برنامه افترافکت چیست + مزایای استفاده از افترافکت

برنامه افترافکت چیست

افترافکت یکی از برنامه هایی است که به طور گسترده در دنیای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا  از این برنامه برای تولید موشن گرافیک ها، افکت های بصری و کامپوزیشن ها استفاده می شود. افترافکت توسط شرکت ادوبی توسعه یافته است. به کمک این برنامه می توان افکت های مختلفی به ویدئوها داد و بعد از ضبط کلیپ ها حالت متحرک بهشان داد. اصلی ترین کاربرد این برنامه، ویرایش و بهبود کیفیت ویدئوهاست. از آموزش افتر افکت در فرآیند پس تولید فیلم ها هم استفاده می شود. این برنامه به طراحان گرافیکی  و موشن گرافیست ها کمک می کند لوگوها؛ کارتون ها و آبجکت هایشان را به کمک فرآیند کی فریم، متحرک سازند. به کمک این برنامه می توانید طرح های خلاقانه تان را به واقعیت تبدیل کنید و طرح های بصری جذابی خلق نمایید. افترافکت به گونه ای طراحی شده است که فایل ها در آن آسیبی نمی بینند. این یک ویرایشگر غیر خطی است.

استفاده از افترافکت چگونه می تواند کارهایمان را ساده تر سازد؟

خوب همانطور که می دانید نرم افزار افترافکت ابزارها و قابلیت های متعددی در خود دارد. همین امر موجب می شود کار با آن برای کاربران ساده تر و راحت تر گردد. اگرچه کار با این برنامه برای افراد مبتدی چندان ساده نیست اما ابزارها و قابلیت های ویرایشی زیادی در خود دارد که باعث می شود این گزینه یک نرم افزار جذاب و البته مهم برای طراحان باشد.

افترافکت قابلیتی به نام Camera Tracking در خود دارد که به کاربران کمک می کند ویدئوهای اصلی را ویرایش و اصلاح کنند، هر نوع متنی به آن اضافه نمایند یا اینکه به ویدئوی اصلی ویدئوی دیگری اضافه کنند. علاوه بر همه این ها قابلیت متحرک سازی موشن گرافیک ها هم در این برنامه گنجانده شده است که به کاربران کمک می کند تصاویر ثابت را متحرک نمایند و آن ها را به کلیپ های ویدئویی تبدیل کنند. یکی دیگر از قابلیت هایی که در افترافکت گنجانده شده است قابلیت Expression است که بهتان کمک می کند با کنترل سکانس های انیمیشینی با کد، فرآیند تولید انیمیشن را تسریع نمایید.

کاربردهای افترافکت چیست؟

معمولا از این برنامه برای ایجاد کامپوزیشن ها به کمک ابزارها و قابلیت هایی که وجود دارد استفاده می شود. به کمک  ویرایشگر ۳۶۰-composition شما می توانید ویدئوها را ویرایش و ترکیب کنید و بر روی ویدئوهای VR کار کنید.  این برنامه ویرایشگر بصری میانبرهای کیبورد را هم در خود دارد.  این برنامه به کاربران کمک می کند میانبرهای خودشان را ایجاد کنند و به کمک آن ها فرآیند متحرک سازی تصاویر را راحت تر انجام دهند. افترافکت قابلیت های دیگری به نام VR Composition Editor, VR Converter, VR Rotate Sphere, Data-Driven Animation, Enhanced 3D Pipeline, Text Input Improvements و GPU Accelerated Effects در خود دارد.

علاوه بر همه این ها، افترافکت از رابط تعاملی پشتیبانی می کند و محیط کاری بسیار خوبی دارد. شما می توانید میانبرهای موجود را ببینید و آن ها را ویرایش کنید. علاوه بر همه این امکاناتی که بیان کردیم، افترافکت به کاربران کمک می کند از پنل Null ایجاد کنند. این ها برای ساخت مسیر مورد استفاده قرار می گیرند. قابلیت های خاص همچون Expression به کاربران کمک می کند ماسک، شکل و براش خود را ایجاد کنند.

مزایای استفاده از افترافکت چیست؟

این برنامه به طور خاص برای کمک به هنرمندان و ویراستارانی تولید و طراحی شده است که به دنبال تولید ویدئوهای با کیفیت و خوب هستند و می خواهند افکت های واقعی به طرح هایشان ببخشند. این برنامه می تواند برای ویرایش هر ویدئو یا کلیپی استفاده شود و حتی متن های متحرک به ویدئوها بیفزاید. به عبارت ساده تر، افترافکت کمک تان می کند پروژه های حرفه ای تر را به راحتی مدیریت کنید.  این برنامه ابزاری به نام Roto Brush را در خود دارد که فرآیند تغییر بک گراند و اصلاح را ساده تر می سازد. قبل ها ویرایش بک گراند در حالت متحرک بسیار دشوار بود اما حالا به کمک این ابزار کاربران می توانند به راحتی بک گراندشان را ویرایش نمایند.

نسخه سی سی این برنامه ابزارها و قابلیت های به روز زیادی در خود دارد که به کاربران کمک می کند کارهایشان را با سرعت بیشتری انجام دهند.

در حال حاضر کاربران می توانند از ابزارهایی همچون Refine Edge، Refine Soft Matte, Mask Tracker, Content-Aware Fill, Modified Expressions Editor و سایر قابلیت ها استفاده کنند و کارهایشان را به کمک این ابزارها و تکنیک ها بهبود ببخشند.

برنامه افترافکت چیست

چرا باید از افترافکت استفاده کنیم؟

یادگیری افترافکت کار راحتی نیست اما بعد از اینکه با اصول آن آشنا شدید و قابلیت هایش را تمرین کردید می توانید پروژه های واقعی تری بسازید.  افترافکت به خاطر قابلیت هایی همچون Keying, Tracking, Compositing و تولید انیمیشن در میان افراد محبوب است. این برنامه به ویرایش صوت و ویدئو به صورت همزمان هم کمک می کند.

 حوزه کار:

حوزه افترافکت روشن و خوب است. این تنها برنامه توسعه یافته توسط ادوبی است که آزادی عمل خوبی برای ویرایش و تولید ویدئوها بر اساس نیاز کاربر را بهش می دهد. افترافکت معمولا توسط انیماتورها، هنرمندان گرافیکی، طراحان موشن گرافیک و هنرمندان طرح های سه بعدی و فیلم سازان مورد استفاده قرار می گیرد.

مهارت های مورد نیاز:

به طور کلی برای کار با این نرم افزار به مهارت خاصی نیاز ندارید. البته اگر با فرآیندهای تولید انیمیشن همچون کی فریم و اضافه کردن و ویرایش موشن ها آشنا باشید می توانید کار را سریع تر پیش ببرید.

رشد شغلی:

این فناوری دیجیتال توسط صنایع و شرکت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. افترافکت پلتفرمی برای کاربران فراهم می کند تا بتوانند دانش خاصی را در این زمینه به دست آورند و مهارت هایشان را بهبود ببخشند. بعدها به کمک همین مهارت ها می توان مسیر شغلی را هم هموارتر کرد. این برنامه نه تنها در تولید فیلم استفاده می شود بلکه جنبه های مختلفی از فرآیند تولید انیمیشن را هم در بر می گیرد. این روزها شرکت های زیادی هستند که به چنین نرم افزاری نیاز دارند و یادگیری آن می تواند مسیر شغلی افراد را بهبود ببخشد.

کاربرد افترافکت چیست + دلیل استفاده و تفاوت ها

حرف آخر:

برنامه افترافکت یکی از برنامه های پرکاربردی است که ابزارها و قابلیت های بسیار قدرتمندی در خود دارد. به همین خاطر یادگیری و کار با این برنامه به افراد کمک می کند مهارت های تولید انیمیشن و موشن گرافیک را بهبود ببخشند و بر آن تسلط یابند.

اگر میخواهید یک بار برای همیشه در نرم افزار افترافکت متخصص شوید میتوانید از دوره غیر حضوری ما استفاده کنید. در پایان این دوره طی ۲۵ روز از صفر به یک متخصص حرفه ای افترافکت تبدیل می شوید و وارد دنیای پروژه های میلیونی خواهید شد. اعتبار ما بیش از ده هزار نفر شرکت کننده راضی در دوره های گرافیستار است. از طریق بنر زیر وارد دوره شوید. با پکیج آموزش افتر افکت همراه گرافیستار باشید.

Rate this post
ارسال در :
لینک کوتاه :