آموزش تکنیک لاما مت (دابل اکسپوژر در افترافکت)

آموزش تکنیک لاما مت

آموزش تکنیک لاما مت در افترافکت (دابل اکسپوژر)

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز گرافیستار
در این قسمت از سری آموزش افتر افکت می خوایم آموزش تکنیک لاما مت یا به قول معروف همون داابل اکسپوژر رو در افترافکت داشته باشیم که تکنیک ساده اما جذاب و کاربردی هست که می توان از آن در موزیک ویدیوها ، تیزرها و… استفاده کرد و کیفیت و حرفه ایی بودن کار خود را بیش از پیش نشان دهید.

پیش نمایش ویدیویی:

روش ایجاد تکنیک لاما مت به این شکل هست که باید در تصویر حالت مت یعنی سیاهی و سفیدی ایجاد کنیم که بعد بتونیم تصویر مورد نظرمون رو به آسانی در محدوه ی سیاه یا سفید جایگزین کنیم. که برای ایجاد حالت مت اگه فیلم ما پرده ی سبز باشه که اگه آموزش حذف پرده ی سبز را دیده باشید، می دونید که حالت مت در پرده ی سبز به آسانی ایجاد می شود که بیشتر صحنه های ساخته شده در همین فضا هستند ولی اگه فیلم ما در فضای واقعی باشه، کار نسبتا سختری داریم چرا که باید محدوه یی که میخوایبم تصویر دیگری جایگزین کنیم رو با ماسک، رتوسکوپی یا پلاگین ها جداسازی کنیم که در هفتمین پکیج آموزش ساخت موزیک ویدیو بخوبی در قالب چندین پروژه در این مورد توضیح داده شده است.

حال در این آموزش رایگان افترافکت تکنیک لاما مت، ابتدا فوتیجمونو که پرده ی آبی هست رو با پلاگین Keylight به شکل تمیزی حذف می کنیم و در بخش Veiw مود لایه رو بروی Screen Matte قرار می دیم تا در همون حالت سیاه و سفید قرار بگیره. سپس تصویری که می خوایم جایگزین کنیم رو در زیر لایه فوتیج اصلی قرار میدیم و در بخش Track Matteمودش رو حالت Luma Matte قرار می دیم و می بینیم که تکنیک دابل اکسپوژر ما بخوبی اجرا شده است.

آموزش تکنیک لاما مت (دابل اکسپوژر در افترافکت) 5

ارسال در :
لینک کوتاه :
دانلود
3817 بازدید