هدف از ویدئو مارکتینگ چیست؟ (۵ مورد) اهداف ویدئو مارکتینگ

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

اهداف ویدئو مارکتینگ

یکی از ابزارهای کاربردی برای افزایش رتبه وب­سایت و جذب کاربر بیشتر، استفاده از اهداف ویدئو مارکتینگ می­باشد. در حقیقت کاربران به جای مطالعه متن ­های طولانی ترجیح می­دهند که فیلم ­های آموزشی کوتاه ­مدت را تماشا کنند. بر همین اساس بیشتر متخصصین در حوزه سئو در تلاش هستند که تولید محتوای ویدئویی را در اولویت کاری خود قرار دهند تا بتوانند کاربران بیشتری را به سمت سایت خود جذب نمایند.

برای تعریف ویدئو مارکتینگ نیازی به الفاظ پیچیده نیست و به راحتی می­توان آن را تعریف نمود: ویدئو مارکتینگ به گسترش کالاها یا خدمات شما و توسعه برند شما در نزد کاربران کمک می­کند. یکی از روش­ های گسترش فعالیت کمپین­ های بازاریابی قدرتمند، استفاده از ویدئو مارکتینگ می­باشد.

هدف از ویدئو مارکتینگ چیست؟

هر شخصی بر اساس نوع کسب و کار خود می­تواند با هدف متفاوتی از ویدئو مارکتینگ استفاده نماید. یک باور غلط در جامعه رایج شده است و مبنی بر این است که تولید محتوای ویدئویی تنها با هدف فروش صورت می­گیرد و اگر اولین ویدئو نتواند منجر به فروش محصول شود تولید محتوای ویدئویی را متوقف خواهند کرد. اگر دیدگاه شما هم به همین شکل می­باشد، بهتر است که به این حوزه وارد نشوید. تمامی روش­ های بازاریابی با هدف برندسازی انجام می­ شود و پس از برندسازی می­توانیم برای فروش محصولات منتظر اتفاقات خوبی باشیم.

اهداف اصلی ویدئو مارکتینگ

 1. افزایش آگاهی و اطلاع در خصوص برند

یکی از بهترین ابزارهای برای اطلاع­ رسانی در مورد شرکت و محصولات تولیدی استفاده از ویدئو است. اگر با این هدف به تولید ویدئو می­ پردازید از انواع ویدئوهای زیر می­توانید استفاده کنید تا به نتیجه بهتری دست یابید:

 • تولید ویدئوهایی که به بررسی و تحلیل صنعت شما و تاریخچه و پیشرفت آن از زمان شروع تاکنون می­ پردازد.
 • تولید ویدئوهای کوتاه ­مدت به منظور جلب توجه کاربران حاضر در شبکه ­های اجتماعی که این نوع ویدئوها بهتر است به شکل داشتانی تولید شود و از جنله تبلیغاتی کمتر استفاده شود. این روش تاثیرگذاری بیشتری بر روی کاربران دارد.

هدف از ویدئو مارکتینگ چیست؟ (5 مورد) اهداف ویدئو مارکتینگ 9

 1. افزایش درگیر کردن آنلاین

اگر ویدئوی تولید شده شما با اندازه جذاب باشد که کاربران را به لایک کردن، کامنت گذاشتن و اشتراک با دوستان خود ترغیب کند، شما توانسته ­اید کاربران آنلاین خود را به میزان زیادی درگیر کنید. این نوع درگیری آنلاین کاربران باعث افزایش میزان اعتماد آنها به شما و اعتماد کاربران جدید به شما خواهد شد. زمانی که کاربران ببینند دوستان­شان ویدئویی را با آنها به اشتراک گذاشته است، به صورت ناخودآگاه به برند مورد نظر اعتماد می­کنند. بنابراین اهداف ویدئو مارکتینگ بهترین ابزار به منظور افزایش تعامل و درگیر کردن کاربران با محتوای شما خواهد بود.

برخی از ویدئو مارکتینگ­ هایی که برای این هدف می­توان ایجاد نمود به شرح زیر است:

 • تولید ویدئوی تبلیغاتی کوتاه که در مورد مطلبی در سایت یا یک مقاله توضیحاتی ارائه می­دهد و در انتهای ویدئو کاربران را به دیدن متن اصلی مقاله دعوت می­کند.
 • ویدئوهایی که در آن احساسات کاربران برانگیخته شود.
 • ویدئویی که در آن نکته­ ای به کاربران آموزش داده شود.
 1. افزایش آموزش کاربران و مشتریان

یکی از هدف­ های تولید محتوا ارائه محتوای آموزشی به کاربران است که در آن نحوه کار کردن با یک ابزار خاص به افرا یاد داده می­شود. این نوع آموزش ­ها با استفاده از ویدئو به راحتی امکان­ پذیر است. به عنوان مثال همه سوالات را در صفحه FAQ سایت بگذارید و سپس به صورت یک محتوای ویدئویی آنها را به کاربران نمایش دهید.

حتما بخوانید: با مزایا و معایب ویدئو مارکتینگ آشنا شوید

 1. افزایش درآمد فروش

برخی از کاربران به دنبال افزایش فروش خود با استفاده از اهداف ویدئو مارکتینگ هستند. بر اساس تحقیقات انجام شده، تبلیغاتی که به صورت ویدئویی ارائه می­ شود نسبت به تبلیغات متنی بیشتر باعث جلب توجه کاربران می­شوند و در نتیجه افزایش فروش را به دنبال خواهند داشت. سایت ­­هایی که برای همه محصولات خود از محتوای ویدئویی استفاده می­کنند نسبت به سایت­ هایی که برای بخشی از محصولات از فیلم آموزشی استفاده کرده­ اند، به میزان ۶۸ درصد بیشتر مورد بازدید قرار گرفته­ اند.

 1. افزایش ترافیک سایت

یکی از اهداف مهم ویدئو مارکتینگ افزایش ترافیک سایت می­باشد. گوگل لینک ­هایی که از ویدئو به سایت شما روانه می­شود را بیشتر مورد استقبال قرار می­ دهد و اعلام کرده است که ورودی­ هایی که از یوتیوب به سایت هدایت شوند تاثیر بیشتری نسبت به ورودی­ های عادی خواهند داشت.

چرا باید از ویدئو مارکتینگ استفاده کنیم؟

برخی از دلایل استفاده از ویدئو مارکتنیگ به شرح زیر است:

 1. اعتماد سازی: استفاده از ویدئو مارکتینگ باعث می­شود که مخاطبان اعتماد بیشتری به شما داشته باشند.
 2. تاثیر تبلیغات ویدئویی چند برابر سایر انواع تبلیغات می­ باشد.
 3. تاثیرپذیری ویدئو تبلیغاتی بیشتر بوده و همین امر باعث تبدیل مخاطب به مشتری و افزایش فروش می­شود.
 4. افزایش تعاملات: جذابیت ویدئوهای تبلیغاتی باعث بالا رفتن تعامل بین برند و افراد می­شود.
 5. جذب بازدیدکننده: استفاده از ویدئو مارکتینگ باعث افزایش بازدید از سایت و جذابیت برند می­شود.
 6. یک ویدئوی خوب می­تواند موجب افزایش فروش شود.
 7. در ویدئو مارکتینگ محدودیتی در نمایش محصولات و خدمات وجود ندارد.

هدف از ویدئو مارکتینگ چیست؟ (5 مورد) اهداف ویدئو مارکتینگ 11

تاثیر ویدئو مارکتینگ

 • ویدیو معدن طلای سئو است

محتوای ویدئویی می­تواند باعث افزایش نرخ کلیک، نرخ تبدیل و بالا رفتن رتبه در موتور جستجو شود ولی ویدئوهای تولید شده باید متناسب با مخابان هدف خودتان باشد تا باعث بهبود سئو شما شود. دومین موتور جستجو بعد از گوگل، یوتیوب بوده و می­تواند به خوبی موجب بهبود سئوی محتوای شما شود. مخصوصا اینکه یوتیوب متعلق به شرکت گوگل می­باشد. بنابراین ویدئویی که برچسب مناسبی داشته باشد می­تواند تاثیر بسیار خوبی بر روی سئوی سایت شما بگذارد.

 • نرخ تبدیل را افزایش می دهد

در یک مطالعه جدید بیان شده است که ۵۷ درصد از مصرف­ کنندگانی که قصد خرید کالایی را داشته­ اند، پس از مشاهده ویدئویی از آن محصول نسبت به خرید آن اقدام کرده­ اند.

حتما بخوانید: انواع ویدیوها در ویدئو مارکتینگ + ۷ نکته مهم در بازاریابی ویدیویی

 • راحتی دسترسی و تاثیر ویدئو مارکتینگ

برای استفاده از بازاریابی ویدئویی هیچ محدودیتی وجود ندارد. استفاده از یوتیوب، بنرهای تبلیغاتی، تبلیغات تلویزیونی، بازاریابی خیابانی و … هر کدام بستری برای تبلیغات ویدئویی هستند. تلفن­ های هوشمند باعث شده ­اند که کاربران شما در هر مکان و هر زمان به ویدئوهای آنلاین دسترسی داشته باشند، در صورتیکه این مورد برای بازاریابی سنتی و چاپی امکان ­پذیر نخواهد بود. استفاده از ویدئو باعث می­شود که در هر جایی که برای شما مقرون به صرفه است به مخاطبان هدف خود دسترسی داشته باشید و این یکی از بزرگترین تاثیرات و اهداف ویدئو مارکتینگ می­باشد.

 • ویدیو تاثیرگذاری بالایی دارد

بر اساس تحقیقات میزان تاثیرگذاری اطلاعاتی که دیده و شنیده می­شوند ۸۰ درصد و برای اطلاعات مکتوب و نوشتاری حدود ۲۰ درصد می­باشد و فقط ۱۰ درصد اطلاعاتی که فقط شنیده می­شند تاثیر گذار هستند. بنابراین ترکیب صوت و تصویر برای انتقال اطلاعات بسیار قدرتمند خواهد بود.

 • ویدیو منبعی پر احساس است

ویدئو به شما این امکان را می­دهد که از طریق موسیقی بتوانید به مرکز عاطفی مغز مخاطبان خود دست پیدا کنید و همچنین چهره سوژه خود را به یک مفهومی متفاوت و عمیق متصل کنید. در حقیقت شدت تاثیرگذاری ویدئو در ذهن انسان بیشتر از خواندن حقایق در متون نوشتاری می­باشد. این تاثیرگذاری اتفاقی است که در کمتر رسانه­ ای رخ می­دهد.

پیشنهاد یادگیری:

یکی از انواع ویدئوها در بازاریابی ویدیوئی استفاده از موشن گرافیک ها هستند که در فضای امروزی تبلیغات به دلیل راحتی در ساخت با استفاده از کامپیوتر و هزینه های بسیار پایین تر نسبت به دیگر روش های ساخت ویدئو، استقبال بالایی دارند. اگر شما هم علاقمند به یادگیری موشن گرافیک در افتر افکت و ویدئو مارکتینگ با این روش جذاب هستید، پیشنهاد دارم با کلیک بروی بنر زیر سری به پکیج آموزش موشن گرافیک گرافیستار بزنید:

هدف از ویدئو مارکتینگ چیست؟ (5 مورد) اهداف ویدئو مارکتینگ 13

ارسال در :
لینک کوتاه :