درآمدزایی از ساخت ویدیو های توضیحی در موشن گرافیک

درآمدزایی از ساخت ویدیو های توضیحی در موشن گرافیک 7

یک فرصت عالی برای درآمدزایی از موشن گرافیک، ساخت ویدیو های توضیحی

با افزایش تعداد استارت آپ ها و کسب و کار های اینترنتی بازار آموزش موشن گرافیک داغ شده است، یکی از این نوع موشن گرافیک ها ساخت ویدیو های توضیحی یا توضیح دهنده است. در این مقاله به این فرصت پولساز در موشن گرافیک می پردازیم.

اصلا موشن گرافیک توضیحی یعنی چه؟

موشن گرافیک های توضیحی به انگلیسی explainer motion graphics همانطور که از اسمشان پیداست یک موضوع خاص را به شکل ساده و جذاب توضیح می دهند. در این موشن گرافیک ها باید در عین سادگی و کوتاهی، موضوع مورد نظر را به کاربر تفهیم کنید به طوری که مخاطبتان جذب آن موضوع شود. اولین نمونه های موشن گرافیک که به شکلی گسترده بین عموم مردم مورد استقبال قرار گرفت حدود دو دهه پیش توسط اپل و برای معرفی نسل جدید مکینتاش ساخته شد. این موشن گرافیک به سادگی ویژگی های فنی مکینتاش را نشان می داد و کاربرد های آن را توضیح می داد.

پس از این موفقیت شرکت های بزرگ و کوچک هم به ساخت موشن گرافیک های توضیحی رو آوردند. چند سالی است که این موج به ایران رسیده است و اکنون زمان خوبی برای ساخت و کسب درآمد عالی از این نوع موشن گرافیک است. این نوع موشن گرافیک گاهی زیرمجموعه موشن گرافیک های تبلیغاتی و بازاریابی قرار میگیرد.

درآمدزایی از ساخت ویدیو های توضیحی در موشن گرافیک 9

کاربرد موشن گرافیک توضیحی کجاست؟

موشن گرافیک های توضیحی به دلیل توضیح مسائل به زبان ساده مورد علاقه شرکت های نوپا و اینترنتی هستند. یکی از کاربرد های عمده این نوع موشن گرافیک، توضیح خدمات استارت آپ های نوپاست. تصور کنید یک استارت آپ نوپا، کارهای حسابداری شرکت های بزرگ را به شکلی جدید انجام می دهد. اگر این استارت آپ در وبسایت خود بخواهد خدمات خود را توضیح دهد باید چند صفحه طولانی متن کسل کننده قرار دهد و در نهایت همه ما می دانیم که هیچکس این متون را نمی خواند. راه حل این استارت آپ ها ساخت یک موشن گرافیک توضیحی است که در دو دقیقه به شکلی جذاب خدمات این استارت آپ را توضیح دهد.

کاربرد دیگر این موشن گرافیک ها در صفحات فروش کسب و کار های اینترنتی است. امروزه بسیاری از وبسایت ها در حال ساخت موشن گرافیک کوتاهی برای صفحه محصول خود هستند تا مزیت های محصول خود را در ویدیو کوتاهی برای کاربران نشان دهند. علاوه بر این دو کاربرد اصلی، موشن گرافیک های توضیحی کاربرد های بسیار دیگری از صنعت آموزش تا استفاده های سیاسی مثل ویدیوهای انتخاباتی کاندیداها دارند.

همین الان ۶۰ دقیقه از محتوای پکیج پروژه محور موشن گرافیک را رایگان دانلود کن

چگونه پروژه بگیریم؟

موشن گرافیک های توضیحی عموما در وبسایت های فری لنسری مثل پونیشا قرار نمی گیرند. برای ساخت این نوع موشن گرافیک ها باید مستقیما با این کسب و کار های اینترنتی ارتباط برقرار کنید و با فنون بازاریابی و مذاکره با آن ها وارد همکاری شوید. بسیاری از افراد استعداد ذاتی برای بازاریابی، فروش و مذاکره ندارند و باید آن را آموزش ببینند. ما در گرافیستار برای اولین بار در ایران دوره ای طراحی کرده ایم که فرد پس از گذراندن این دوره میتواند حتی بدون داشتن نمونه کار قبلی پروژه های معتبر بگیرد و از این بازار عالی کسب سود کند. درآمد یک فریلنسر مستقل  چند برابر یک فریلنسر واسطه ای مثل پونیشا است و در این روش چشم انداز پیشرفت بسیار روشنی خواهید داشت. برای ورود به این دوره روی لینک زیر کلیک کنید.

درآمدزایی از ساخت ویدیو های توضیحی در موشن گرافیک 11

ارسال در :
لینک کوتاه :