بهترین نرم افزارهای طراحی گرافیک ۲۰۲۲

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

بهترین نرم افزارهای طراحی گرافیک ۲۰۲۲

فعالیت در زمینه طراحی گرافیک شاید در ابتدای امر یک کار راحت به نظر برسد. اما باید خاطر نشان سازیم که این شغل جذاب و خلاقانه برای اینکه بتواند جای پیشرفت و ادامه حیات به عنوان یک شغل حرفه ای برای شما داشته باشد باید بتواند با عصر تکنولوژی و سیر جدیدی از نیازهای روز همسو گردد.

یکی از راه هایی که می‌توان از طریق آن همواره به روز بود استفاده از نرم فزارهای جدید گرافیکی با ویژگی‌های جدیدی است که برای شما ارائه می‌شوند. برای اینکه با بهترین نرم افزارهای طراح گرافیک قرن ۲۰۲۲ آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم که با ما در ادامه این نوشته همراه گردید.

بهترین نرم افزارهای طراحی گرافیک 2022 7

معرفی و آشنایی با نرم افزارهای گرافیک

نرم افزار گرافیکی به یکسری برنامه‌های قابل دانلود و نصب روی سیستم گفته می‌شود که بر خلاف نظر عموم برای دستکاری تصاویر فردی نیست و بلکه اینگونه نرم افزارها برای این است که تصاویر دو یا سه بعدی را ایجاد، ویرایش و مدیریت نمایند. این تصاویر کامپیوتری همان کلیپ، گرافیک وب، آرم ها، سرفص‌ها، پس زمینه‌ها، عکس‌های دیجیتال یا انواع دیگر تصاویر دیجیتالی هستند.

شرکت ادوبی و نرم افزارهای طراحی گرافیک

یکی از بزرگترین شرکت‌هایی که در زمینه ساخت نرم افزارهای گرافیکی فعالیت دارد شرکت ادوبی است. بنابراین این اگر بخواهیم نگاهی به نرم فزارهای مختلف کامپیوتری برای هر فعالیتی بپردازیم الخصوص طراحی گرافیک نباید و نمی‌توان از نرم افزارهای این شرکت حرفه‌ای و قدرتمند آمریکایی غافل شویم. هر کس که با دنیای کامپیوتر و کارهای طراحی ارتباط دارد قطعا نام شرکت ادوبی و نرم افزارهای این شرکت را شنیده است.

بهترین نرم افزارهای طراحی گرافیک 2022 9

از جمله بهترین نرم افزارهای طراحی گرافیک ۲۰۲۲ که توسط شرکت ادوبی ساخته شده است و اکنون در حال استفاده میان کاربران مختلف این حرفه است می‌توان به فتوشاپ و ادوبی ایلوستریتور اشاره کرد. با ما در ادامه این نوشته همراه گردید تا ضمن ارائه چند نرم افزار گرافیک دیگر شما را با این دو نرم افزار به صورت جزیی تر آشنا کنیم.

نرم افزارهای گرافیکی و طراح حرفه ای گرافیک

با توجه به اینکه فعالیت‌های گرافیکی نیازمند خلاقیت و به روز بودن هستند توجه به نرم افزارهای جدید و به روز اهمیت ویژه‌ای دارد. شما زمانی یک گرافیک کار حرفه ای هستید که کار خود را محدود به چه استفاده از یک نرم افزار گرافیکی نکنید. شما لازم نیست برای حرفه ای شدن حتما به تمام نرم افزارهای گرافیکی موجود در بازار مسلط باشید اما  باید حتما اطلاعات خود را در مورد آن‌ها به روز کرده و در صورت لزوم حتی جدید ترین‌ها را برای ادامه کار خود برگزینید. از انجایکه یکی از مهم‌ترین مهارت‌های یک طراح گرافیک حرفه‌ای، توانایی کار با ابزارهای و نرم‌افزارهای کاربردی طراحی می‌باشد این امر را باید جدی بگیرید. با توجه به اهمیت این موضوع ما برای شما چند مورد از بهترین های نرم افزار در زمینه طراحی را در این نوشته به صورت موردی ارائه خواهیم کرد. 

چگونگی انتخاب نرم افزار مناسب گرافیکی

برای انجام کار طراحی نرم افزارهای مختلفی وجود دارند اما همه آن‌ها پاسخگوی نیاز یک طراح گرافیک نیستند چرا که کار طراح گرافیک کاملا حرفه است و به راحتی با چند نرم افزار ساده قابلیت اجرایی ندارد. در انتخاب بهترین نرم افزار طراحی گرافیک ۲۰۲۲ باید دقت کنید که کار شما به عنوان یک طراح فقط چیدمان چند المان کنار یکدیگر نیست بلکه یک نرم افزار طراحی گرافیک حرفه ای باید بتواند به معنای واقعی محیط  خلق ایده و بهترین طرح را برای شما فراهم نماید تا بتوانید با استفاده از ابزارها، افکت ها، رنگ ها و قلم ها، هر نوع طرحی را از ساده تا پیچیده بهترین طرح ممکن را ارائه نمایید.

معرفی بهترین نرم افزارهای طراحی گرافیک ۲۰۲۲

گرچه در زمینه طراحی گرافیک نرم افزارهای زیادی وجود دارد که به یک طراح کمک می‌کند طرحی حرفه ای خلق کند اما این گونه نرم افزارها به لحاظ امکانات در حد مواردی نیستند که قرار است در ادامه به شما معرفی کنیم. نرم‌افزارهای گرافیکی عموماً حجم زیادی نسبت به سایر نرم‌افزارهای روزمره کامپیوتری را دارا می‌باشند تا حدی که برخی از این نرم افزار ها به عنوان نرم افزار مرجع شناخته می‌شوند.

۱- Adobe Illustrator ایلوستریتور

ایلوستریتور یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی گرافیک ۲۰۲۲ در میان طراحان شناخته می‌شود. اهمیت یادگیری و حرفه ای شدن در این نرم افزار به قدر است که هر کسی که می‌خواهد در حوزه گرافیک فعالیت کند باید این نرم افزار را به خوبی فراگیرد.این نرم افزار کاربردی بیش از هر چیز برای ادیت تصاویر وکتور مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طریق این نرم افزار حرفه ای میتوان انواع تصاویر هنری، آیکون، پوستر، بیزنس کارت یا تصاویر بیلبورد را طراحی نمود.

۲- Adobe Photoshop ادوبی فتوشاپ

یکی از شرایط لازم برای استخدام شدن و کار در زمینه طراحی گرافیک مسلط بودن بر نرم افزار ادوب فتوشاپ است. بسیاری از طراح و تصاویر حرفه ای که در اطراف خود می‌بینیم با استفاده از این نرم افزار ارئه گردیده است.

بهترین نرم افزارهای طراحی گرافیک 2022 11

طراحی بنر، پوسترهای تبلیغاتی و هنری، طراحی وب‌سایت یا لوگو و… از جمله مواردی است که می‌توان به راحتی توسط این نرم افزار طراحی کرد.

۳-نرم افزار ادوبی ایندیزاین Adobe InDesign

یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای طراحی گرافیک ۲۰۲۲  ادوبی ایندیزاین  است که توسط شرکت بزرگ ادوبی ارائه گردیده است. این نرم افزار بیشتر به درد کسانی می خورد که در زمینه چاپ و انتشارات فعالیت دارند. گرافیک کارها به راحتی از طریق این نرم افزار به طراحی کتاب، کاتالوگ، پوستر، بروشور و نسخه‌های پی‌دی‌اف می‌پردازند.

۴-نرم افزار کورل دراو CorelDRAW

کورل دراو به عنوان یکی از نرم افزارهای پرکاربرد برای طراحی قابلیت بیشتری می‌شود. طراحان گرافیک می‌توانند از طریق برنامه کورل تصاویر وکتور هنری و خلاقانه‌ای طراحی نمایند؛ این نرم افزار در زمینه‌های مختلف مثل طراحی لوگو، طراحی وبسایت یا پروژه‌های چاپ بسیار مورد استفاده است.

۵-نرم افزار طراحی گیمپGIMP

 GIMP نرم افزار گرافیک به عنوان یک نرم افزار متن باز در انواع سیستم عامل ها مورد استفاده‌است . اگر بخواهیم از رایگانی است که در بسیاری از سیستم‌عامل‌ها مثل ویندوز، لینوکس و مک قابل استفاده است.  علت اینکه می توان GIMP را به عنوان یکی از بهترین نرم افزار طراحی گرافیک ۲۰۲۲ بدانیم به دلیل برنامه‌های جانبی و پلاگین‌های ۳ بعدی متعددی در این نرم افزار است. در کنار این موارد میتوان به نرم‌افزار اسکچ Sketch، نرم افزار اینک اسکیپ InkScape، نرم افزار افینیتی دیزاینر Affinity Designer، نرم افزار طراحی کانوا Canva نیز به عنوان نرم افزارهای کاربردی و پر طرفدار دنیای گرافیک اشاره کرد.

نرم افزارهای طراحی گرافیک و استدیو هنری فندق

همانطور که مشاهده کردید تسلط بر هر کدام از نرم افزارهای گرافیکی برای اینکه تبدیل به یکی از گرافیک کارهای مطرح شوید امری ضروری و مهم محصوب می‌گردد. در این مقاله تلاش شد تا شما را با بهترین نرم افزارهای طراحی گرافیک ۲۰۲۲ آشنا کنیم. حال که با این گونه موارد آشنا شدید و علاقه مند به حوزه کار گرافیکی هستید بهتر است تا برای فراگیری آن‌ها اقدامی کنید. مجموعه بزرگ فندق به عنوان یک تیم فعال در زمینه آموزش‌های مختلف کامپیوتری این فرصت را در اختیار شما قرار خواهید داد تا در فراگیری هر کدام از این موارد موفق عمل کنید و تبدیل به یک گرافیک کار حرفه ای شوید.

ارسال در :
لینک کوتاه :