آموزش کار با ابزار گرید Grid Tool در ایلوستریتور ✔️(ویدئویی)


آموزش کار با ابزار گرید Grid Tool در ایلوستریتور

آموزش کار با ابزار گرید در ایلوستریتور به کاربر کمک می کند تا شبکه های مستطیلی ایجاد کند. این شبکه های مستطیلی از ستون ها و ردیفی تشکیل شده اند که ماهیتی شفاف، قابل جابجایی و کنترل دارند. با کمک این شبکه ها، کاربر می تواند آثار هنری و اشیا را بدون هیچ گونه خطایی به طور دقیق و دقیق ترسیم کند. عمدتا، از ابزار شبکه با ابزار خط کش استفاده می شود و به روشن بودن دستورالعمل ها برای اندازه گیری دقیق طرح ها کمک می کند. کاربر همچنین می تواند تعداد ستون ها و ردیف های موجود در شبکه را برای نیازهای آنها ویرایش کند.

حتما بخوانید: معرفی ۱۲ کاربرد ایلوستریتور جهت کسب درآمد

در این آموزش رایگان ایلوستریتور می بینید که چگونه می توانیم از ابزار گرید در ایلوستریتور استفاده کنیم. پس از یادگیری نحوه استفاده از ابزار Grid می توانید به راحتی یک نقاشی جالب برای کارهای هنری خود بسازید و آن را برای بیننده موثر کنید. این باعث صرفه جویی در وقت شما در هنگام کار در پروژه های سنگین می شود.

در ادامه، آموزش کار با ابزار گرید در Adobe Illustrator را برای شما توضیح می‌دهم:

 1. باز کردن تصویر:

  • ابتدا ایلوستریتور را باز کنید و طرحی که می‌خواهید بر روی آن گرید ایجاد کنید، باز کنید.
 2. فعال کردن ابزار گرید:
  • در نوار ابزار (Tool Panel)، روی ابزار “Grid Tool” (معمولاً در پایین ابزار “Line Segment Tool”) کلیک کنید تا ابزار گرید فعال شود.
 3. تنظیمات گرید:
  • در بالای صفحه، نوار خصوصیات ابزار (Tool Options Bar) را بررسی کنید. در اینجا می‌توانید تنظیمات مربوط به ایجاد گرید را تغییر دهید، از جمله تعداد ردیف‌ها و ستون‌ها، اندازه و فاصله آن‌ها.
 4. ایجاد گرید:
  • با استفاده از ابزار گرید، روی صفحه کلیک کنید و نگه دارید تا گرید ایجاد شود. همچنین می‌توانید با کشیدن ابزار بر روی صفحه، محدوده و اندازه گرید را تعیین کنید.
 5. تنظیمات اضافی:
  • برای تنظیمات بیشتر مانند نوع گرید (مانند شبکه یا گرید راسته) و خصوصیات دیگر، از منوی “View” در بالای صفحه، گزینه “Show Grid Options” را انتخاب کنید. در اینجا می‌توانید تنظیمات دقیقتری را برای گرید اعمال کنید.
 6. مخفی کردن گرید:
  • در صورتی که می‌خواهید گرید را مخفی کنید، می‌توانید از منوی “View”، گزینه “Hide Grid” را انتخاب کنید.

با این روش‌ها، شما می‌توانید به راحتی گریدهای مختلف را در ایلوستریتور ایجاد کنید و از آن‌ها برای هماهنگی و تنظیمات دقیق‌تر در طرح‌های خود استفاده کنید.

دوره پیشنهادی: پکیج آموزش ایلوستریتور از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش کار با ابزار گرید Grid Tool در ایلوستریتور ✔️(ویدئویی) 3

ارسال در :
لینک کوتاه :
دانلود