برگزاری مسابقه در اینستاگرام روشی موثر در برندینگ

برگزاری مسابقه در اینستاگرام

با افزایش هدفمند فالورهای خود در اینستاگرام می­توانید فروش خود را بالا ببرید. یکی از روش­ های عملی برای افزایش فالور به صورت هدفمند در اینستاگرام مسابقه­ های اینستاگرامی می­باشند که یکی از تجربه ­های هیجان ­انگیز برای مخاطبان شما خواهد بود. اگر شما هم در آموزش تولید محتوا در اینستاگرام فعالیت می­کنید و می­ خواهید به افزایش هدفمند فالورهای خود بپردازید می­توانید به برگزاری مسابقه در اینستاگرام موفق بپردازید.

همین الان ۷۰ دقیقه از محتوای پکیج تولید محتوا در اینستاگرام را رایگان دانلود کن

برگزاری مسابقه در اینستاگرام چه مفهمومی دارد؟

صفحات بسیاری که با مخاطبان زیادی مشغول به فعالیت هستند، امروزه برای بالا بردن رضایت مشتری، جذب مخاطب بیشتر، افزایش درگیری مخاطب با محتوا و بالا بردن نرخ تعامل یا Engagement Rate به انتشار پست­ های مسابقه­ ای می­پردازند. در این اقدام برندها به مخاطبان خود اعلام می­کنند که می­توانند در ازای انجام عملی خاص برای تبلیغ بیشتر برندشان آنها را در مسابقه مشخصی وارد کنند. در ازای اقدام مخاطبان، صاحبان برندها هدایایی را برای آنها در نظر می­گیرند که معمولا از محصولات برند خود هدیه­ای را انتخاب می­کنند.

نمونه هایی از برگزاری مسابقات اینستاگرامی

عموما مسابقات اینستاگرامی به شکل قرعه­ کشی برگزار می­گردد و افرادی که دوستان خود را در زیر پست قرعه­ کشی تگ کرده باشند می­توانند در قرعه­ کشی برند مدنظر شرکت کنند.

نحوه قرعه کشی مسابقات اینستاگرامی

حتما سوال شما هم این است که این قرعه ­کشی­ ها به چه شکلی انجام می­شود که حتی تعداد زیاد شرکت­ کننده را هم می­تواند تحت پوشش مسابقه قرار دهد. در این خصوص باید ببینیم چه راهکاری برای برگزاری مسابقه در اینستاگرام وجود دارد. نرم ­افزارهای قرعه ­کشی یکی از راهکارهای ساده برای به نتیجه رساندن این مسابقات می­باشد.

این نرم ­افزارها بدین شکل عمل می­کنند که لینک مسابقات و تعداد برنده ­ها در آنها وارد شده و به شکل تصادفی و اتوماتیک تعدادی از کامنت ­ها پست مسابقه به عنوان برنده انتخاب می­شود.

برگزاری مسابقه در اینستاگرام روشی موثر در برندینگ 9

البته در برخی مسابقات یکی از شروط مسابقه منشن کردن دوستان در زیر پست مسابقه می­باشد. از آنجایی که احتمال تقلب در این مواقع بالا می­رود که بهتر است پس از انتخاب افراد برنده به راستی ­آزمایی کامنت آنها پرداخته شود و تا افرادی که تقلب کرده­ اند از روند مسابقه حذف شوند. پس از آن با استفاده از نرم ­افزار برندگان جدیدی را جایگزین آنها کنید و این روند غربالگری را تاجایی که تعداد متقلبان به صفر رسیده باشد ادامه دهید.

امروزه ربات­ های بسیاری با عملکردهای مختلف در اینستاگرام وجود دارند. نمونه­ ای از این ربات­ ها با استفاده از هشتگ ­های مسابقه به پست­ های مسابقه می­رسند. بنابراین با بررسی شرکت­ کنندگان از عدم حضور و یا حذف ربات­ ها از روند مسابقه مطمئن شوید. یکی از این وبسایت ها برای انجام قرعه­ کشی Commentpicker.com است. این وبسایت برای برگزاری مسابقه در اینستاگرام بسیار مناسب است.

حتما بخوانید: ۵ روش کسب درآمد از اینستاگرام بواسطه ی تولید محتوا

برخی از دستاوردهای برگزاری مسابقه در اینستاگرام

  • روند کار برخی از مسابقات بدین صورت است که از کاربران درخواست می­شود با منشن کردن دوستان خود در مسابقه شرکت کنند. این روش باعث آشنا شدن افراد زیادی با برند شما می­گردد و تاثیر بسیاری برای مطرح شدن برندتان دارد.
  • برگزار کردن مسابقه و اعطای جوایز به برندگان باعث می­شود که دنبال ­کنندگان حس خوبی نسبت به شما داشته باشند و اگر این اتفاق به صورت پی در پی باشد تعداد بیشتری از افراد با صفحه اینستاگرام شما آشنا خواهند شد.
  • تعداد نظرات در زیر پست شما در این مسابقات زیاد خواهد بود و همین امر باعث بالا رفتن نرخ تعامل و نمایش پست شما به تعداد بیشتری از دنبال­ کنندگان خواهد شد. از طرفی پست ­های مسابقه شانس شما را برای رفتن به صفحه اکسپلور اینستاگرام و وایرال شدن پست شما بیشتر خواهد کرد.

برگزاری مسابقه در اینستاگرام روشی موثر در برندینگ 11

برخی معایب در برگزاری مسابقه

  • در مسابقاتی که تعداد جوایز محدود باشد افرادی که در مسابقه برنده نشده باشند احتمالا از برند شما دلگیر می­شوند و در برخی مواقع از دنبال­ کردن شما خودداری خواهند نمود.
  • اگر درخواست­ های بیش از اندازه از آنها داشته باشید که برای شرکت در مسابقه روند طولانی را طی کنند ممکن است شما را به نتیجه دلخواهتان نرساند. به همین دلیل بهتر است که روند مسابقات را ساده ­تر کنید و تعامل کاربران در مسابقه بیشتر شود.
  • در اکثر مسابقات همواره تعدادی از افراد ناراضی خواهند بود و اعتراض خود را به روند مسابقه اعلام خواهند نمود. اگر شما نتوانید به صورت شفاف نحوه قرعه ­­کشی را ارائه دهید با اثرات منفی آن در مورد دیدگاه کاربران نسبت به برند خود روبرو خواهید شد.

حتما بخوانید: معرفی ۱۳ ایده پولساز جهت کسب درآمد از اینستاگرام

نتیجه گیری

اگر به دنبال نتیجه اساسی در برگزاری مسابقه در اینستاگرام باشید بهتر است بدانید که این نوع مسابقات که با اصطلاح بازاریابی گیمیفیکیشن یا Gamification شناخته می­شود اگر به صورت اصولی برگزار شود می­تواند بر روی توسعه صفحات شما تاثیر خوبی بگذارد. نکته مهم در این خصوص این است که تعداد این نوع مسابقات همواره در حال افزایش بوده و افرادی که روش ­های خلاقانه­ ای را استفاده کنند که کابران را هیجان­ زده کند می­توانند به نتایج بهتری برسند.

اگر قصد راه انذازی پیج اینستاگرام و کسب درآمد از آن را دارید، مطمئنا می دانید که اولین و اصلی ترین قدم تولید محتواست. از این رو ما در اکادمی گرافیستار پکیج آموزش تولید محتوا در اینستاگرام را در قالب آموزش های پروژه محور در فتوشاپ، پریمیر و افترافکت برای شما همراهان آماده ساختیم. پیشنهاد دارم همین الان یادگیری انواع روش های تولید محتوا را با این دوره ی بینظیر شروع کنید.

برگزاری مسابقه در اینستاگرام روشی موثر در برندینگ 13

ارسال در :
لینک کوتاه :