مسیر شغلی تبدیل شدن به یک موشن گرافیست حرفه ای

مسیر شغلی موشن گرافیست

چگونه یک طراح موشن گرافیک حرفه ای شویم؟ مسیر شغلی تبدیل شدن به یک موشن گرافیست حرفه ای

یادگیری موشن گرافیک و تبدیل شدن به یک طراح موشن گرافییست حرفه ای میتواند انتخاب شغلی بسیار هوشمندانه ای باشد، زیرا می توانید خلاقیت، هنر، تنوع شغلی و کار در منزل را تجربه کنید و درآمد های بالایی کسب کنید. هم اکنون در جهان و مخصوصا ایران طراحان و سازندگان موشن گرافیک بسیار مورد نیاز هستند و پیش بینی میشود در آینده این نیاز بسیار افزایش یابد.

تقریبا ده سال است که قابلیت ساخت موشن گرافیک روی لپ تاپ ها و کامپیوتر های شخصی به وجود آمده است و این فرصت بی نظیری است که این حرفه را یاد بگیرید و وارد بازار کار شوید، زیرا قبل از آن به کامپیوتر های مخصوصی نیاز داشتید که قیمتی هنگفت داشتند. اگر تصمیم گرفته اید که یادگیری آموزش موشن گرافیک را شروع کنید این مقاله به شما کمک می کند تا این مسیر را بهتر بشناسید و با آگاهی در آن قدم بردارید.

همین الان ۶۰ دقیقه از محتوای پکیج پروژه محور موشن گرافیک را رایگان دانلود کن

چرا این مقاله را نوشتم؟

من حدودا ۷ سال است که در صنعت موشن گرافیک فعالیت می کنم و کاملا به فرآیند یادگیری و بازار کار موشن گرافیک در ایران آشنا هستم. می دانم که بسیاری از افرادی که قصد یادگیری موشن گرافیک دارند ولی از مسیر شغلی موشن گرافیست اطلاعی ندارند و با پستی و بلندی های این حرفه آشنا نیستند. ممکن است الان برای یادگیری موشن گرافیک هیجان و انگیزه بالایی داشته باشید و حق هم دارید، چون یادگیری موشن گرافیک اگر به روش درست انجام شود بسیار لذت بخش است. اما متاسفانه بسیاری از دوره های بازار، انگیزه افراد را تلف می کنند و حتی بسیاری از شرکت کنندگان هیچگاه به یک طراح حرفه ای تبدیل نمی شوند.

مهار ت های نرم افزاری در موشن گرافیک

یادگیری افترافکت به تنهایی از شما یک موشن گرافیست حرفه ای نمی سازد!

برای پیدا کردن مسیر شغلی یک موشن گرافیست حرفه ای فقط یادگیری افترافکت کافی نیست و این موضوع یکی از رایج ترین اشتباهات تازه کارها است. اشتباه متوجه نشوید، نمی گویم مهارت های نرم افزاری مهم نیست، بلکه منظورم این است که این مهارت به تنهایی کافی نیست. برای تبدیل شدن به یک طراح موشن گرافیک حرفه ای به سه ویژگی مهارت های نرم افزاری، درک هنری و مهارت های بازاریابی و گرفتن پروژه نیاز دارید. در ادامه درباره هرکدام بیشتر صحبت می کنم.

مهارت های نرم افزاری در موشن گرافیک

یادگیری افترافکت به عنوان بهترین نرم افزار برای آموزش کامل موشن گرافیک جز اولین و مهم ترین فاکتور های طراحی موشن گرافیک است اما چگونگی یادگیری افترافکت نیز بسیار مهم است. برای تبدیل شدن به یک طراح و سازنده حرفه ای موشن گرافیک باید افترافکت را به شکل اصولی و سیستماتیک آموزش ببینید. بسیاری از افرادی که قصد ورود به موشن گرافیک را دارند تنها به یادگیری اصول اولیه و چند ترفند بسنده می کنند در نهایت نمی توانند انتظارات کارفرما را برآورده کنند و هرگز به درآمد های بالا نمی رسند. برای یادگیری حرفه ای به دوره ای نیاز دارید که در مدت زمانی کوتاه، از صفر تا صد افترافکت را به شکل تخصصی به شما آموزش دهد تا توانایی انجام سنگین ترین پروژه ها را کسب کنید.

در مقاله روش های یادگیری موشن گرافیک درباره آموزش های رایگان صحبت کردیم و گفتیم هیچکس با دیدن چند ویدیو رایگان در اینترنت تبدیل به یک موشن گرافیست حرفه ای نشده است. طراحی و ساخت موشن گرافیک کاری حرفه ای و جدی است که درآمدی بسیار بالا دارد، اگر قصد دارید وارد این حوزه شوید باید برای آموزش خود سرمایه گذاری کنید. در دوره ما که تجربه ۷ ساله من در این صنعت است، طی ده روز به یک متخصص ساخت موشن گرافیک تبدیل می شوید که از پس انجام هر پروژه ای بر می آید.

درک و سلیقه هنری در موشن گرافیک

بعد از تسلط و حرفه ای شدن در افتر افکت نوبت به تقویت مهارت های هنری شماست. شاید برای شما هم سوال باشد که: چرا برخی از موشن گرافیک ها بسیار دلنشین تر و ماندگار تر از بقیه هستند؟

جواب این سوال درک و سلیقه هنری سازندگان آن ها است. برای داشتن سلیقه و درک هنری لازم نیست که حتما به دانشگاه هنر رفته باشید. می توانید از راه های مختلفی این مهارت را در خود تقویت کنید. اولین راه برای تقویت سلیقه و درک هنری این است که خود را در معرض کار های بزرگان هنر قرار دهید، مهم نیست که این هنر از جنس معماری باشد یا تماشای یک تابلوی نقاشی، هر هنر اصیلی که برای شما الهام بخش باشد سلیقه شما را نیز تقویت می کند. علاوه بر این می توانید روزانه زمان مشخصی را برای تماشا کردن و بررسی موشن گرافیک های بزرگان این صنعت قرار دهید و از آن ها الهام بگرید.

راه دوم مطالعه درباره مباحث هنر مثل زیبایی شناسی و عناصر بصری است. منابع و کتاب های زیادی برای این موضوع وجود دارند که میتوانید با مطالعه آن ها سطح کاری خود را ارتقا دهید و خود را از رقبا متمایز کنید، چون سلیقه هنری شما حتی در کوچک ترین جزئیات مثل انتخاب رنگ تاثیرگذار است.

مسیر شغلی تبدیل شدن به یک موشن گرافیست حرفه ای 10

مهارت بازاریابی و برندسازی در موشن گرافیک

برایان تریسی می گوید فرقی نمی کند که در چه شغلی هستیم، در نهایت همه ما فروشنده هستیم. منظور او از این جمله معروف این است که تمام افراد باید به فن بازاریابی در حوزه خود مسلط باشند. ما در این صنعت به جای کالا، مهارت خود را میفروشیم و هرچقدر در این کار بهتر باشیم، درآمد های بهتری را تجربه می کنیم. یادگیری افترافکت و به خصوص موشن گرافیک بسیار پولساز است و بسیاری از افراد درآمد های بسیار بالا در ماه دارند.

راهنمای مسیر شغلی موشن گرافیست

بازار کار موشن گرافیک در ایران، از میزان تا راه های کسب درآمد

اگر در این مهارت ضعیف هستید نگران نباشید، به راحتی با آموزش دیدن می توانید به این مهارت های بسیار مهم مسلط شوید. نکته جالب اینجاست که همه افرادی که در بازاریابی و برندسازی حرفه ای هستند با این مهارت به دنیا نیامده اند! آن ها نیز با آموزش دیدن و تمرین به این مهارت مسلط شده اند. اگر میخواهید برند شخصی خود را ارتقا دهید و با مهارت های حرفه ای بازاریابی و فروش، پروژه های بیشتر و گران تر بگیرید حتما دوره ما در گرافیستار را برسی کنید. پس از دیدن این دوره شما به روشی مسلط می شوید که با اجرای آن میتوانید به شکل مستقیم پروژه های میلیونی بگیرید،حتی اگر رزومه قوی ندارید.

مسیر شغلی تبدیل شدن به یک موشن گرافیست حرفه ای 13

ارسال در :
لینک کوتاه :