۷ دلیل تسلط بر فتوشاپ به عنوان تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا فتوشاپ

چرا هر تولید کننده محتوا یا وبمستر باید به فتوشاپ مسلط باشد؟

بازاریابی محتوایی اکنون به ترند شماره یک دیجیتال مارکتینگ تبدیل شده است و بدون شک کارآمد ترین روش بازاریابی در عصر دیجیتال است به طوری که ست گادین، یکی از بزرگان آموزش کارآفرینی و بازاریابی می‌گوید “امروزه تنها چیزی که از بازاریابی باقی مانده است، بازاریابی محتواست.”

شما به عنوان یک تولید کننده محتوا یا صاحب سایت باید مهارت های متنوعی داشته باشید اما یکی از مهم‌ترین مهارت های ضروری، تسلط به فتوشاپ است. حتی اگر بهترین محتوای جهان را نیز تولید کنید اما محتوای شما ظاهر جذابی نداشته باشد، مخاطبین آن را نمی‌پسندند و در نهایت زحمت شما دیده نخواهد شد. این مشکل را آموزش رایگان فتوشاپ حل می‌کند. در این مقاله به هفت دلیل می پردازیم که چرا باید به عنوان یک تولید کننده محتوا یا وبمستر در عصر جدید باید به فتوشاپ مسلط باشید.

۱-حافظه بصری:

یکی از اهداف اصلی تولید محتوا این است که شخص مارا برای مدتی طولانی به یاد داشته باشد. همانطور که خودتان می دانید این کار با نوشتن متن به تنهایی بسیار دشوار است زیرا باید متنی شاهکار بنویسید تا فرد در میان انبوه اطلاعاتی که روزانه به ذهنش وارد می شود شمارا فراموش نکند اما برای این کار راه آسان تری هم وجود دارد و آن استفاده از حافظه تصویری افراد است. بسیاری از ما تصاویر کتاب داستان های زمان کودکی را به خاطر داریم اما متن آن هارا خیر. این به دلیل این است که حافظه تصویری افراد ده ها برابر قوی تر از حافظه عادی آن ها است و شما با یادگیری فتوشاپ می توانید در کنار محتوای متنی، آن را به صورت تصویری و بصری به مخاطب ارائه کنید تا علاوه بر درک بهتر، در حافظه او ماندگار شوید.

۲-رقابت راحت تر:

یادگیری فتوشاپ برای شما حکم یک مزیت رقابتی بسیار قوی را دارد زیرا بازار تولید محتوا به اندازه کافی شلوغ است اما درصد بسیار زیادی از تولید کنندگان محتوا به جنبه دیداری کار خود اهمیتی نمی دهند و محتوای بصری را با کیفیت بسیار ضعیف ارائه می کنند. شما با یادگیری اصولی فتوشاپ می توانید خود را متمایز نشان دهید و در بازار هدفتان بدرخشید. بسیاری از مخاطبین در نگاه اول محتوای شمارا از روی ظاهر قضاوت می کنند پس این موضوع را باید بسیار جدی بگیرید.

7 دلیل تسلط بر فتوشاپ به عنوان تولید کننده محتوا 8

۳-هیچکس مثل خودتان نمی داند چه چیزی مناسب است:

بسیاری از شرکت ها از یک گرافیست جداگانه برای تولید محتوا استفاده می کنند اما شما با یادگیری فتوشاپ می توانید حقوق خود را دوبرابر کنید و مهم تر از آن به سلیقه خود محتوای بصری تولید کنید. شما برای یک محتوای متنی می دانید چه نوع محتوای تصویری مورد نیاز است و خودتان بهتر می توانید برای آن از فتوشاپ استفاده کنید اما ممکن است بار ها به یک گرافیست توضیح دهید چه چیزی نیاز دارید و در انتها خروجی کار با انتظارات شما تفاوت داشته باشد، پس “هیچکس مثل خودتان نمی داند چه چیزی مناسب است”

۴- شانس استخدام یا گرفتن پروژه شما به شدت افزایش می یابد:

خودتان را جای فردی قرار دهید که شرکتش نیاز به یک تولید کننده محتوا دارد، اگر جای او بودید یک فرد عادی که فقط توانایی نوشتن محتوای متنی دارد را استخدام می کردید یا فردی که علاوه بر آن به محتوای تصویری بسیار جذابی هم تولید می کند؟ قطعا با یادگیری فتوشاپ در چشم کارفرما یا رئیس شرکت بسیار با توانایی دیده خواهید شد و شانس استخدام یا واگذاری پروژه تولید محتوا به شما به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

۵- تبدیل به ستاره شرکتتان شوید:

اگر قرار است استخدام شوید با یادگیری فتوشاپ علاوه بر مزیت قبلی که گفتیم، کیفیت کار شما افزایش می یابد و توانایی حل مشکلات بیشتری در کسب و کار دارید. در این حالت کارفرما به شما به چشم یک مهره کلیدی یا به قول خودشان آچار فرانسه! نگاه می کند. بسیاری از تولید کنندگان محتوا به دلیل کیفیت پاین کار بعد از یک پروژه دیگر با شرکت یا فرد همکاری نمی کنند ولی در صورت یادگیری فتوشاپ و تولید محتوای بصری، قطع همکاری با شما بسیار برای شرکت دشوار خواهد بود.

تسلط بر فتوشاپ به عنوان تولید کننده محتوا

۶- شبکه های اجتماعی، نقطه قوت شما:

افراد زیادی در تولید محتوای متنی قوی هستند اما امروزه شبکه های اجتماعی محیط جدیدی است که قوانین قدیمی محتوا روی آن حکمرانی نمی کند و به همین دلیل تولید کنندگان محتوا با چالش رو به رو هستند. شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام به عنوان محیط بصری برای محتوا شناخته می شوند و لازمه موفقیت در آن ها، تسلط به گرافیک مخصوصا فتوشاپ است. با یادگیری و تسلط روی فتوشاپ به راحتی محتوای چشمگیری تولید کنید که میان رقبا می درخشد و روی کاربران تاثیر زیادی می گذارد.

۷- کاربرد هایی که تفاوت بین محتوای آماتور و حرفه ای است:

مهم نیست که برای خودتان کار می کنید، وبمستر هستید یا تولید کننده فریلنسر تولید محتوا، یادگیری فتوشاپ دریچه جدیدی از توانایی را به روی شما باز می کند. از کاور فیلم برای یوتیوب گرفته تا طراحی قالب اینستاگرام تا طراحی بنر های وبسایت همگی می تواند کیفیت کار شمارا به عنوان یک تولید کننده محتوا بالا ببرد. اگر شبکه های اجتماعی فعالیت می کنید می توانید اینفوگرافیک های زیبا بسازید، استوری های درجه یک تولید کنید یا پست های وایرالی طراحی کنید. اگر سایت فعالیت می کنید کاور محصولاتتان را میتوانید حرفه ای و در حد برند های جهانی طراحی کنید، بنر های اصولی طراحی کنید، هرکجا که نیاز است برای محتوای متنی یک محتوای بصری به عنوان مکمل تولید کنید ده ها کاربرد معجزه آسای دیگر فتوشاپ.

حتما بخوانید: کسب درآمد از فتوشاپ (+راز درآمد بالا از فتوشاپ چیست؟)

این کاربرد ها فقط زمانی به درستی برای شما نتیجه ایجاد می کنند که فتوشاپ را اصولی و حرفه ای یاد گرفته باشید. اگر می‌خواهید فتوشاپ را به شکل کامل، کاربردی و اصولی فقط در عرض یک هفته آن هم با قیمتی استثنایی یاد بگیرید، پیشنهاد ما پکیج پیشرفته فتوشاپ گرافیستار است. سورپرایز این دوره یک دوره جانبی به نام بازاریابی و گرفتن پروژه است که با آن می توانید به فن گرفتن پروژه به شکل مستقل مسلط شوید و درآمد های بالا کسب کنید. با این روش نیازی به درآمد کم سایت های فریلنسری نیست و به شکل مستقیم با افراد و شرکت های معتبر وارد همکاری شوید. این دوره به تنهایی ۲۴۹ هزار تومان به فروش می‌رسد اما برای شرکت کنندگان دوره فتوشاپ رایگان است.

7 دلیل تسلط بر فتوشاپ به عنوان تولید کننده محتوا 11

ارسال در :
لینک کوتاه :