۵ نکته مهم برای پیشرفت و متخصص شدن در ایلوستریتور

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

متخصص شدن در ایلوستریتور

۵ نکته مهم برای پیشرفت و متخصص شدن در ایلوستریتور

همانطور که می دانید طراحی با ایلوستریتور یکی از پرتقاضاترین شغل های طراحی است و افرادی که در آموزش ایلوستریتور متخصص باشند قطعا درآمد بالایی کسب می کنند اما سوال بسیاری از افراد این است که “چگونه می‌توانم در ایلوستریتور متخصص شوم و پیشرفت کنم؟”

در این مقاله به ۵ نکته مهم میپردازیم که اگر آن هارا رعایت کنید قطعا در این شغل پیشرفت خواهید کرد و به درآمد های بالا می‌رسید.

۱-حوزه ها را بشناسید و با دید باز انتخاب کنید.

حوزه های ایلوستریتور با توجه به کاربرد های بسیاری که در صنایع مختلف دارد بسیار متنوع و گسترده است و برای متخصص شدن در ایلوستریتور باید این حوزه ها را بشناسید و با دید باز انتخاب کنید. بدترین حالت ممکن این است که بعد از چند ماه یا حتی چند سال بفهمید به حوزه کاریتان علاقه ندارید و مسیر جدیدی را شروع کنید، پس ابتدا در انتخاب حوزه علاقه خود را مد نظر قرار دهید و شرایط آن حوزه را با روحیات خود بسنجید. مثلا فردی که روحیات شاد تر و کودک درون فعال تری دارد بهتر است به تصویرگری کودک و کتاب داستان مشغول شود و حوزه هایی مثل طراحی آیکون قطعا برای این فرد مناسب نیست.

در کنار روحیات فردی، به شرایط درآمد زایی هم توجه کنید. قطعا برای همه حوزه های ایلوستریتور درآمد و کار کافی وجود دارد اما میزان درآمد و کار در همه این حوزه ها یکسان نیست. از گرافیست های با سابقه تر مشورت بگیرید یا مقاله ما در این زمینه را مطالعه کنید

۲- دیسیپلین و انضباط شخصی را فراموش نکنید.

من نمی توانم تاکید کنم که یک بار این موضوع چقدر مهم است. به محض دریافت پروژه، باید شروع به برنامه ریزی کاری و زمانی کنید. ریز کارهایی که باید انجام شود را استخراج کنید و بر اساس برنامه زمانی خود آن هارا را تنظیم کنید. اگر زمان بندی و نظم مشخصی نداشته باشید قطعا تحت فشار قرار میگیرید و همانطور که خودتان می دانید مغز یک طراح زیر استرس نمی تواند به درستی کار کند و ایده ها و خلاقیت های خود را بروز دهد. همین موضوع باعث میشود سطح کاری شما از حد خاصی بهتر نشود و رویای متخصص شدن در ایلوستریتور شما هرگز محقق نخواهد شد. امروزه اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که به شما در تمرکز و برنامه ریزی کمک کنند، حتما از آن ها استفاده کنید زیرا کار هارا برای شما خیلی سریع تر و راحت تر می کنند.

5 نکته مهم برای پیشرفت و متخصص شدن در ایلوستریتور 7

۳-تمام تلاش خود برای پروژه های اول خود انجام دهید.

این قسمت بیشتر به درد افراد تازه کار در ایلوستریتور میخورد، اگر در ابتدای مسیر هستید تمام تلاش خود را برای انجام پروژه های تستی خود انجام دهید. همین موضوع باعث میشود نمونه کار های قوی داشته باشید و بتوانید به سرعت با اولین مشتریان خود وارد همکاری شوید. این تلاش را اگر برای مشتریان اول خود انجام دهید در پایان پروژه ها یک سری مشتری راضی خواهید داشت که علاوه بر اینکه به همکارانشان شما را معرفی خواهند کرد، در آینده نیز اگر پروژه ای داشته باشند به شما خواهند داد. اگر از طراحان خوب ایلوستریتور سوال کنید به شما خواهند گفت هنوز هم از اولین مشتریان خود پروژه دریافت می کنند زیرا آن ها تبدیل به مشتریان وفادار شده اند. پس همیشه یادتان باشد بهترین خود را در اول کار استفاده کنید.

۴-پروژه های تمرینی شما را حرفه ای خواهند کرد.

همانطور که یک ورزشکار نیاز به تمرین های مداوم دارد تا شرایط خود را بهبود بهشد، شما نیز به عنوان یک متخصص ایلوستریتور باید پروژه های تمرینی را به طور مرتب انجام دهید. روش انجام صحیح این کار این است ابتدا آرتیست های بزرگ جهان در حوزه کاریتان را دنبال کنید و نمونه کار های آن هارا ذخیره کنید. سپس سعی کنید آن هارا خودتان از صفر انجام دهید. این کار به شدت به شما کمک می کند تا نقاط ضعف خود را بشناسید و برطرف کنید و نقاط قوت را حتی قوی تر کنید. یکی از بهانه هایی که مانع این کار می شود این است که ” من پروژه های طراحی مشتریانم را انجام می دهم و وقت کافی ندارم”. این باوری غلط است که باعث می شود وارد چرخه معیوب تکرار شوید و هرگز به سطح بزرگان این رشته نزدیک هم نشوید، زیرا خود را در معرض کار های دیگران قرار نمی دهید. علاوه بر این تمرین کردن از روی کار های آرتیست های بزرگ به شما ایده ها و الهام های بسیاری می دهد و می توانید از آن ها در پروژه های مشتریانتان استفاده کنید.

تفاوت بین ایلوستریتور و کورل دراو چیست؟ کدام رو یاد بگیریم؟

۵-مهم ترین نکته پیشرفت، آموزش دائمی است.

اگر می خواهید از سایر طراحان ایلوستریتور جلو بزنید و طرح هایی خیره کننده و بسیار حرفه ای طراحی کنید، تنها راه شما آموزش است. همه افراد طرز استفاده از ابزار های مختلف ایلوستریتور را بلندند اما تعداد کمی از آن ها نکات حرفه ای تر در طراحی را بلدند و همین موضوع باعث می شود این افراد درآمد بالایی داشته باشند. برای متخصص شدن در ایلوستریتور این نکات حرفه ای طراحی دو راه دارید، یا سال ها تجربه کنید یا از سال ها تجربه یک فرد حرفه ای در قالب آموزش استفاده کنید. قطعا روش دوم بهتر است زیرا در مدت چند روز، سال ها تجربه و نکات مهم را خواهید آموخت.

اگر ایلوستریتور را در حد مبتدی و حتی خوب بلدید اما قصد دارید در آن به تخصص برسید و توانایی اجرای پروژه های میلیونی را کسب کنید پیشنهاد ما به شما دوره آموزش حرفه ای ایلوستریتور گرافیستار است. با شرکت در این دوره فقط در یک هفته از صفر به بالاترین تخصص در ایلوستریتور خواهید رسید.علاوه بر این، دوره ای جانبی دریافت خواهید کرد که در حالت عادی ۲۴۹ هزار تومان قیمت دارد اما برای شرکت کنندگان دوره تخصصی ایلوستریتور رایگان و هدیه است. در این دوره  فن بسیار مهم بازاریابی و پیدا کردن مشتری را خواهید آموخت که بدون نیاز به سایت های فریلنسری مثل پونیشا با معتبرین شرکت ها وارد همکاری شوید و پروژه های میلیونی کسب کنید.

5 نکته مهم برای پیشرفت و متخصص شدن در ایلوستریتور 9

ارسال در :
لینک کوتاه :