۸ مرحله ی اساسی تا ایجاد تقویم محتوایی اینستاگرام

تقویم محتوایی اینستاگرام

۸ مرحله ی اساسی تا ایجاد تقویم محتوایی اینستاگرام

بی شک برای موفقیت در یک حوزه باید استراتژی های مشخصی را در نظر داشت که با رعایت آن ها می توان شاهد افزایش مشتری و همچنین بازدید کننده به سایت یا شبکه های اجتماعی بود! در هر نوع از کسب و کاری ضرورت استفاده از محتوا بیش از پیش احساس می شود با این حال شما برای آن که بتوانید فعالیت خود را کمی حرفه ای تر دنبال کنید باید از تقویم محتوا استفاده کنید.

در این بخش صحبت اصلی ما بر روی شبکه های اجتماعی است، با این حال ما نیازمند ساخت و تهیه تقویم محتوایی خواهیم بود!  شما عملا با استفاده از تقویم های محتوایی می توانید در بازه های مختلف و همچنین در زمان بندی مناسب، محتوا را بر روی اینستاگرام خودتان مدیریت کنید.

این یکی از مهم ترین مزایای استفاده از تقویم محتوا است، با این حال اگر علاقه مند به استفاده از تقویم محتوایی هستید در ادامه با گرافیستار همراه باشید تا بتوانید کامل ترین و مناسب ترین اطلاعات را در خصوص تقویم محتوایی اینستاگرام و ایجاد آن به دست آورید.

قبل از بررسی دقیق تر موارد باید در نظر داشته باشید که منظور و هدف ما از شبکه های اجتماعی تنها آموزش تولید محتوا در اینستاگرام نیست، بلکه منظور و هدف نهایی ما چگونگی تولید تقویم محتوایی برای شبکه های اجتماعی نظیر: اینستاگرام، واتس آپ، تلگرام و… است.

تقویم محتوای شبکه‌ های اجتماعی چیست؟

تقویم محتوا در واقع یک مسیر و یا رودمپ اختصاصی برای کسب و کار شما است تا بتوانید میزان فعالیت شبکه اجتماعی خود را با کاربران افزایش دهید. در این تقویم شما باید موارد بسیار مناسب و منحصر به فرید را توجه داشته باشید، مواردی همانند ساعت پست گذاری، تعیین نوع پست و میزان محتوای آن، نوع عکس برداری از پست ها و…  همه و همه می تواند در ساخت یک تقویم محتوا برای شبکه های اجتماعی تاثیر مناسب و مطلوبی داشته باشد.

همین الان ۷۰ دقیقه از محتوای پکیج تولید محتوا در اینستاگرام را رایگان دانلود کن

چگونه یک تقویم محتوا برای شبکه ‌های اجتماعی ایجاد کنیم؟

ابزار ها و ویژگی های بسیار زیادی وجود دارند که با صرف هزینه های مناسبی می توانید تقویم محتوایی اینستاگرام را در آن ها مورد بررسی و تحلیل قرار دهید. از سوی دیگر از روش های بی دردسر و بی هزینه ای که می توان به آن اشاره نمود، روش استفاده از اکسل و یا ورد است.

شما در این روش می توانید به راحتی تقویم محتوایی بسیار مناسبی برای شبکه های مختلف اجتماعی خود تهیه و تولید کنید. در هر ستون و سطر می توانید موارد بسیار زیادی را مشخص کنید که در ادامه به صورت مفصل توضیح خواهیم داد که یک تقویم محتوا دارای چه مشخصات و ویژگی هایی باید باشد.

یک تقویم محتوایی اینستاگرام شامل چه چیز هایی است؟

برای آن که بتوانید بهترین و تاثیرگذار ترین تقویم محتوا برای شبکه ‌های اجتماعی را تهیه و آماده سازی کنید باید به برخی از نکات کلیدی و بسیار مهمی که در دل آن وجود دارد، توجه کنید. با این حال در یک تقویم محتوا برای اینستاگرام باید تمامی موارد و سوالات شما را پوشش دهد، بهتر است قبل از تهیه و ساخت تدوین محتوایی به موارد زیر توجه ویژه و مناسبی داشته باشید.

۱-موضوع یا عنوان اصلی محتوا را مشخص کنید.

برای آن که بتوانید بهترین و مناسب ترین قدم را برای تولید تقویم محتوا برای اینستاگرام خود داشته باشید، باید حتما به موضوع توجه کنید. موضوع و یا عنوان می تواند نقش بسیار مهمی در جذب و حفظ مخاطبان شما داشته باشد.

از این رو می توانید در حوزه ای که قصد فعالیت در آن را دارید، ترند ها را مورد بررسی قرار دهید. همچنین می توانید از شبکه های اجتماعی رقبای خود استفاده کنید تا متوجه معنا و مفهوم محتوا شوید و در کنار این مورد نیز می توانید از آن ها ایده برداری کنید.

۲- اگر تیم محتوایی دارید، مشخص کنید که چه کسی باید محتوا را تولید کند.

به طور معمول در کسب و کار ها افراد متنوع ای وجود دارند که به موضوع مبحث تولید محتوا مشغول هستند، در تقویم خود مشخص کنید که چه کسی قرار است موضوع انتخاب شده توسط شما را تولید کند. اگر قصد دارید به صورت شخصی تمامی موارد را در نظر داشته باشید، بنابراین باید خودتان وظیفه انتشار و تولید تمامی محتوا ها را بر عهده بگیرید.

ایجاد تقویم محتوایی اینستاگرام

۳- محتوای تولید شده توسط شما باید در چه تاریخی منتشر شود؟

از دیگر موارد بسیار مهمی که باید در تهیه و تولید تقویم محتوایی اینستاگرام به آن توجه ویژه ای داشته باشید، بررسی موضوع زمان انتشار محتوای نهایی است. حال که موضوع و فرد منتشر کننده مشخص شد باید زمان مناسبی را برای انتشار آن در تقویم محتوایی خود ذکر کنید. به عنوان مثال  مقاله X توسط فرد Y باید در ساعت ۱۲:۱۵  منتشر شود.

البته در موضوع تاریخ انتشار رعایت برخی از نکات می تواند تاثیر محتوای شما را افزایش دهید، برای این منظور بهتر است پیک مصرفی کاربران از شبکه های اجتماعی مختلف را به دست آورید و متناسب با آن ها فعالیت کنید.

۴- برای محتواهای خود حتما دسته بندی تهیه کنید.

دسته بندی بخش بسیار مهمی است که می تواند به محتواهای شما سر و سامان دهد! همچنین کاربران شما با استفاده از دسته بندی می توانند به مطالب مرتبط و بهتری دسترسی داشته باشند. از این رو حتما سعی کنید پیش از انتخاب موضوع، دسته بندی در حوزه کاری خود را مشخص کنید. به عنوان مثال در عرصه دیجیتال مارکتینگ دست های متنوع ای همچون: سئو، طراحی سایت، رابط کاربری، ایمیل مارکتینگ و… وجود دارد که در تمامی آن ها می توانید موضوعات بسیار مناسبی را انتخاب و تولید کنید.

۵- فرمت نهایی و تولید شده محتوای شما به چه صورت است؟

فرمت محتوا نیز تاثیر بسیار زیادی در عملکرد تقویم محتوایی شما دارد، پیش از آن که بخواهید محتوایی را تولید کنید بر اساس موضوع انتخابی لطفا تصمیم گیری کنید که آیا بهتر است از محتوای صوتی استفاده کنم یا متنی؟ ویدئو چطور! بررسی این موضوع می تواند تاثیر بسیار زیادی در روند رشد و محبوبیت اینستاگرام شما داشته باشد.

۶- اگر از چندین شبکه اجتماعی استفاده می کنید، انتشار محتوا باید در کدام صورت بگیرد؟

پس از تهیه و تولید موضوع بهتر است محل انتشار آن را مشخص کنید، در حالت کلی فرقی نمی کند که شما از کدام شبکه های اجتماعی استفاده می کنید با این حال اگر به طور مثال به صورت همزمان از شبکه های محبوب اینستاگرام و توییتر استفاده می کنید باید مشخص کنید که محتوای شما باید در کدام شبه اجتماعی منتشر شود.

8 مرحله ی اساسی تا ایجاد تقویم محتوایی اینستاگرام 9

۷- آشنایی با پرسونای هدف و مشتریان خود

پرسونا در واقع یکی از مهم ترین و کلیدی ترین مباحثی است که در بحث تقویم محتوایی اینستاگرام می تواند کمک بسیار قابل توجه ای به شما بکند. با این حال اگر قصد دارید محتوای مناسب و کاربردی ای برای کاربران خود مهیا و آماده سازی کنید بهتر است با پرسونا و هدف نهایی مشتریان خود به صورت کامل آشنا شوید.

در واقع پرسونا نشان دهنده این است که کاربران شما در چه دسته تیپ افرادی هستند! توجه به این موضوع می تواند فرایند آموزش و تولید محتوا را برای صفحه اینستاگرامی شما به حد بسیار بالایی افزایش دهد. شما قطعا با در نظر گرفتن پرسونای مخاطب می توانید فرایند محتوایی جذاب و منحصر به فردی را تولید کنید.

۸- در نظر گرفتن اهداف نهایی

در آخرین مرحله از تولید یک تقویم محتوایی جذاب و منحصر به فرد برای مدیریت شبکه های اجتماعی باید به موضوع هدف توجه ویژه ای داشته باشید! تمامی فعالیت های شما در نهایت باید دارای هدف باشد تا بتوانید مسیر فعالیت خود را به درستی پیدا کنید، با این حال توجه کنید هدف نهایی از فعالیت شما در صفحات اجتماعی چیست؟

اگر قصد فروش محصول و یا خدمات را دارید به این موضوع توجه کنید که آیا در طی فعالیت ها شما، چنین موضوعی به تحقق رسیده است یا خیر؟ آیا تعداد فالوور های شما افزایش یافته است یا خیر؟ تعداد لایک و کامنت چطور؟

۸ نکته مهم جهت افزایش مشتریان با استفاده از اینستاگرام

جمع بندی نهایی

اگر شما می خواهید به درآمد مناسب و ایده آلی از فروش محصول و یا خدمات در صفحات اجتماعی بپردازید بهتر است ۸ موردی که در این مقاله با یکدیگر مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم را مرتب چک کنید تا در نهایت بتوانید مسیر فعالیت و تولید محتوا را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی به بهترین حالت ممکن سپری کنید.

8 مرحله ی اساسی تا ایجاد تقویم محتوایی اینستاگرام 11

ارسال در :
لینک کوتاه :