آموزش حذف نویز صدا به روش حرفه ایی در پریمیر و آدویشن

امتیاز 3.25 ( 4 رای )

آموزش حذف نویز صدا در پریمیر و آدویشن

در این قسمت از سری آموزش پریمیر می خوایم یه بررسی و حل مشکل بزرگ و اساسی که تمام کسانی که در زمینه تدوین فعالیت دارند با آن رو به رو شدن یعنی حذف نویز های صدا که بروی بیشتر فایل های فیلم برداری شده به علت میکروفون نامناسب ایجاد شده است. قطعا وقتی فیلمی به مرحله ادیت وارد می شه، انتظار میره تمام خربی های تصویری و صوتی آن از بین بیره و هنر ما به عنوان یک تدوینگر حرفه ایی این است تا به با استفاده از قابلیت های برنامه و هنر ودمون یک خروجی عالی و بی نقص رو تحویل مشتری بدیم.

حذف نویز صدا به دو روش قابل انجام هست که در این آموزش رایگان به شکل آموزش به توضیح هر دو روش می پردازیم:

۱- روش اول استفاده از پلاگین DeNoiser در پریمیر هست که کافیه پلاگین رو ویدیو اعمال کنید، در پنجره ی افکت کنترلز بروی گزینه ی Edit کلیک تا پنجره ی تنظیمات پلاگین برامون باز بشه. استفاده از این پلاگین بسیار راحت هست شما باید از بخش Presets یک حالت را انتخاب کنید تا بصورت خودکار و تا حد ممکنه تمامی نویز های صدارو برامون حذف کنه و با تغییر تنظیمات موجود صدای تمیزتری را خواهیم داشت. با افزایش مقدار Signal Thresold می تونیم حجم نویز باقی مانده رو کمتر کنیم.

با حذف نویز صدا مقداری حالت بم به خودش می گیره که برای این منظور از پلاگین Lowpass استفاده می کنیم و در تنظیماتش تیک گزینه ی Bypass را می زنیم.

آموزش خروجی گرفتن در پریمیر

۲- روش دوم استفاده از نرم افزار آدوبی آدویشن هست که برنامه ی مخصوص ویرایش صدا هست و باید ورژن همگام با پریمیر را نصب کنید تا براحتی قادر باشیم صداهای کارمون رو بصورت مستقیم به آدویشن انتقال بدیم. جهت انتقال صدا از پریمیر به آدویشن کافیه کلیک راست بروی صدا و گزینه ی Edit Clip in Adobe Audition را انتخاب، حال روش کار در برنامه ی آدویشن به این شکل هست که باید یه بخش از صدا یک دارای نویز هست را انتخاب و از منوی Effects – Noise Reduction گزینه ی Capture Noise Print را انتخاب تا محدوده ی انتخاب شده در حافظش ثبت بشه و در ادامه از همون منوی Effects ایبار گزینه ی Noise Reduction انتخاب در پنجره ی باز شده در بخش Noise Reduction مقدارش رو بین ۷۰ تا ۹۰ قرار دهید و Apply کنید به همین آسونی می تونید نویز های صدارو در آدویشن از بین ببرید.

آموزش حذف نویز صدا به روش حرفه ایی در پریمیر و آدویشن 3

ارسال در :
لینک کوتاه :
دانلود
14881 بازدید