چه نرم افزاری برای ساخت موشن گرافیک مناسب است؟

امتیاز 4.43 ( 7 رای )

نرم افزار ساخت موشن گرافیک

نرم افزار های مختلف ساخت موشن گرافیک و انتخاب بهترین نرم افزار برای این کار

گسترش موشن گرافیک و سود دهی بسیار هنگفت این صنعت شرکت های نرم افزاری زیادی را وسوسه کرد تا برنامه یی برای آموزش موشن گرافیک با افتر افکت بسازند و همین موضوع، انتخاب نرم افزار مناسب را برای طراحان موشن گرافیک کمی دشوار کرده است. بسیاری از نرم افزارها مانند فتوشاپ به صورت مستقیم برای ساخت موشن گرافیک طراحی نشده اند اما بیشتر مواقع از آن استفاده میشود.

بنابراین با یادگیری تنها یک برنامه خاص شما نمی توانید یک موشن گرافیک خوب بسازید. یک سری نرم افزار های پایه وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. در بیشتر مواقع منظور از یک برنامه موشن گرافیک نرم افزاریست که می توان صددرصد یک کار موشن گرافیک را به صورت کامل با آن اجرا کرد، اما این به معنی بی نیازی به نرم افزارهای دیگر نیست.

در این مقاله نرم افزار های اصلی ساخت موشن گرافیک را برسی می کنیم و در انتهای مقاله بهترین آن را معرفی می کنیم، با گرافیستار همراه باشید.

همین الان ۶۰ دقیقه از محتوای پکیج پروژه محور موشن گرافیک را رایگان دانلود کن

نرم افزار افترافکت : کامپوزیت و انیمیت دوبعدی

ادوبی افترافکت پرکاربرد ترین نرم افزار برای ساخت موشن گرافیک است. این برنامه در سال ۱۹۹۳ معرفی شد و به سرعت بین هنرمندان این حوزه محبوب شد. ادوبی افترافکت علاوه بر موشن گرافیک، در ساخت جلوه های ویژه، بازی سازی، فیلم سازی و چند حوزه دیگر کاربرد دارد.

این نرم افزار بسیار قدرتمند با در اختیار داشتن ابزارهای مختلف و کاربردی به کاربر خود کمک میکند تا بتواند در کنار داشتن یک ایده مناسب به ساخت صحنه های بصری زیبا و انیمیشن های جذاب بپردازد. این نرم افزار به کاربران اجازه می دهد که در محیط دوبعدی انیمیشن بسازند و عناصر مختلف از قبیل المان های گرافیکی و صدا را تغییر دهند و با هم ترکیب کنند.

اگر شما توی ذهن خودتان یک افکتی را تصور کنید مطمئن باشید که After Effects خیلی خوب میتواند به شما برای ساخت آن کمک کند زیرا برای این برنامه صدها اسکریپت ساخته شده وجود دارد. طرح های دو بعدی ای ساخته شده در نرم افزارهای دیگر نظیر ایلاستریتور و فوتوشاپ را می توانیم به این برنامه وارد کنیم و آنها را متحرک سازی و دستکاری کنیم تا به یک خروجی موشن گرافیک دست پیدا کنیم.

دانلود نرم افزار افترافکت + معرفی ویژگی های جدید و کلی

افترافکت در موشن گرافیک

نرم افزار ایلوستریتور : طراحی و تصویرسازی برمبنایی وکتور

این نرم افزار نیز توسط شرکت ادوبی در سال ۱۹۸۷ ساخته شد. کاربرد اصلی ایلاستریتور ساخت وکتور گرافیکی است اما برای ساخت موشن گرافیک هم میتواند استفاده شود. ایلاستریتور یک نرم افزار پیشرفته است که تعداد زیادی ابزارهای قدرتمند طراحی وکتور و تایپوگرافی مفید برای ساختن عناصر گرافیکی موشن گرافیک بسیار کارآمد است.

وظیفه طراح موشن گرافیک به حرکت درآوردن این عناصر به منظور ساختن آگهی های تبلیغاتی، ویدئوهای آموزشی و… است. به وسیله این نرم افزار می توانید المان های گرافیکی دو بعدی متحرک لازم برای موشن گرافیک خود را بسازید، سپس آنها را وارد نرم افزار افترافکت کنید. بنابراین حتما برای شروع به کار موشن گرافیک Illustrator را فرا بگیرید.

دانلود نرم افزار Illustrator + ایلوستریتور چیست و چه کاربردی دارد؟

نرم افزار فتوشاپ : طراحی و تصویر سازی برمبنایی رستر

با استفاده از فتوشاپ می توانید تصاویری که قصد دارید در ویدئو موشن گرافیک خود استفاده کنید را ویرایش کنید و مناسب با فضای موشن خود آنها را تغییر دهید. ساخت موشن گرافیک یک کار هنری است و هنر استفاده از فوتوشاپ می تواند به شما کمک زیادی کند.

مباجثی که یک موشن گرافیست بصورت روزانه باید در فتوشاپ یا بگیرد را به آن اشاره می کنیم: ایجاد تغییرات و ساخت تکسچر، ساخت گیف، ساخت طرح انیمیشن و… می باشد که برای ساخت موشن گرافیک باید به آنها تسلط داشت.

دانلود نرم افزار فتوشاپ + معرفی ویژگی های جدید

 نرم افزار پریمیر پرو : تدوین

پرمیر نرم افزاری قدرتمند برای تغییرات فوق العاده زیبا در ترکیب ها و ویرایش های های ویدیویی است. این برنامه از محبوب ترین نرم افزارهای تدوین ویدئو است و به وسیله ابزار های قدرتمند این نرم افزار برای تغییرات صوتی و تصویری در این برنامه طراحی شده اند که کیفیت و کارآیی تدوین موشن گرافیک شما را به شکل چشمگیری افزایش خواهد داد.

از این نرم افزار به خودی خود می توان برای ساخت موشن گرافیک استفاده کرد. اما با وجود بودن برنامه یی مانند افترافکت ما این نرم افزار را بیشتر برای تدوین کار موشن گرافیک توصیه می کنیم.

دانلود نرم افزار Premiere + پریمیر چیست و چه کار‌بردی دارد؟

پریمیر در موشن گرافیک

نرم افزار سینمافوردی : مدل سازی و انیمیشن سه بعدی

سینما فوردی یک نرم افزار مدل سازی، انیمیشن، موشن گرافیک و پردازش سه بعدی است که توسط شرکت MAXON در آلمان عرضه شده است. این نرم افزار ویژگی های رایج دیگر برنامه های سه بعدی از قبیل قابلیت مدلسازی رویه ای و چندضلعی، نورپردازی، متحرک سازی، متریال سازی و پردازش سه بعدی را دارد. اگر در ابتدای مسیر یادگیری هستید، پیشنهاد می کنیم که از این نرم افزار برای شروع استفاده نکنید.

کدام نرم افزار را انتخاب کنیم؟

همه نرم افزار های ذکر شده در این مقاله نقاط ضعف و قوت مخصوص خود را دارند اما ادوبی افترافکت بهترین ترین نرم افزار برای ساخت موشن گرافیک است. افتر افکت برنامه مورد علاقه حرفه ای ها برای ساخت موشن گرافیک است اما اگر از مبتدی ها نیز بپرسید نرم افزار مورد علاقه تان برای یادگیری چیست قطعا به شما خواهند گفت یادگیری افتر افکت بسیار لذت بخش است.

اگر به فکر یادگیری موشن گرافیک هستید، دوره مارا از دست ندهید. طی ده روز از صفر تبدیل به یک متخصص موشن گرافیک می شوید و از پس پروژه های میلیونی بر می آیید. مشکل اصلی متخصصین موشن گرافیک عدم توانایی بازاریابی و گرفتن پروژه است که ما آن را با دوره جانبی حل کرده ایم، لازم به ذکر است این دوره بازاریابی و گرفتن پروژه به تنهایی ۷۹ هزار تومان قیمت دارد اما با شرکت در دوره موشن گرافیک شما آن را رایگان دریافت خواهید کرد.

virgool

ارسال در :
لینک کوتاه :