نکات مهم در انتخاب بهترین شرکت طراحی لوگو

نکات مهم در انتخاب بهترین شرکت طراحی لوگو

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، احتمالا به دنبال شخص یا شرکتی برای طراحی لوگو شرکت تازه تاسیس خود هستید. حتی گاهی اوقات برند هایی که قصد بازطراحی لوگو خود را دارند، به دلیل ازدحام شرکت ها و آژانس های طراحی دیجیتال سردرگم می شوند. در این مقاله قصد داریم شما را با نکات انتخاب شرکت طراح لوگو حرفه ای آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

مهم ترین نکات در انتخاب شرکت طراحی لوگو

نکات مهم در انتخاب بهترین شرکت طراحی لوگو 5

 1. هنگام انتخاب شرکت طراحی لوگو، منطق را به کار بگیرید.

پیش از هر چیزی، در جستجوی لیستی از شرکت های طراحی لوگو باشید و منطق خود را در راس قرار دهید. احساساتی نباید عمل کرد؛ میزان بودجه مدنظر شما برای طراحی لوگو چقدر است؟ توجه کنید که نه طراحی لوگوی ارزان قیمت خطرناک است نه سپردن طراحی لوگو با قیمت چند ده میلیون تومانی تضمین کننده موفقیت برند شماست. بر اساس میزان بودجه خود با عددی منطقی وارد مذاکره با یکی از شرکت های طراحی و دیزاین شوید.

 1. تبلیغات دهان به دهان

با کسب و کارهایی که لوگوی آنها را دوست دارید تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آن را از چه شرکتی دریافت کردند. از دوستان خود در سوشال مدیا بپرسید که آیا کسی را می شناسند که نمونه کار های طراحی قوی داشته باشد؟ تا جایی که می توانید از این مراجع برای یافتن شرکت ها و اشخاص برتر استفاده کنید.

تبلیغات دهان به دهان جزو موثر ترین روش های بازاریابی مستقیم است که اعتماد به آن از اعتماد به بیلبورد چند میلیاردی هم اثر بخش تر می باشد.

 1. از قلب خود پیروی کنید.

لوگو و نماد تجاری، بخش بسیار مهم و اصلی هر کسب و کاری است. پیش از طراحی لوگو به این فکر کنید که آن را باید در تمامی کالا ها، رسانه های تبلیغاتی و … استفاده کنید. همیشه توصیه می شود یک آژانس یا طراح را انتخاب کنید که از اصول و پایه های ساختار یک لوگو مطلع باشد و همچنین دیدگاه شما را درک کند. اگر طرحی را دوست دارید و با قواعد ساخت لوگو منافاتی ندارد، آن را به شرکت طراح لوگو اطلاع دهید.

 1. زمان بگذارید.

برای انتخاب بهترین شرکت طراحی لوگو مطلقاً نیازی به عجله نیست. طراحی لوگو یکبار انجام می شود و برای سال ها، دهه ها و شاید قرن ها در کنار برند شما خواهد بود. بنابراین وقت خود را برای یافتن بهترین آژانس طراحی لوگو سرمایه گذاری کنید و بقیه کار را به آنها بسپارید.

منطقی است که بیشتر وقت خود را صرف انتخاب بهترین طراح کنید تا اینکه آن را صرف سر و کله زدن با یک طراح معمولی، هدر دهید.

 1. نمونه کار های شرکت را بررسی کنید.

طراحی لوگو جذاب و کاربردی، یک کار بسیار دشوار است که فقط برخی از آژانس های خوب طراحی لوگو در ایران می توانند آن را به خوبی انجام دهند. بنابراین، هنگام انتخاب یکی از این شرکت ها، حتما رزومه و نمونه کار های طراحی لوگو آن ها را بررسی کنید.

 1. تناسب کیفیت و قیمت

یکی از مهم ترین نکات، بی شک تناسب قیمت و کیفیت ارائه شده است. با توجه به بودجه شما، این که آیا شرکت قرار است نتایج موثری به شما بدهد یا خیر. هیچ ارزانی بی حکمت و هیچ گرانی بی علت نیست.

 1. نظم و تفاهم طرفین

تعامل در طراحی گرافیکی لوگو معمولا مهم ترین شاخصه است چرا که بهترین نتیجه صرفا با همکاری طرفین رقم می خورد. در طراحی لوگو معمولا دو یا سه طرح اولیه از لوگو به صاحب کسب و کار داده می شود تا با انتخاب یکی، در مرحله بعد ادیت های لازم روی لوگو را زده و طراحی نهایی تحویل شرکت داده شود.

 1. زمان بندی طراحی لوگو

لوگو و نماد تجاری، جزو مهم ترین بخش های کسب و کار شما است؛ بنابراین هنگام انتخاب یک شرکت برای طراحی آن، موعد تحویل را نیز مورد بحث قرار دهید. باید برای همه چیز مانند ایده، پیش طراحی، انتخاب رنگ و لوگوی نهایی، زمان بندی مشخص باشد. از این طریق، شما می توانید انتظار داشته باشید طی مدت مشخصی، لوگوی شما طراحی می شود.

چگونه لوگو مناسب برای کسب و کار خود بسازیم؟

نکات مهم در انتخاب بهترین شرکت طراحی لوگو 7

درست است که طراحی لوگو باید به دست طراح حرفه ای انجام بشود اما دانستن برخی نکات برای طراحی لوگو خالی از لطف نیست:

 • با داستان خود شروع کنید.

باید داستانی در لوگوی شما وجود داشته باشد. امروزه تمام بازاریابان به این نتیجه رسیده اند که خریداران بسیار قوی تر از واقعیت های یک محصول، با داستان برند ارتباط برقرار می کنند. اگر لوگو شما عنوان یک فیلم یا داستان بود، اسمش را چه می گذاشتید؟ داشتن داستان برند، در ساخت لوگو موشن نیز بسیار موثر است.

 • کلماتی که کسب و کار شما را توصیف می کند، جمع آوری کنید.

بهترین اقدام برای جمع آوری این گونه کلمات، اجرای طوفان فکری و Brain Storm بین خود و چند نفر دیگر است. ۵ تا ۱۰ کلمه را پیدا کنید که نه تنها کاری که انجام می دهید، بلکه چرایی و موجودیت شما را توصیف می کند. هر یک از این کلمات می توانند مانند قطعاتی در یک پازل قرار بگیرند و به شما کمک کنند تا یک مفهوم را اصلاح کنید.

 • ایده ها و طرح های اولیه را بر اساس این کلمات بزنید.

با داشتن چرایی و چند کلمه کلیدی برای طراحی، یک قلم و کاغذ بردارید و شروع کنید به ترسیم هر ایده ای که به ذهنتان می رسد. اجازه دهید هر مفهوم جدید به خودی خود تکامل یابد. اگر چند مورد اول درست نیستند، ناامید نشوید و ادامه دهید، تازه اول کار است.

 • چند طرح را با توجه به پرسنا برند انتخاب کنید.

بعد از طراحی چند لوگو روی کاغذ، سه تا از بهترین های آن را در نظر اول انتخاب کنید. طرح هایی را در نظر بگیرید که آنها را برای نشان دادن به دیگران انتخاب می کنید.

 • طرح لوگوی خود را بر روی یک پلتفرم طراحی رایگان توسعه دهید.

اکنون زمان آن رسیده است که طراحی کاغذی خود را به یک فرمت دیجیتال قابل استفاده تبدیل کنید. برای دیجیتالی کردن طرح لوگو، پلتفرم‌های طراحی رایگان زیادی مانند Appy Pie’s Logo Maker، Logo Crisp، Looka، DesignMantic و … در دسترس دارید.

 • بر اساس قالب رنگ، آرکیتایپ و شخصیت برند از رنگ و فونت مناسب استفاده کنید.
ارسال در :
لینک کوتاه :