چگونه طراحی پوستر حرفه ای داشته باشیم؟

چگونه طراحی پوستر حرفه ای داشته باشیم؟ 3

چگونه طراحی پوستر حرفه ای داشته باشیم؟

پوسترها وسیله‌های پر قدرت و عالی در جهت شناسایی حرفه و تجارت‌های تازه ، مخابره یک رخداد آموزشی و همایشی و یک کار و پروژه تبلیغاتی وسیع می‌باشند. پوسترها را قادر هستید در فضا و اماکن شلوغ و پر جمعیت ، در جهت جذب نظر بینندگان و جامعه‌ی هدف به پیغام کمپانی و موسسه و تجارت خویش ، راه اندازی و قرار دهید.

به منظور طراحی پوستر که در بلند مدت در فراروی چشمان مخاطبان و بینندگان جدید شما جای می‌گیرد ، پیشنهاد می‌شود که از یک طراح با تجربه و با مهارت در این زمینه بهره و یاری بگیرید. تبلیغات امر ظریف و خطیری می‌باشد و تبعیت از قوانین و قواعد تبلیغاتی درست ، در حاصل پایانی کار فراوان حیاتی است.

پوسترها در حقیقت چشم اندازی از روش‌های رابطه‌ی غیر زبانی را ایجاد می‌کند. پوسترها همچون ابزارهای انتقال دهنده اطلاع رسانی ، ابزاری شناسنده و قدرتمند در آگهی رسانی می‌باشد. آن چیزی که پوستر را از سایر ابزارهای تبلیغاتی متفاوت می‌کند ، احتیاج بسیار و سریع به ابلاغ پیغام و ایجاد رابطه با مخاطب و تماشا کننده پوستر می‌باشد.

دقت به عکس‌ها: به منظور طراحی هر پوستری نخست یک عکس هسته‌ای و اساسی به همراه یک پس زمینه مطلوب و سازگار با عکس مورد نظر با یکدیگر تجانس و هم سویی دارند را برگزینید. مسلماً دقت کنید که فام و رنگی که برمی‌گزینید هماهنگ و هم سویه با تجارت تبلیغ شده گزینش شود. این موضوع مانند طراحی کاتالوگ است.

گزینش فونت نوشتاری مطلوب: هیچگاه گزینش قلم نوشتاری استاندارد و مطلوب را در طراحی پوستر از یاد نبرید. درصدد باشید از یک کلک نوشتاری ساده و قابل خواندن بهره بگیرید تا بیننده و مطالعه کننده به سرعت در دید نخست مفهوم پوستر را درک نماید. در واقع فونت نوشتاری را می‌شود وسیله‌ی منتقل طراحین محتوا و مضمون به خواننده به حساب آورد. این که از چه شکل کلک نوشتاری و از چه سایزی بهره بگیرید وابسته به مطلب پوستر می‌باشد.

گزینش پیغام تبلیغاتی و مقصود پوستر: قبل از طراحی پوستر در پی یک برچسب و پیام مطلوب و نافذ با چشم انداز مارکتینگ باشید تا قادر باشید مقصود و نیت از طراحی پوستر و نشر و اشاعه آن را به بیننده منتقل سازید.

توجه به چینش: تلاش کنید از عکس‌های ساده و واضح استفاده نمایید. آن طور که هر کدام از مولفه‌ها به شکلی به یکدیگر متصل شده و یا آن که بیشتر از ۵ نوع حروف نوشتنی باشد مسلماً تعدادی از اجزا و عوامل با اهمیت از پوستر به چشم نخواهد آمد.

اقدام به مطالعه و پژوهش‌های مارکتینگ: قبل از طراحی پوستر در هر تجارت ، پوسترهای حاضر در آن تجارت و حرفه را به دقت بررسی نمایید. تا قادر باشید به منظور طراحی پوستر متقاضی یک جایگاه ویژه در ذهن مشتری و قدرت و مزیت را در مقایسه با سایر طراحی‌های اجرا شده به وجود آورید.

رنگ: رنگ‌ها هم مشابه متن و مضمون موجب القای معنای ژرفی در بیننده خواهند شد. رنگ‌ها افزون بر القای معانی قدرت به وجود آوردن حس‌های مختلف را در اشخاص دارند و شما قادرید یا گزینش یک رنگ به خصوص در اشخاص حس مسرت بخشی یا اندوه و غم را در وی به وجود آورید. چنان چه به رنگ در طراحی پوستر قت نداشته باشید امکان دارد بیننده قادر نباشد با پوستر شما به راحتی رابطه ایجاد نماید. هر اندازه در طراحی ، رنگ‌های متعدد استفاده شود منتقل طراحین پیام با دشواری روبه‌رو می‌شود. بایستی فراموش نکنید که مقصود از طراحی پوستر خلق یک نقاشی نمی‌باشد و تنها قصد و نیت از آن این است که معنا و پیغام به خصوصی را به بیننده انتقال دهید. بایستی رنگ‌ها افزون بر القای معانی موجب گیرایی و نافذی پوستر هم شوند. این موضوع مانند طراحی بسته بندی است.

قالب پوستر: قالب‌ها نیز صورت و نمای بیرونی پوسترها هستند. احتمالاً از دید افراد ، مسطح و موازی بودن یا قائم بودن قالب و فرم یک پوستر با اهمیت نباشد ولی برای یک طراح به کارگیری صور منحنی و معوج و یا اشکال چهار گوش مسطح و یا قائم پایه و اصل بااهمیتی به حساب می‌آید و معانی و مفهوم خاصی را می‌رساند. بایستی آگاه گردید که صور و شکل‌های گوناگون هر یک به منظور مطلب به خصوصی سودمند و کاربردی می‌باشند.

 در انتها بایستی همه‌ی عوامل و اجزا را به شکلی اثربخش با یکدیگر ترکیب نمایید که پیام و مطلب به گونه‌ای روشن و به سرعت به بیننده انتقال یابد. چنان چه اصول و قواعد پروسه‌ی طراحی را رعایت نکنید ، انتظار یک وسیله اثرگذار تبلیغاتی بی‌فایده و غیر ممکن می‌باشد.

ارسال در :
لینک کوتاه :