یادگیری فتوشاپ را از کجا شروع کنیم؟ (بهترین روش)

یادگیری فتوشاپ

یادگیری فتوشاپ را از کجا شروع کنیم؟ بهترین روش آموزش فتوشاپ چیست؟

اگر از کسانی که قصد دارند وارد دنیای جذاب فتوشاپ شوند بپرسید که اصلی ترین سوال شما چیست قطعا به شما خواهند گفت که نمی‌دانند چطور و از کجا باید فتوشاپ را یاد بگیرند. به طور کلی چهار راه اصلی برای آموزش فتوشاپ حرفه ای وجود دارد و ما در این مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت و نقاط قوت و ضعف هرکدام را بازگو خواهیم کرد.

بازار کار گسترده گرافیک و درآمد بالای متخصصان آن باعث شده افراد زیادی به فکر یادگیری فتوشاپ باشند اما فقط افرادی که مسیر درست را انتخاب می‌کنند درآمد بالایی را کسب می‌کنند. همین نکته برای دقت در انتخاب روش یادگیری فتوشاپ کافی است و شما نیز باید با دقت مسیر خود را انتخاب کنید.

همین الان ۶۰ دقیقه از محتوای پکیج مقدماتی تا پیشرفته فتوشاپ را رایگان دانلود کن

روش اول- منابع رایگان موجود در اینترنت:

قطعا اولین منبع که به ذهن هر فردی می‌رسد استفاده از ویدیو های رایگان در سطح وب است، اما حقیقت تلخ این است که هیچکس با دیدن این ویدیوها تبدیل به یک متخصص فتوشاپ نشده است. همه افراد در ابتدای مسیر یادگیری انگیزه بالایی دارند اما با ورود به مسیر اشتباه هرگز یادگیری فتوشاپ را تکمیل نمی‌کنند و به رویای خود نمی‌رسند. شما برای یادگیری فتوشاپ نیاز به یک مدرس با تجربه و یک برنامه درسی حرفه‌ای دارید و متاسفانه هیچکدام از این دو مورد در ویدیوهای رایگان پیدا نمی‌شود. به همین دلیل هم یادگیری توسط ویدیوهای رایگان ممکن است چند ماه طول بکشد و اغلب اوقات هم این نوع یادگیری شمارا متخصص نمی‌کند زیرا طبق یک برنامه منظم آموزش ندیده‌اید و اطلاعات شما مثل لباسی که از هزار وصله مختلف دوخته شده باشد کارایی عملی ندارد.

نتیجه‌ گیری: یادگیری فتوشاپ با این روش کامل نخواهد بود، اغلب چند ماه به طول خواهید کشید و قطعا انگیزه شما نابود خواهد شد.

روش دوم- دانشگاه و رشته گرافیک:

با اختلاف بسیار زیاد بدترین روش برای یادگیری فتوشاپ رفتن به دانشگاه در رشته گرافیک است. اگر در روش بالا چند ماه از وقت شما تلف می‌شد، با رفتن به دانشگاه چهار سال از وقت شما تلف خواهد شد! اگر نیاز به مدرک دانشگاهی دارید چاره ای نیست، اما توجه داشته باشید برای استخدام یا گرفتن پروژه، کارفرما اصلا به مدرک شما نگاه نمی‌کند و مهارت شما بسیار مهم تر است. خودتان بهتر می‌دانید که سطح آموزشی دانشگاه های ایران چگونه است و مطالب تدریسی چقدر قدیمی و خارج از موضوع هستند، به طور مثال برای یادگیری گرافیک باید تاریخ اسلام و زبان فارسی پاس کنید! نکته منفی دیگر این است که باید چند روز در هفته از صبح تا غروب زمان خود را برای رفتن به دانشگاه و حضور در کلاس صرف کنید و این عملا دست و بال شمارا برای فعالیت های جانبی می‌بندد.

نتیجه گیری: اگر مدرک دانشگاهی برای شما اهمیت دارد چاره ای نیست اما باید بدانید این دست مدارک در فتوشاپ هیچ ارزشی ندارد. به جای تلف چهار سال برای آموزش، می‌توانید فتوشاپ را در مدت زمان کوتاه تری یاد بگیرید و طی چهار سال تجربه، به یکی از شناخته ترین افراد در این حوزه تبدیل شوید.

روش سوم- کلاس های آزاد حضوری:

این روش از دو روش بالا بسیار بهتر است اما این روش هم مشکلات خاص خود را دارد. اگر دسترسی به چند آموزشگاه برتر کشور در شهر بزرگ مثل تهران، شیراز، اصفهان و مشهد دارید و توانایی پرداخت هزینه ای بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان دارید، می‌توانید به کلاس حضوری فکر کنید وگرنه اگر قرار است به آموزشگاه های کوچک و گم نام مراجعه کنید بهتر است فتوشاپ را فراموش کنید! مزیت کلاس حضوری اساتید خوب و فضای آموزشی است اما بزرگترین ایراد آن تلف وقت در رفت و آمد و هزینه های هنگفت آن است. در نظر داشته باشید گاهی اوقات به دلیل حضور افراد زیاد در کلاس، سطح و کیفیت آموزش پایین می‌ماند و هزینه شما هدر خواهد رفت. یادگیری فتوشاپ در این روش چند هفته به طول می‌انجامد و ممکن است مجبور باشید هفته ای سه بار به مدت چند ساعت از خانه خارج شوید و در کلاس حضور یابید.

نتیجه گیری: اگر مشکلی برای پرداخت هزینه های میلیونی ندارید و مرکز شهر های بزرگ زندگی می‌کنید این روش برای شما مناسب است در غیر این صورت به روش زیر دقت کنید.

بهترین روش یادگیری فتوشاپ

کسب درآمد میلیونی در اینستاگرام با یادگیری فتوشاپ

روش چهارم-کلاس های آنلاین و پکیج های آموزشی:

به عقیده بسیاری از متخصصین حوزه گرافیک، این روش بهترین روش یادگیری فتوشاپ است زیرا ترکیبی از بهترین ویژگی های آموزشی هر روش است. می‌توانید بدون نیاز به خارج شدن از خانه یاد بگیرید، مدت زمان یادگیری بسیار بسیار کوتاه است، کامل و حرفه ای از بهترین اساتید کشور یاد می گیرید و هزینه یادگیری به شکل چشمگیری ناچیز است. قطعا همه آموزشگاه ها و وبسایت های آنلاین این ویژگی هارا ندارند و باید با دقت انتخاب کنید.

نتیجه گیری: احتمالا تا الان فهمیده اید که بهترین روش برای یادگیری فتوشاپ چیست. اگر قصد دارید فتوشاپ را حرفه ای و کامل بیاموزید می‌توانید از دوره جامع فتوشاپ گرافیستار استفاده کنید. با شرکت در این دوره طی یک هفته به یک متخصص تمام عیار فتوشاپ تبدیل خواهید شد، آن هم با هزینه یک صدم کلاس حضوری.

علاوه بر این، دوره رایگانی به شما تعلق می‌گیرد که درباره فوت و فن های بازاریابی و گرفتن پروژه است، این دوره برای اولین بار در ایران برگزار شده است و قیمتی ۷۹ هزار تومانی دارد اما برای شرکت کنندگان در دوره تخصصی فتوشاپ گرافیستار رایگان است. با کمک این دوره می‌توانید با افراد و شرکت های معتبر وارد همکاری شوید بدون نیاز به درآمد های کم پونیشا، در فتوشاپ پیشرفت کنید و به درآمد های میلیونی برسید.

Rate this post
ارسال در :
لینک کوتاه :