پلاگین و اکستنشن در فتوشاپ چیست؟ + روش نصب

پلاگین و اکستنشن در فتوشاپ

پلاگین و اکستنشن در فتوشاپ چیست؟ چگونه دانلود و استفاده کنیم؟

اگر از کسانی که با فتوشاپ کار می‌کنند سوال کنید قطعا به شما خواهند گفت که کار کردن بدون پلاگین و اکستنشن در فتوشاپ بسیار عذاب آور است! این مقاله را با دقت بخوانید تا با نحوه کار این ابزار اساسی آشنا شوید، نحوه نصب آن هارا یاد بگیرید و منابع دانلود آن ها را بشناسید.

همین الان ۶۰ دقیقه از محتوای پکیج مقدماتی تا پیشرفته فتوشاپ را رایگان دانلود کن

۱-شناخت این افزودنی ها؛ پلاگین و اکستنشن چیست؟

پلاگین ها و اکستنشن ها افزودنی هایی هستند که به فتوشاپ شما اضافه می شوند و به شما قابلیت می دهند کارهایی که توسط آموزش رایگان فتوشاپ به راحتی انجام نمی شود یا قابلیت آن وجود ندارد را انجام دهید. گاهی این افزودنی ها به شما کمک می کنند سرعت کار خود را تا چند برابر بالا ببرید و در زمانتان صرفه جویی کنید. برای درک بهتر به مثال زیر توجه کنید:

تصور کنید می‌خواهید یک عکس صورت را روتوش کنید. به فرض مثال میخواهید لکه ها و جوش های صورت را بر‌دارید، بینی را کوچک کنید، گودی زیر چشم را کمرنگ کنید و کار‌هایی از این دست. اگر بخواهید این کارهارا با ابزار های عادی فتوشاپ انجام دهید حتی کوچک‌ترین کارها ساعت ها طول خواهد کشید و انجام این کار ها با فتوشاپ عادی به تخصص و دقت بسیار بالایی نیاز خواهد داشت.

راهکار این است که از پلاگین ها و اکستنشن هایی استفاده کنید که مخصوص روتوش صورت هستند. سازندگان این پلاگین ها با تکنیک های نرم افزاری به بهترین نسبت ها و ابزار ها رسیده اند که این کارها را با چند کلیک با ساده ترین شکل ممکن انجام دهید.

۲-از کجا دانلود کنیم؟

بعد از اینکه فهمیدید که پلاگین و اکستنشن چگونه می‌تواند به شما کمک کند، نوبت به دانلود آن هاست. ابتدا باید مشخص کنید که از این افزودنی ها چه انتظاری دارید و سپس به دنبال اکستنشن و پلاگین مناسب بگردید. برای دانلود پلاگین ها و اکستنشن های اصلی و کاربردی فتوشاپ می‌توانید از گرافیستار استفاده کنید.

در همین وبسایت تمامی پلاگین ها و اکستنشن های پولی فتوشاپ به شکل رایگان قرار داده می‌شوند و می‌ توانید از میان صد ها افزودنی انتخاب کنید. اکستنشن ها و پلاگین های فتوشاپ در وبسایت گرافیستار به شکل روزانه آپدیت می‌شوند و همگی قبل از آپلود تست شده‌اند.

۳-چگونه نصب کنیم؟

۱-پلاگین ها: نصب پلاگین ها بسیار راحت است زیرا محیط نصب اختصاصی دارند، در واقع مثل نصب یک نرم افزار جداگانه هستند و فرآیند اکثر آن ها طی چند کلیک انجام می‌شود.

۲-اکستنشن ها: برای نصب اکستنشن ها دو راه اصلی وجود دارد:

روش اول: استفاده از ادوبی اکستنشن منیجر:

اگر از نرم افزار های سری cc ادوبی استفاده می کنید این گزینه مناسب و بی دردسری برای شما خواهد بود، کافی است نرم افزار را دانلود و نصب کنید سپس بر روی دکمه install کلیک کنید و مسیر اکستنشن مربوطه را در سیستم مشخص کنید و فایل .zxp مربوط به افزونه را باز کنید تا نصب اکستنشن آغاز شود. البته این روش ممکن است بر روی سیستم هایی که فتوشاپ کرک شده نصب کرده اند قابل اجرا نباشد به همین دلیل برای سیستم هایی که نسخه کرک شده استفاده میکنند نرم افزار بعدی توصیه میشود.

روش دوم : استفاده از نرم افزار ZXPInstaller

نرم افزار ZXPInstaller به طور عمومی برای نصب پکیج های با فرمت ZXP کاربرد دارد، حجم فایل آن کمتر از نرم افزار اکستنشن منیجر هست و سازگاری بهتری با اکستنشن های گوناگون و قابل نصب در نرم افزار های ادوبی دارد. این نرم افزار برای نصب در سیستم هایی با محصولات کرک شده کاملا توصیه میشود.

دانلود رایگان ۱۰ پلاگین فتوشاپ برتر و کاربردی

یادگیری فتوشاپ در یک هفته!

اگر مسیر درستی را انتخاب نکنید یادگیری فتوشاپ می‌تواند چند ماه طول بکشد اما ما در گرافیستار دوره ای برگزار کرده ایم که با کمک آن می‌توانید در منزلتان طی یک هفته به فتوشاپ مسلط شوید و همه تر از آن با دوره جانبی بازاریابی و گرفتن پروژه، بدون نیاز به سایت های فریلنسری مثل پونیشا با شرکت ها و کسب و کار ها وارد همکاری شوید و درآمد بالایی کسب نمایید. این دوره جانبی برای گرفتن پروژه به تنهایی ۷۹ هزار تومان فروخته می‌شود اما برای شرکت کنندگان پکیج آموزش فتوشاپ است. ما تضمین می‌کنیم پس از طی این دوره به یک متخصص تمام عیار فتوشاپ تبدیل خواهید شد، در غیر این صورت تمام مبلغ پرداختی به شما برگردانده خواهد شد.

Rate this post
ارسال در :
لینک کوتاه :