برای معلم خصوصی زبان شدن چند سال باید درس خواند

برای معلم خصوصی زبان شدن چند سال باید درس خواند 4

برای این که زبان انگلیسی را یاد بگیرید و سپس بخواهید آن را به صورت خصوصی تدریس کنید باید از صفر یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید تا بتوانید بعد از اخذ مدرک، تدریس خصوصی زبان انگلیسی را آغاز کنید. برای معلم خصوصی زبان شدن چند سال باید درس خواند؟ این سوالی است که اکثر افرادی که برای یادگیری زبان به آموزشگاه‌ها مراجعه می‌کنند از ما می‎پرسند. در ادامه به شما همه این سوالات را پاسخ خواهیم داد.

معلم خصوصی برای چه مقاطع تحصیلی لازم است؟

جدا از این که برای معلم خصوصی شدن باید ۳ تا ۵ سال زمان بگذارید، باید بدانید که چه مقاطع تحصیلی به دنبال معلم خصوصی زبان هستند. دبستان (پایه اول تا ششم)، راهنمایی، دبیرستان و حتی بالاتر از آن اگر به یادگیری زبان انگلیسی به صورت خصوصی علاقه مند هستند به معلم خصوصی نیاز دارند.

معلم خصوصی برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است. برای مثال اگر فرزند شما در پایه اول دبستان قرار دارد باید معلم زبانی برای او انتخاب کنید که از کتاب‌های آموزشی مختص کودکان استفاده کند و ترفندهای آموزشی مختلفی را برای یادگیری و آموزش بهتر به کار گیرد.

معلم خصوصی چه دروسی از زبان انگلیسی را تدریس می کند؟

معلم‌های خصوصی مقاطع تحصیلی مختلف و مهارت‌های زبانی مختلف را به افراد آموزش می‌دهند و همانطور که گفتیم ممکن است که فرزند شما در مقطع دبستان پایه ششم باشد یا در مقطع دبیرستان به دنبال یک معلم خصوصی زبان بگردد. دروسی که ممکن است هر معلم خصوصی برای تدریس آن اقدام کند عبارت است از:

 • زبان انگلیسی

درس زبان انگلیسی از مقطع تحصیلی راهنمایی آغاز می‌شود و از همان ابتدا حروف انگلیسی به آن‌ها آموزش داده می‌شود تا در مدرسه آن‌ها را فرا گیرند. ممکن از خانواده از همان مقطع راهنمایی یا پیش از آن برای فرزندان خود معلم خصوصی زبان گرفته باشند.

 • مکالمه زبان انگلیسی

اگر فرزند شما بر مهارت‌های زبانی دیگر تسلط داشته باشد و در حال حاضر فقط به دنبال تقویت مکالمه زبان انگلیسی خود یا همان speaking خود باشد، انتخاب یک معلم خصوصی زبان بهترین گزینه است؛ چراکه روزانه یا به صورت چند روز در هفته تنها به آموزش مکالمه با او در زمینه‌های مختلف می‌پردازد.

 • گرامر زبان انگلیسی

در این میان تعدادی از افراد هستند که در مهارت زبانی گرامر دچار مشکل هستند و از سمتی برای تقویت آن به دنبال راه چاره می‌گردند. معلم خصوصی زبان انگلیسی به شما گرامر زبان انگلیسی را به صورت حرفه‌ای همراه با تمرینات بسیار آموزش می‌دهد.

 •  TOEFL

اگر زبان انگلیسی شما به صورت کامل تقویت شده باشد و قصد شرکت در یکی از آزمون‌های مهم دنیا برای مهاجرت را داشته باشید برای جمع بندی و آشنایی با آزمون تافل نیاز به یک معلم خصوصی زبان انگلیسی که در این حوزه مهارت بالایی داشته باشد، دارید.

 • IELTS

آیلتس آزمون دیگری است که افرادی که برای مهاجرت آماده می‌شوند باید در آن شرکت کنند. این آزمون مهارت‌های مختلف زبانی شما را مورد سنجش قرار می‌دهد که شما باید در همه آن‌ها نمره قابل قبولی را دریافت کنید. تسلط بر همه این مهارت‌های زبانی با کمک یک معلم خصوصی بیشتر می‎شود.

مدرس زبان انگلیسی چه مهارت هایی دارد؟

مهارت‌های آموزشی مختلفی برای تدریس وجود دارد که هر معلم خصوصی باید در جهت استفاده از آن‌ها به بهترین شکل عمل کند. این مهارت‌های تدریس عبارت است از:

 1. حل مسئله
 2. تفکر انتقادی
 3. برقراری ارتباط موثر
 4. ارائه مطالب به صورت جذاب و قابل فهم
 5. تدریس به دانش آموزان با نیازهای ویژه

مهارت حل مسئله

هر معلمی در طول فرآیند تدریس دچار چالش‌های مختلفی می‌شود که باید از مهارت حل مسئله‌ای که در طول سال‌ها تجربه آن را به دست آورده است استفاده کند و کلاس خصوصی خود را به حال اولیه قبل از چالش بازگرداند.

تفکر انتقادی

ممکن است در طول تدریس شاگرد خصوصی شما یا والدین آن از نحوه تدریس شما انتقاد کنند یا شما را با دیگر معلمان خصوصی مقایسه کنند. این یک چالشی است که اکثر معلمانی که تدریس خصوصی انجام می‌دهند با آن روبه‌رو هستند. تفکر انتقادی شما و نحوه برخورد شما در مقابل این انتقادها بسیار مهم و تاثیرگذار است.

برقراری ارتباط موثر

ارتباط برقرار کردن با شاگرد یا والدین او یکی دیگر از مهارت‌هایی است که شما باید آن را به خوبی فرا گرفته باشید تا هیچ سوءتفاهمی در طول فرایند صحبت یا معرفی پیش نیاید.

ارائه مطالب به صورت جذاب و قابل فهم

استفاده از روش‌های مختلف برای تدریس و بیان مطالب از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که هر معلمی باید در طول تدریس خود از آن استفاده کند. در جلسه معارفه حتما از روش‌های تدریسی که برای سنین مختلف در نظر گرفته‌اید صحبت کنید.

معلم خصوصی برای تدریس از چه ابزارهای آموزشی استفاده می کند؟

ابزارهای آموزشی مختلفی برای تمرین بیشتر یا راحتی معلمان به وجود آمده است که معمولا معلمان در طول جلسات تدریس از آن‌ها استفاده می‌کنند. این ابزارهای آموزشی عبارت است از:

 1. کتاب‌های درسی
 2. جزوات آموزشی
 3. فیلم‌های آموزشی
 4. نرم افزارهای آموزشی
 5. پلتفرم‌های آنلاین آموزش

پلتفرم های آنلاین آموزش

پلتفرم‌های آنلاین آموزشی بسیاری وجود دارد که بسته به نوع و مهارتی که شما قصد یادگیری آن را دارید به شما معرفی می‎شود و شما معمولا برای انجام تمرینات بیشتر باید از آن استفاده کنید.

محبوب­ترین گواهی­ ها و مدارک زبان

محبوب­ترین گواهی­ ها و مدارک زبان

مدارک و گواهی مختلفی وجود دارد که به شما امکان تدریس در خارج از کشور را می‌دهد. این مدارک زیاد هستند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:

 •  TESOL
 • CELTA
 • TEFL

مدرک TESOL

تیسول هم مدرکی برای آموزش زبان انگلیسی در کشورهای دیگر به غیر انگلیسی زبانان می‌باشد این دو مدرک به جای یکدیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.در آمریکای شمالی، تیسول مدرک متداول‌تری برای تدریس زبان به غیر انگلیسی زبانان در کشورهای انگلیسی زبان می‌باشد. در بریتانیا ، کانادا و استرالیا هم مراکز آموزشی مدرک تیسول را برای نهادهای تحت نظر دولت صادر می‌کنند. انجمن ملی معلمان زبان انگلیسی TESOL به آدرس وب سایت https://www.tesol.org/ منابع و پشتیبانی‌های خوبی برای مدرسین زبان انگلیسی ارائه می‎دهند.

مدرک CELTA

مدرک سلتا یک برند از شاخه تافل میباشد که توسط دانشگاه کمبریج صادر می‌شود. این مدرک توسط موسسات و مدارس مختلفی در سرتاسر جهان ارائه می‌شود. این مدرک هم تراز یک کورس فشرده ۴ هفته‌ای و ۱۲۰ ساعته تلفل می‎باشد. شایان ذکر است که برخی موسسات برگزار کننده این دوره کمک‌های فرصت شغلی نیز به صورت محدود ارائه می‌دهند.

مدرک TEFL

این مدرک معمول‌ترین و متداول‌ترین مدرک برای آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور می‌باشد مدرک تافل راجع به کورس‌های آموزشی و مدارکی که مورد نیاز موسسات زبان و مدارسی است که متقاضی استخدام معلم انگلیسی می‌باشند. البته باید در جریان باشید که این مدرک به موسسه خاصی ارتباط ندارد و موسسات زیادی این دوره را آموزش می‌دهند.

وب سایت های کمک آموزشی آنلاین 

وب سایت‎هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، پلتفرم‌های آنلاین آموزش هستند که دانش‌آموزان را با معلمان خصوصی در سراسر ایالات متحده متصل می‌کند. این وب سایت به ارائه اطلاعاتی در مورد دستمزد معلم خصوصی ابتدایی در ایالات متحده، لیستی از معلمان خصوصی مجرب و نکاتی برای انتخاب معلم مناسب می‌پردازد. این وب سایت‌ها عبارت است از:

 • وب سایت https://www.tutorme.com/ – TutorMe
 • وب سایت  https://www.skooli.com/ – Skooli
 • وب سایت https://www.wyzant.com/ – Wyzant

ارسال در :
لینک کوتاه :