آموزش برش طبیعی مو در فتوشاپ ✔️(ویدئویی)


آموزش برش طبیعی مو در فتوشاپ

در نرم‌افزار فتوشاپ، مجموعه‌ای از ابزارها برای انتخاب و جداسازی موها وجود دارد. با این حال، انتخاب و دوربری موها، به ویژه در صورتی که بافت موها فرم داشته باشد، از مواردی است که بسیار دشوار و زمان‌بر است. با استفاده از دستور ماسک (Mask) می‌توانیم به صورت غیرمخرب، بخشی از تصویر را انتخاب کرده و با استفاده از پنل Select and Mask و گزینه Refine Edge، بهترین نتیجه را برای جداسازی موهای سوژه‌مان بدست آوریم. با این حال، باید به یاد داشته باشیم که نتایج مطلوب همیشه تضمین نمی‌شوند و برای انتخاب تصویر مناسب، باید با دقت کافی عمل کنیم. با این آموزش فتوشاپ همراه گرافیستار باشید.

برای برش طبیعی مو در فتوشاپ و ایجاد نتایج واقع‌گرایانه، می‌توانید از اصول و نکات زیر رعایت کنید:

  1. انتخاب ابزار مناسب: برای برش موها، ابزار های مختلفی در فتوشاپ وجود دارد. برای برش دقیق موها می‌توانید از ابزار هایی مانند Pen Tool، Magnetic Lasso Tool، Quick Selection Tool یا Refine Edge Tool استفاده کنید. با تجربه و تمرین بیشتر، می‌توانید ابزاری که بهترین نتیجه را برای شرایط مورد نظر شما ایجاد می‌کند را انتخاب کنید.
  2. دقت در برش: برای برش موها به طور طبیعی و دقیق، دقت بالا را رعایت کنید. سعی کنید حاشیه موها را با دقت بالا برش دهید تا تغییرات شما به طور ناچیزی در قسمت‌های دیگر از تصویر نیز تاثیر نگذارد.
  3. استفاده از ابزار Refine Edge: ابزار Refine Edge در فتوشاپ می‌تواند در برش موها با جزئیات بالا مفید باشد. با استفاده از این ابزار، می‌توانید حاشیه موها را بهبود داده و تنظیماتی مانند Feather، Smooth و Contrast را تنظیم کنید تا حاشیه‌ها بهتر به موها متناسب شوند.
  4. استفاده از لایه‌ها و ماسک‌ها: برای حفظ اصلیت تصویر و امکان ویرایش دقیق‌تر، می‌توانید از لایه‌ها و ماسک‌ها استفاده کنید. با ساخت یک لایه جدید و اعمال برش بر روی آن، می‌توانید تغییرات را جداگانه انجام دهید و در صورت نیاز به تغییرات قبلی بازگردید.
  5. تنظیمات رنگ و کنتراست: پس از برش موها، ممکن است نیاز به تنظیم رنگ و کنتراست موها با بقیه تصویر داشته باشید. با استفاده از تنظیمات نورپردازی، رنگبری و کنتراست در فتوشاپ، می‌توانید موها را به صورت طبیعی و مطابق با بقیه تصویر تنظیم کنید.
  6. ترکیب طبیعی با پس زمینه: در صورتی که موها را از یک تصویر به تصویر دیگر برید، توجه کنید که ترکیب موها با پس‌زمینه ناچیز نباشد. تنظیمات نورپردازی، رنگبری و تنظیمات پس‌زمینه را در نظر بگیرید تا ترکیب طبیعی و واقعی را به دست آورید.

با تمرین و تجربه، مهارت‌های خود را در برش دقیق و طبیعی موها در فتوشاپ بهبود بخشید. همچنین، پیشنهاد می‌شود همواره از نسخه پشتیبان از تصویر اصلی استفاده کنید و تغییرات را بر روی لایه جدید اعمال کنید تا اصل تصویر حفظ شود.

پک پیشنهادی: دوره آموزش فتوشاپ از مقدماتی تا پیشرفته

ارسال در :
لینک کوتاه :