آموزش کار با ابزار Eyedropper در ایلوستریتور ✔️(ویدئویی)

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

آموزش کار با ابزار Eyedropper در ایلوستریتور

ابزار Eyedropper در ایلوستریتور یکی از ابزارهای بسیار مفید و قابل توجه است. به کاربر کمک می کند هر رنگی را از تصاویر یا اشیایی که از قبل در برنامه وجود دارند یا ایجاد کرده اند، انتخاب کند. ابزار قطره چکان در آموزش رایگان ایلوستریتور به کاربر کمک می کند تصاویر را با همان رنگ ارجاعی که به کمک ابزار قطره چکان انتخاب شده پر کند. کار با ابزار Eyedropper بیشتر در هر برنامه طراحی گرافیک وجود دارد و شامل استفاده و سود زیادی برای کاربران است. گاهی اوقات کاربران کد دقیق رنگی را که می خواهند پر کنند به خاطر نمی آورند. بنابراین، آنها از این ابزار قطره چکان برای انتخاب و پر کردن تصویر با رنگ دقیق مورد نظر خود استفاده می کنند.

در ادامه، آموزش کار با ابزار Eyedropper در ایلوستریتور را برای شما توضیح می‌دهم:

 1. انتخاب ابزار Eyedropper:
  • ابتدا بر روی ابزار “Eyedropper Tool” در نوار ابزار (Tool Panel) کلیک کنید. با انتخاب این ابزار، می‌توانید رنگ‌ها و ویژگی‌های دیگر را برداشت کنید.
 2. برداشت رنگ از یک آیتم:
  • برای برداشت رنگ یک آیتم، کلیک کنید و نگه دارید روی آیتمی که می‌خواهید رنگ آن را برداشت کنید. سپس رنگ آن آیتم به عنوان رنگ فعلی انتخاب شده در ابزار Eyedropper قرار می‌گیرد.
 3. اعمال رنگ برداشت شده:
  • برای اعمال رنگ برداشت شده به یک آیتم دیگر، می‌توانید بر روی آیتم مورد نظر کلیک کنید. رنگ برداشت شده توسط ابزار Eyedropper به آیتم جدید اعمال می‌شود.
 4. برداشت ویژگی‌های دیگر:
  • علاوه بر رنگ، ابزار Eyedropper قادر است ویژگی‌های دیگری نیز مانند شفافیت (Opacity)، نوع قلم، ضخامت خط و… را از آیتم‌ها برداشت کند. برای برداشت یک ویژگی دیگر، نگه دارید کلید Alt (در ویندوز) یا Option (در مک) را و سپس کلیک کنید روی آیتم مورد نظر.
 5. استفاده از ابزار “Sample Size”:
  • ابزار “Sample Size” در پنجره “Eyedropper Options” موجود است و به شما امکان می‌دهد نحوه برداشت رنگ را تنظیم کنید. با کلیک بر روی ابزار و انتخاب یک گزینه مانند “Point Sample” یا “۵ by 5 Average”، می‌توانید نحوه برداشت رنگ را تغییر دهید.

با استفاده از این مراحل و تکنیک‌ها، می‌توانید با ابزار Eyedropper در ایلوستریتور کار کنید و رنگ‌ها و ویژگی‌های دیگر را از آیتم‌های گرافیکی برداشت کرده و به سایر آیتم‌ها اعمال کنید.

دوره پیشنهادی: پکیج آموزش ایلوستریتور از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش کار با ابزار Eyedropper در ایلوستریتور ✔️(ویدئویی) 3

ارسال در :
لینک کوتاه :
دانلود