نرم افزار ایلوستریتور چیست ؟ آشنایی کلی با ایلوستریتور

نرم افزار ایلوستریتور چیست

نرم افزار ایلوستریتور چیست ؟

برنامه ایلوستریتور یکی از نرم افزارهای موجود در بازار است که برای طراحی لوگو، فونت، ارائه ها، تصاویر عددی و الفبایی، بنرها و غیره استفاده می شود. از آنجایی که آموزش ایلوستریتور یک برنامه گرافیکی مبتنی بر وکتور است تصاویر را می توان با سایزهای مختلفی ایجاد کرد. همین امر موجب می شود ایلوستریتور یک نرم افزار بسیار محبوب برای طراحی گرافیک در صنایع مختلف باشد.

همین الان ۸۰ دقیقه آموزش کاربردی ایلوستریتور فارسی را رایگان دانلود کن

تعریف ادوبی ایلوستریتور:

نرم افزار ایلوستریتور چیست ؟ تنها نرم افزاری بود که در گذشته برای طراحان گرافیک ساخته شده بود. این برنامه برای اولین بار در سال ۱۹۸۷ به عنوان برنامه ای با قابلیت های کامل  برای ویندوز توسعه پیدا کرد. در اصل این نرم افزار دستورات اجرایی حرفه ای برای تغییر متن به همراه قابلیت جداسازی رنگ را در اختیار طراحان قرار می داد.

درک ادوبی ایلوستریتور:

ادوبی ایلوستریتور یکی از نرم افزارهای عالی برای تازه کارانی است که می خواهند طراحی را به شیوه ساده تری بیاموزند.

زمانی که شما برنامه ایلوستریتور را دانلود می کنید یک سری نکات و راهنمایی هایی برایتان ارائه می شود. با اینحال ما در ادامه سعی می کنیم یک سری ترفند مهم را با هم مرور کنیم:

 • زمانی که شروع به استفاده از این نرم افزار می کنید، به سراغ scribbling بروید که تعاملتان با این نرم افزار را راحت تر می کند و به شما کمک می کند آن را بهتر یاد بگیرید.
 • بعد از اینکه توانستید به راحتی با برخی از طرح های اصولی و فونت ها کار کنید به سراغ کار با رنگ ها نروید. در عوض از fill white و سایه های سیاه استفاده کنید. اینکار کمکتان می کند بر روی اثر هنری که در حال خلق کردنش هستید تمرکز کنید.
 • بعد از اینکه شروع به استفاده از ابزار pen کردید باید بر روی موس تان کنترل داشته باشید تا بتوانید اشکالی مثل مربع، دایره، بیضی و مستطیل را بی عیب و نقص بکشید.
 • در گام های بعدی می توانید شروع به رنگ کردن اثر هنری تان بکنید و مهارت های خود را بهبود ببخشید و با دستورات جدید آشنا شوید.

برنامه ایلوستریتور چیست

شرکت های برتر ادوبی ایلوستریتور:

همانطور که می دانید شرکت های زیادی هستند که به طراح گرافیک برای کارهای اساسی شان نیاز دارند. این شرکت ها برای طراحی لوگو یا طراحی بسته بندی محصولاتشان به یک طراح گرافیکی نیاز خواهند داشت. هنوز هم برندهای مشهوری هستند که هزاران محصول دارند و هر سال هم محصولاتشان را به روز می کنند. پس این شرکت ها و برندها به طراحان گرافیک نیاز خواهند داشت.  نگاهی به فهرست زیر بیندازید:

 1. Hewlett Packard
 2. Pfizer
 3. Air bnb
 4. Thumbtack
 5. Net App
 6. Zendesk
 7. Mankind Pharma

 با نرم افزار ایلوستریتور چه کاری می توانید انجام دهید؟

ما می توانیم به کمک ایلوستریتور یک سری بنر زیبا طراحی کنیم. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم این نرم افزار یکی از نرم افزارهای مبتنی بر وکتور است و کمکتان می کند کنترل بیشتری بر روی پیکسل ها داشته باشید. تصاویر کوچک عددی و الفبایی که محدوده و مرز مشخصی ندارند هم با ادوبی ایلوستریتور طراحی می شوند. کارت های عروسی و دعوت به مراسمات مختلف هم به کمک این نرم افزار طراحی می شود. تصاویری که در سایت های متعدد می بینید (به خصوص تصاویری که بر روی فروشگاه های آنلاین قرار می گیرند) هم توسط ایلوستریتور طراحی می شوند.

کار با ادوبی ایلوستریتور:

این نرم افزار رابط کاربری بسیار خوبی دارد. اگر به صورت تیمی کار می کنید می توانید به کارمندان جدیدتان هم کار با این نرم افزار را یاد بدهید و فرآیند کاری تان را ساده تر سازید. بعد از اینکه به یک متخصص تبدیل شدید متوجه خواهید شد که کار با این نرم افزار بسیار ساده است و کمکتان می کند فرآیندهایتان را هم به سرعت انجام دهید.

مزایای استفاده از ایلوستریتور چیست؟

کار کردن با این نرم افزار مزایای زیادی برایتان خواهد داشت. همین امر موجب می شود احساس راحتی کنید. بیایید چند مورد از این مزایا را با هم مرور کنیم.

 • این نرم افزار یک سری ابزار آماده دارد که کمکتان می کند اشکال مختلفی را بکشید.
 • شما می توانید بنرهایی با اندازه های مختلف از یک نقطه کوچک تا یک تصویر بزرگ را به کمک این نرم افزار طراحی کنید.
 • ایمپورت کردن، ویرایش نمودن و اصلاح تصاویر به راحتی در یک پلتفرم واحد قابل اجراست.
 • اگر از ایلوستریتور به همراه سایر محصولات شرکت ادوبی استفاده کنید کارتان راحت تر می شود.

مهارت های مورد نیاز برای کار با ایلوستریتور:

برای اینکه به یک فرد متخصص تبدیل شوید شما به مهارت خاصی نیاز ندارید چون در بازه زمانی کوتاهی می توانید همه چیز را یاد بگیرید. با اینحال برخی از مهارت های عکاسی می تواند بهتان کمک کند. اگر در طراحی و کشیدن طرح های اولیه مهارت دارید می توانید در زمان کمتری به متخصص ایلوستریتور تبدیل شوید.

چرا باید از ایلوستریتور استفاده کنیم؟

نرم افزار ایلوستریتور چیست ؟ یکی از نرم افزارهایی است که سی سال عمر دارد و ۱۰۰ درصد همه دستورات را پوشش می دهد. شرکت ادوبی در این حوزه متخصص است و این نرم افزار توسط متخصصان مختلفی که به دنبال آسان تر کردن کارهایشان هستند استفاده شده است.

حوزه کاری:

در همه شرکت ها و همه صنایع به متخصص ایلوستریتور نیاز هست چون بخش کلیدی از فرآیند بازاریابی است. این روزها خیلی ها هستند که به دنبال طراحی لوگو و بسته بندی جذاب برای محصولاتشان می گردند و به همین خاطر به یک متخصص و طراح گرافیک نیاز دارند.

در پروژه های بزرگ فروشگاهی همچون آمازون، Flipkart و Myntra که هر روز محصولات به روز می شود نیاز به طراح گرافیک هست که بتواند تصاویر متعددی از یک محصول را طراحی و آپلود کند.

چرا به برنامه ایلوستریتور نیاز داریم؟

این نرم افزار یکی از نرم افزارهایی است که همه ابزارهای موجود برای طراحی را در خود دارد و به شما کمک می کند در زمانتان صرفه جویی کنید. می توانید تصاویرتان را به هر فرمتی که دوست داشتید تبدیل کنید چون در نسخه آخر( نرم افزار ایلوستریتور چیست )تقریبا همه فرمت ها پشتیبانی می شوند. این نرم افزار کمکتان می کند سریع تر شغل پیدا کنید چون برای هر صنعتی و در جایی استفاده می شود. این روزها همه به دنبال افرادی هستند که متخصص نرم افزار ایلوستریتور باشد.

چه کسانی مخاطب مناسبی برای یادگیری ایلوستریتور هستند؟

افرادی که لوگوها و بنرهای بزرگ طراحی می کنند، افرادی که تصاویر گرافیکی برای سایت ها می سازند و افرادی که در حوزه عکاسی فعالیت دارند بهترین مخاطب یادگیری این نرم افزار محسوب می شوند.

این فناوری چگونه به رشد شغلی تان کمک می کند؟

شما باید تخصص خوبی در مدیریت این نرم افزار داشته باشید تا بتوانید به مشاغلی که حقوق های خوبی دارند دست پیدا کنید. در اصل این یک کار مهارتی است که به کمک آن استعدادتان را به رخ می کشید. اینکه چقدر سریع مهارت هایتان را رشد دهید و بتوانید گرافیک های جذابی تولید کنید مسیر موفقیت تان را تعیین می کند.

سخن نهایی برنامه ایلوستریتور چیست ؟

شرکت ادوبی یکی از شرکت های موجود در بازار است که قدمت زیادی دارد و در همه صنایع از آن استفاده می شود. ایلوستریتور هم به عنوان یک ابزار کامل می تواند در هزینه هایتان صرفه جویی کند و جلوی خرید نرم افزارهای متعدد را بگیرد. اگر بتوانید این نرم افزار را به درستی بیاموزید شغل خوبی خواهید داشت و خواهید توانست این مهارت تان را در صنایع مختلفی به کار ببرید. به کمک ابزارهای جدید و پیشرفته به یک فرد حرفه ای و همه فن حریف تبدیل می شوید.

کار با نرم افزار ایلوستریتور بسیار لذت بخش و از طرفی با توجه به بازار کنونی بسیار درآمدزا می باشد، طوری که با یادگیری هر یک از شاخه های این برنامه می توانید با انجام پروژه های دورکاری کسب درآمد میلیونی ماهانه ی خوبی داشته باشید. ما در گرافیستار یک پکیج آموزش ایلوستریتور را در قالب پروژه های ویژه بازار کار با قیمت بسیار پایین آماده ساختیم تا تمامی شما عزیزان علاقمند بتوانید با کمترین هزینه به سطح بالایی از برنامه برسید و درآمدزایی خود را شروع کنید.

educba

ارسال در :
لینک کوتاه :