بگیرید یا از یک دوست یا هم اتاقی بخواهید که تست ها یا تکالیف را با صدای بلند برای شما بخواند. بسیاری از کتاب‌های درسی به‌عنوان یک کتاب الکترونیکی در دسترس هستند و دارای گزینه «خواندن با صدای بلند» یا استراتژی‌های یادداشت‌برداری داخلی هستند.

ارسال در :
لینک کوتاه :