کمیک موشن چیست؟ چرا کمیک موشن بسازیم؟

کمیک موشن

در یک برهه زمانی کمیک­ بوک­ ها از یک فلسفه ساده الهام گرفته و بر همین اساس ایجاد می­ شدند و بر طبق طرح­ های ساده ­ای که از یک طیف رنگی محدود استفاده می­کردند روی کاغذ چاپ می­شدند. شما قادر به خریداری آنها در همه فروشگاه ­ها بودید و به عنوان وسیله ­ای برای پر کردن اوقات فراغت و سرگرمی از آن استفاده می­­کردید. ولی در عصر دیجیتال شرایط عوض شده است و همه جنبه­ های زندگی از آن تاثیر گرفته است. حتی در دنیای کمیک­ بوک­ ها این تغییرات به وجود آمده و امروزه کمیک ­بوک­ ها در قسمتی از کتابخانه ­ها بدون مشتری خاک می­خورند. این در حالی است که کمیک­ موشن­ ها وارد دنیای دیجیتال و عکس و فیلم شده­ اند و به صورت گرافیکی و جذاب مورد استقبال قرار گرفته­ اند. در این مقاله در مورد کمیک موشن یا موشن کمیک توضیحاتی را ارائه می­دهد. با گرافیستار همراه باشید و سوالات خود را در انتهای مقاله بیان کنید. آموزش موشن گرافیک

همین الان ۶۰ دقیقه از محتوای پکیج پروژه محور موشن گرافیک را رایگان دانلود کن

کمیک موشن چیست ؟

همان گونه که بیان شدن حضور ما در عصر دیجیتال، ما را با مفهوم کمیک موشن آشنا کرده است. موشن کمیک به فرایندی گفته می­شود که کمیک­ بوک­ های تصویرسازان دوبعدی متحرک می­شوند و روند آنها از کمیک بوک­ های سنتی خارج می­­گردد.

این روند جدید که با نام کمیک­ موشن شاخته می­شود از کمیک­ بوک­ هایی که در رابطه با افراد محبوب ساخته شده ­اند و یا یک داستان اختصاصی استفاده می­کند و توسط افترافکت، به شکل لایه­ بندی متحرک می­شوند تا بتواند داستان را به صورت عمیق تر روایت کند. افزودن افکت صوتی در بکگراند روایت تصویری و یا تغییر دادن زاویه دوربین موجب می­گردد کمیک ­بوک­ های قدیمی که فقط به صورت سرگرمی استفاده می­شدند اکنون به یک روایت تصویری به روز و مطلوب تبدیل شوند.

کمیک موشن چیست؟ چرا کمیک موشن بسازیم؟ 7

در حال حاضر کمیک­ موشن­ های جدید از اضافه کردن موزیک و افکت و یا تغییر زاویه دوربین گذاشته ­اند و از گویندگانی استفاده می­کنند که شخصیت­ های داستانی را صداگذاری کرده و کمیک­ موشن جذابتری را ارائه کرده­اند. همان گونه روایت­ های داستانی از دنیای کتاب­ ها فراتر رفته ­اند و دنیای جدیدی را تجربه می­کنند، در دنیای دیجیتال هم تجربه­ های دیداری و شنیداری نوینی از نوع هنری به وجود آورده ­اند.

با توضیحاتی که ارائه شد موشن کمیک ­های مرزی هنری در بین انیمیشن ­ها و کمیک ­بوک­ های کاغذی ایجاد کرده­اند که همان موشن گرافیک را بیان می­ کنند. به وجود آمدن موشن کمیک­ ها یک سرگرمی پرسود و پربیننده است که از محدوده دنیای چاپ خارج شده است و با نوآوری­ ها و قابلیت­ های نوینی که دارد عرضه جدیدی را به مخاطبان خود ارائه داده است.

حتما بخوانید: موشن وایت برد چیست؟ دلیل انتخاب + نحوه ی استفاده

چرا کمیک موشن؟

این سوالی است که در ذهن مخاطب ایجاد می­شود که چرا با وجود موشن گرافیک که تاثیر بالایی بر روی مخاطب دارد از کمیک موشن استفاده می­شود. کمیک موشن یک ابزار جدید برای تاثیرگذاری بر روی ضمیر ناخودآگاه است که قدرت آن در انتقال اطلاعات بسیار بیشتر می­باشد ولی قادر است در کنار دیگر تجربه­ های کلاسیک به حرکت رو به رشد خود ادامه دهد و برای مخاطبان خود عرصه­ های جدیدی را از دنیای سرگرمی ایجاد کند.

با وجود آنکه دنیای کمیک­ موشن یک دنیای جدید با شکست ­های قبلی متعدد است و طرفداران این عرصه هنری می­توانند تجربیات ناکامی را به خوبی به یاد بیاورد. اما امروز نوبت شما است. در ایران بیشتر کمیک­ موشن ­ها در مورد داستان­ه ای اساطیری و تاریخی و همچنین شخصیت­های دفاع مقدس مورد استفاده قرار گرفته­ است و مخاطبان این هنر آن را بسیار جذاب می­دانند.

کمیک موشن چیست؟ چرا کمیک موشن بسازیم؟ 9

ارسال در :
لینک کوتاه :