انتخاب موزیک مناسب موشن گرافیک+منابع رایگان دانلود

امتیاز 3.00 ( 3 رای )

انتخاب موزیک موشن گرافیک

چگونه برای موشن گرافیک موزیک مناسب انتخاب کنیم؟ +منابع رایگان دانلود

قطعا موشن گرافیک های زیادی دیده اید که بسیار خوب ساخته شده اند اما انتخاب اشتباه موزیک زمینه تمام زحمات سازنده را نابود کرده است، در واقع انتخاب موسیقی زمینه، تفاوت بین تاثیرگذاری موشن گرافیک یا اعصاب خردکن بودن آن است. در این مقاله درباره انتخاب موسیقی متن مناسب برای موشن گرافیک صحبت خواهیم کرد.

همین الان ۶۰ دقیقه از محتوای پکیج پروژه محور موشن گرافیک را رایگان دانلود کن

۱-شناخت مخاطبین مهم ترین اصل است:

انتخاب موزیک آموزش موشن گرافیک به مخاطبین و نوع سلیقه آن ها ارتباط بسیاری دارد، اگر این موضوع را رعایت نکنید خروجی کار شما نه رضایت کارفرما را جلب خواهد کرد و نه برای مخاطبینتان جذابیتی خواهد داشت. مطمئن شوید موسیقی زمینه ای که انتخاب می کنید مطابق سلیقه قشر هدفتان باشد. به طور مثال موسیقی زمینه ای که برای موشن گرافیک تبلیغ شیرخشک انتخاب می کنید با موسیقی زمینه موشن گرافیکی که برای یکی از موسسات کنکور می سازید تفاوت بسیاری دارد، قشر هدف اولی والدین جوان تا میانسال است اما دومی برای نوجوانان ساخته شده است. برای والدین باید نوعی از موسیقی را انتخاب کنید که به آن ها احساس آرامش و شادی بدهد اما برای نوجوانان باید موسیقی انتخاب کنید که به آن ها احساس انرژی و سرزندگی بدهد. هرچقدر علایق، سلایق و فرهنگ قشر هدفتان را بشناسید میتوانید موسیقی بهتری انتخاب کنید.

انتخاب موزیک مناسب موشن گرافیک+منابع رایگان دانلود 9

۲-نوع موشن گرافیک نوع موسیقی را تعیین می کند:

قبل از انتخاب موزیک زمینه باید نوع موشن گرافیک را مشخص کنید. موشن گرافیک شما اگر از نوع آموزشی یا اینفوگرافیک است باید از نوعی موسیقی استفاده کنید که به تمرکز مخاطب کمک کند و این نوع موسیقی نباید مخاطبتان را هیجانی کند و حواس او را پرت کند. اگر موشن گرافیک سیاسی و حزبی میسازید باید از موسیقی های جدی و نسبتا حماسی استفاده کنید. اگر موشن گرافیک های کمدی می سازید باید از نوعی موسیقی استفاده کنید که مخاطب را به تماشا ترغیب کند و او را برای اتفاقات جالب و غیر منتظره آماده کند. در کل قبل از انتخاب موسیقی مناسب باید نوع موشن گرافیک و هدف آن را مشخص کنید.

۳-مقدمه و خاتمه را فراموش نکنید:

در اکثر موشن گرافیک های حرفه ای یک قطعه آهنگ به طول سه تا پنج ثانیه در ابتدا و انتهای موشن گرافیک گذاشته می شود که در زبان انگلیسی به آن بوکند می گویند. این موسیقی کوتاه در مقدمه باعث جلب حواس مخاطب میشود و در انتها باعث می شود فرد موشن گرافیک را به یاد بسپارد. این تکه های کوتاه موسیقی را با دقت انتخاب کنید چون تاثیر غیر مستقیم روی اثرگذاری موشن گرافیک دارند.

بوکند ها برای موشن گرافیک های چند قسمتی کاربرد زیادی دارند و باعث می شوند مخاطب با شنیدن این قطعه های کوتاه موسیقی به سرعت بفهمند که این موشن گرافیک جز یک سریال چند قسمتی است، علاوه بر این بوکند ها المان قدرتمندی برای برندسازی سمعی هستند.

انتخاب موزیک مناسب موشن گرافیک+منابع رایگان دانلود 11

۴-نقش فرکانس ها در انتخاب موسیقی متن:

اگر در موشن گرافیکتان از گوینده استفاده می کنید بهتر است از موسیقی هایی که فرکانس مشابه با صوت انسان دارند دوری کنید. ساز هایی مثل گیتار و ویالون فرکانسی دارند که با صوت انسان در حالت گویندگی مناسب نیست. به طور کلی موسیقی هایی با فرکانس بالا حس شادی، سادگی و انرژی را منتقل می کنند اما موسیقی هایی که فرکانس پایین دارند حس تفکر، اعتماد و قدرت را منتقل می کنند. متناسب با نوع مخاطب که در بخش یک توضیح داده شد موسیقی انتخاب کنید که فرکانس مناسب داشته باشد.

۵-از کجا دانلود کنیم؟

موسیقی های زمینه رایگان را به راحتی با یک سرچ ساده در گوگل می توانید پیدا کنید اما وبسایت های زیر مرجع مناسبی برای دانلود موسیقی های متن مناسب هستند:

۱.  Bedtracks

این وبسایت یک مرجع جامع برای دانلود موسیقی است و یک ویژگی بسیار جالب نوشتن مود یا حالت روانی آهنگ است که انتخاب آن را برای موشن گرافیکتان بسیار ساده می کند.

۲. PremiumBeat

یک وبسایت معتبر که توسط کمپانی شاتراستوک اداره می شود. از ویژگی های این وبسایت می توان به سرچ ساده، رابط کاربری مناسب و کیفیت بالای موسیقی ها اشاره کرد. توانایی سرچ و فیلتر هایی مثل تندی موسیقی و نوع حالت و ژانر آن از ویژگی های جالب این وبسایت است.

۳. Artlist

آرتیست یک وبسایت حرفه ای در زمینه موسیقی است و با تنوع بالای موسیقی و کیفیت بسیار عالی آن ها مرجع عالی برای دانلود موسیقی زمینه است. نکته جالب این وبسایت توانایی دانلود بدون محدودیت است

۴. Audioblocks

آدیوبلاکس هم یک وبسایت مرجع برای دانلود و استفاده موسیقی های رایگان است که توسط وبسایت استوری بلاکس اداره می شود. در این وبسایت علاوه بر موسیقی، افکت های صوتی متنوعی هم یافت می شود.

۵. Getty Images Music

گتی ایمیج یک کمپانی بسیار بزرگ در حوزه عکس است اما مدتی است که وارد حوزه صدا و موسیقی هم شده است و دیتابیس جامعی برای علاقه مندان ایجاد کرده است. نکته جالب این وبسایت حضور آهنگسازان معتبر و هالیوودی است که استفاده از این وبسایت را تبدیل به گزینه ای جذاب برای سازندگان موشن گرافیک کرده است.

۶. Audio Jungle

اگر در حوزه وردپرس فعلیت کرده باشید حتما اسم انواتو را شنیده اید، آدیو جانگل متعلق به کمپانی اوانتو است و بیش از صد هزار موسیقی و افکت صوتی را به علاقه مندان ارائه می دهد.

۷. Bensound

این وبسایت بیشتر برای موشن گرافیک های تبلیغاتی و شرکتی مناسب است و کاکلشن جامعی از موسیقی در سبک های مختلف دارد.

۸. YouTube Audio Library

یوتیوب به عنوان بزرگترین سرویس ارائه محتوا در دنیا نیز به علاقه مندان موسیقی رایگان ارائه می دهد. مطمئن باشید اگر کمی حوصله به خرج دهید بهترین و مناسب ترین موسیقی های متن را میتوانید بیابید.

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن چیست؟ کدام را برای یادگیری انتخاب کنیم؟

ما در گرافیستار دوره جامعی داریم که شمارا طی ده روز از صفر تبدیل به یک استاد موشن گرافیک می کند و هزینه آن یک دهم دوره های مشابه است، طی دو سال بیش از ده هزار نفر در دوره های ما شرکت کرده اند و با اطمینان آن را گارانتی یادگیری کرده ایم، به طوری که هرگاه از محصول رضایت نداشتید فقط کافی است شماره کارت خود را برای پشتیبانی ارسال کنید، علاوه بر این دوره جداگانه ای برای گرفتن پروژه دریافت خواهید کرد که قیمتی معادل ۷۹ هزار تومان دارد اما برای شما رایگان است، با این دوره علم بازاریابی و گرفتن پروژه را می آموزید و در بازار کار بسیار جلوتر از رقبا قرار خواهید گرفت.

انتخاب موزیک مناسب موشن گرافیک+منابع رایگان دانلود 13

ارسال در :
لینک کوتاه :