معرفی انواع عکاسی تبلیغاتی؛ تفاوت آن با عکاسی صنعتی چیست؟

آیا به دنبال ثبت عکس‌های تبلیغاتی یا صنعتی هستید ولی نمی‌دانید که کدام نوع از این تصاویر موردنیاز شما هستند؟ نگران نباشید، ما در این مقاله به‌صورت کامل توضیح خواهیم داد که عکاسی تبلیغاتی چیست و چه فرقی با عکاسی صنعتی دارد؟ همچنین انواع عکاسی تبلیغاتی را نیز به شما توضیح دادیم تا آشنایی دقیق‌تری با این حوزه داشته باشید.

هرچه قدر که در دنیای بازاریابی اینترنتی بیشتر جلو می‌رویم، نیاز مردم به عکاسی تبلیغاتی بیشتر شده و از همین رو رشته پرتقاضایی نیز به‌حساب می‌آید. ایجاد عکس‌های زیباتر باعث فروش بیشتر محصولات خواهد شد، البته تا زمانی که تفاوت آن را با عکاسی صنعتی بدانید!

معرفی انواع عکاسی تبلیغاتی؛ تفاوت آن با عکاسی صنعتی چیست؟ 9

منظور از عکاسی تبلیغاتی چیست؟ چه ویژگی‌هایی دارد؟

عکاسی صنعتی یکی از شاخه‌های مهم در رشته عکاسی است که بر روی نمایش یک محصول به کاربر و فروش بیشتر تمرکز دارد. در این مدل از عکس‌برداری با زاویه دید متفاوتی نسبت به سایر رشته‌های عکاسی روبه‌رو هستیم؛ در واقع سوژه اصلی این رشته تمامی خدمات و محصولات حوزه فروش و صنعت است.

یکی از زیرشاخه‌های رشته عکاسی صنعتی، مربوط به عکاسی تبلیغاتی است که تفاوت‌های جزئی با شاخه اصلی خود دارد. در این رشته عکاس سعی می‌کند تا با به‌تصویرکشیدن یک سوژه خاص در محیط‌های جذاب، بینندگان را ترغیب به خرید محصول موردنظر بکند.

عکاسی تبلیغاتی، برخلاف نوع صنعتی نیازمند به خلاقیت بی‌پایان دارد تا بتوان کالا یا محصول را در کنار المان‌های مختلف به‌خوبی نمایش داد. همچنین ترکیب نور و رنگ بایستی به شکلی باشد که به اغواکننده‌ترین حالت ممکن یک محصول به کاربر نشان داده شود.

معرفی انواع عکاسی تبلیغاتی؛ تفاوت آن با عکاسی صنعتی چیست؟ 11

اگر شما نیازمند به متفاوت بودن نسبت به رقبا هستید، همین‌الان می‌توانید به صفحه عکاسی تبلیغاتی در وب‌سایت “کادرو” مراجعه کنید. این وب‌سایت نمونه‌های زیادی از انواع عکس‌های تبلیغاتی را به شما نمایش خواهد داد و دارای یک تعرفه مناسب (ساعتی) برای عکاسی در شهرهای مختلف است.

در ادامه به چند نمونه از انواع پر متداول‌ترین عکس‌های تبلیغاتی خواهیم پرداخت که در انواع کسب‌وکارهای مختلف از این نوع عکاسی بهره برده می‌شود.

۶ نوع عکاسی تبلیغاتی پرطرف‌دار؛ ورود به دنیای فروش از نگاهی زیباتر

در رشته عکاسی تبلیغاتی که زیرشاخه‌ای از عکاسی صنعتی است، چند شاخه و مدل‌های مختلف برای ایجاد عکس وجود دارد. از دیدگاه‌ها و نیازهای مختلف می‌توان این نوع از عکاسی را دسته‌بندی کرد تا بتوان سوژه‌های موجود در تصویر را بهتر نمایش داد.

۱- عکاسی تبلیغاتی از فضا و ساختمان؛ محیط‌ها را زیباتر نمایش دهید

بعضی از خدمات و محصولات در یک محیط قرار گرفتند که نمایش زیباتر این فضا می‌تواند در فروش تأثیرگذار باشد. به‌عنوان‌مثال فضای یک تالار عروسی، محیط پروژه‌های عمرانی یا یک مجتمع در حال ساخت از سوژه‌های اصلی این نوع از عکاسی تبلیغاتی است.

به‌صورت کلی هر محیطی اعم از فضای داخلی و خارجی می‌تواند در قاب دوربین عکاسی تبلیغاتی از فضا و ساختمان قرار بگیرد؛ حتی اگر یک پارک بزرگ یا هتل ۵ ستاره باشد.

۲- محصولات مد و فشن؛ نمایش زیبایی، استایل و شیک‌پوش بودن در تصویر

صنعت پوشاک و مد یکی از بزرگ‌ترین صنایع حال حاضر در کل دنیا است. امروزه بسیاری از عکس‌های تبلیغاتی در زمینه مد و فشن گرفته می‌شوند و این موضوع در شبکه‌های اجتماعی نیز کاملاً قابل رویت است.

سوژه اصلی این سبک از عکاسی نمایش پوشاک و اکسسوری‌های مختلف است که تهیه عکس از این محصولات نیز قوانین خاص خودش را دارد. برای آشنایی دقیق‌تر با این نوع از عکاسی تبلیغاتی حتماً به صفحه عکاسی پوشاک مراجعه کنید.

۳- عکاسی از سفر؛ مناسب برای شرکت‌های گردشگری و مسافربری

با وجود شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، سفر و گردشگری به نقاط مختلف دنیا رواج پیدا کرده و هر حتی اینفلوئنسرهای مخصوصی نیز در این حوزه وجود دارد. امروزه شرکت‌های گردشگری می‌توانند فضای یک شهر، منطقه یا نماهای تاریخی و زیبا را به‌راحتی در قاب عکس نمایش بدهند.

نمایش هرچه زیباتر یک منطقه می‌تواند به جذب کاربران برای خرید بلیت و استفاده از تورهای گردشگری تأثیرگذار باشد.

۴- نمایش سبک زندگی فردی یا گروهی در قاب دوربین

امروزه بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی عکس‌ها و فیلم‌هایی از سبک زندگی خود تهیه کرده و به اشتراک می‌گذارند. این موضوع چنان طرف‌دار دارد که حتی برخی از افراد را به ثروت‌های زیادی رسانده است.

عکاسی تبلیغاتی از سبک زندگی می‌تواند تمامی سوژه‌هایی که مربوط به نحوه زندگی یک فرد یا گروهی از افراد است را در قاب دوربین به نمایش بگذارد.

معرفی انواع عکاسی تبلیغاتی؛ تفاوت آن با عکاسی صنعتی چیست؟ 13

۵- عکاسی از محصول؛ پرطرف‌دارترین نوع عکاسی تبلیغاتی

بسیاری از کسب‌وکارها و تولیدی‌ها در حال حاضر انواع مختلفی از محصولات را به فروش می‌رسانند. این نوع از عکاسی را می‌توان پرتقاضاترین نوع تصویربرداری به‌حساب آور زیرا برای فروش بیشتر محصول بسیار واجب است.

خلاقانه‌ترین عکسی که می‌توان گرفت، در واقع مربوط به ثبت تصاویر محصول و خدمات است که به‌تنهایی یک حوزه کاملاً مستقل در زمینه عکاسی تبلیغاتی به‌حساب می‌آید.

۶- عکاسی از غذا؛ نمایش خوشمزگی و طعم غذا در عکس

غذاها می‌توانند با روح و روان هر انسان بازی کنند. عکاسی تبلیغاتی از غذا در بعضی مواقع به‌قدری تمیز و خوب در می‌آید که حتی می‌توان مزه غذا از راه دور حس کرد. امروزه اغلب کافه و رستوران‌ها از این نوع عکاسی برای جذب مشتری استفاده کرده و عکس‌های گرفته شده را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند.

اگر شما نیز صاحب رستوران و یک کافی‌شاپ هستید، می‌توانید همین‌الان به صفحه عکاسی تبلیغاتی غذا مراجعه کرده و محصولات خوشمزه خود را به شکلی زیباتر به کاربران نمایش دهید.

تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی با یکدیگر

بسیاری از افراد عکاسی تبلیغاتی را با عکاسی صنعتی اشتباه می‌گیرند و عکاس نمی‌تواند از نیازهای کارفرما به‌خوبی مطلع نمی‌شود؛ در نتیجه عکس‌هایی گرفته می‌شوند که طبق خواسته‌های صاحب کسب‌وکار نیست.

معرفی انواع عکاسی تبلیغاتی؛ تفاوت آن با عکاسی صنعتی چیست؟ 15

شباهت اصلی عکاسی صنعتی و تبلیغاتی با یکدیگر از نظر هدف اصلی خود هستند. در عکاسی صنعتی هدف، نمایش زیباتر محصولات با مقاصد تجاری به کاربران است. عکاسی تبلیغاتی نیز دقیقاً همین هدف را به شیوه‌ای دیگر دنبال می‌کند.

درصورتی‌که انواع عکاسی تبلیغاتی را در بخش قبلی مشاهده کرده باشید، متوجه خواهید شد که در این حوزه عکاس قصد دارد تا با ایجاد عکس‌های زیبا، مشتری را ترغیب به خرید کالا کند.

انواع عکاسی تبلیغاتی، نیاز امروزه کسب‌وکارهای مدرن است

در تصاویر تبلیغاتی، عکس‌ها به شکلی نمایش داده می‌شوند که کاربر جذب خرید کالا شود. این موضوع سال‌های زیادی است که در بین کسب‌وکارها وجود داشته و از عکس‌های تبلیغاتی استفاده کردند. امروزه با توجه به گسترش شبکه‌های اجتماعی و کسب در آمد به‌صورت آنلاین مشاهده می‌کنیم که تقاضا برای گرفتن این نوع از عکس‌ها بیشتر شده است.

مجموعه “کادرو” با داشتن عکاسان حرفه‌ای که تمامی این افراد نیز در رشته خود یک متخصص هستند، می‌تواند عکس‌های تبلیغاتی و تجاری شما را در شهرهای مختلف به ثبت برساند. این شرکت با هدف ثبت عکس‌های شما در سریع‌ترین زمان و با قیمتی مقرون‌به‌صرفه ایجاد شده و دارای انواع خدمات مختلفی در زمینه عکاسی است. در “کادرو” قیمت‌ها به‌صورت ساعتی محاسبه شده و دیگر نیازی نیست که برای ثبت هر یک عکس تبلیغاتی هزینه‌های زیادی انجام دهید.

همچنین تصحیح نور و رنگ نیز کاملاً رایگان انجام می‌شود. کافی است که محصولات خود را به دست عکاسان “کادرو” بسپارید تا با ایجاد عکس‌های حرفه‌ای از کالاهای شما، فروش آن‌ها را تضمین کنند. همین‌الان می‌توانید برای استفاده از خدمات این مجموعه به سایت کادرو مراجعه کنید.

ارسال در :
لینک کوتاه :