آموزش فتوشاپ جداسازی عکس از پس زمینه

آموزش فتوشاپ جداسازی عکسآموزش جداسازی عکس از پس زمینه در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ رایگان تکنیک های مختلف زیادی را برای حذف پس زمینه از یک تصویر ارائه می دهد. برای پس زمینه های ساده، استفاده از ابزار استاندارد Magic Wand جهت انتخاب و حذف پس زمینه مناسب هست.

برای زمینه های پیچیده تر، ممکن است از ابزار Background Eraser استفاده کنید. این ابزار نمونه رنگ را در مرکز برس و سپس پیکسل هایی با رنگ مشابه را که انتخاب می کنید حذف می کند. در این آموزش فتوشاپ به یادگیری جداسازی سوژه از پس زمینه از عکس می پردازیم.

همین الان ۶۰ دقیقه از محتوای پکیج مقدماتی تا پیشرفته فتوشاپ را رایگان دانلود کن

۱. تصویر خود را باز کنید

با وارد کردن تصویری که می خواهید پس زمینه را از آن جدا کنید شروع کنید. من از این تصویر استفاده خواهم کرد زیرا دارای مناطقی است که حذف آن آسان و همچنین چالش برانگیز است.

آموزش فتوشاپ جداسازی عکس از پس زمینه 24۲. ابزار Background Eraser را انتخاب کنید

ابزار Background Eraser را از جعبه ابزار فتوشاپ انتخاب کنید. ممکن است در زیر ابزار پاک کن پنهان باشد. اگر چنین است ، به سادگی بر روی ابزار Eraser کلیک کرده و نگه دارید تا آن را نمایش دهد.

آموزش فتوشاپ جداسازی عکس از پس زمینه 26۳. تنظیمات ابزار خود را مشخص کنید

در نوار گزینه های ابزار در بالای صفحه، یک قلم مو گرد سخت را انتخاب کنید. مناسب ترین اندازه برس بسته به تصویری که روی آن کار می کنید متفاوت خواهد بود. از کلید براکت مربع [یا] استفاده کنید تا سریع اندازه برس خود را تغییر دهید.

آموزش فتوشاپ جداسازی عکس از پس زمینه 28در مرحله بعد، در نوار گزینه های ابزار، نمونه گیری را روی گزینه Continuous قرار دهید، Limits to Find Edges بین ۲۰-۲۵٪ مقدار مناسبی برای شروع است.

آموزش فتوشاپ جداسازی عکس از پس زمینه 30۴- شروع به پاک کردن کنید

برس خود را بر روی پس زمینه خود قرار دهید و شروع به پاک کردن کنید. شما باید یک دایره به اندازه برس را با پارچه های کوچک در مرکز مشاهده کنید. با استفاده از رنگ هوشمند در لبه های اشیاء پیش زمینه “هاله های رنگی” را حذف می کند که اگر شیء پیش زمینه روی یک زمینه دیگر پوشانده شود، در غیر این صورت ممکن است قابل مشاهده باشد.

برای مثال، من به دلیل طیف گسترده ای از بلوزهای پشت این شخص، از درصد نسبتاً زیاد به ۲۰-۲۵٪ بالا استفاده کردم.

آموزش جداسازی در فتوشاپهنگام پاک کردن، محل کار خود را بزرگنمایی کنید و سعی کنید از پوشاندن پارچه ها در لبه پیش زمینه خود جلوگیری کنید. این احتمال وجود دارد که شما نیاز به کاهش اندازه قلم مو در بعضی مکان ها داشته باشید تا مطمئن شوید بخشی از موضوع پیش زمینه خود را به طور تصادفی پاک نمی کنید.

۵- انتخاب تنظیمات effective limit و sampling settings

با وجود این که از یک برس کوچکتر برای کار در اطراف مو و گردن استفاده کرده ام، ابزار Background Background Eraser هنوز هم موفق شده است چند تکه از مو و پیراهن را بیرون بیاندازد.

آموزش فتوشاپ جداسازی عکس از پس زمینه 33برای نواحی تصویر پیش زمینه که رنگ ها را با پس زمینه اشتراک دارند، ممکن است شما نیاز به تنظیم نمونه گیری و محدودیت ها داشته باشید. در این تصویر، من به گزینه Sampling: یک بار، گزینه Limits خود را بر روی Disontinguous تنظیم کرده و Toleranceto را ۳۰٪ تنظیم کنید.
توضیحات تصویر را اینجا وارد کنید

آموزش فتوشاپ جداسازی عکس از پس زمینه 35نمونه برداری: هنگامی که گزینه را انتخاب کنید رنگ فقط زیر قسمتی که می خواهید کلیک کنید با حرکت قلموی خود دوباره جمع نمی شود. گزینه Discontiguous Limit به شما امکان می دهد همه پیکسل هایی را که مطابق با نمونه پاک کنید. این به من اجازه می دهد بدون اینکه آنها را پاک کنم، بین رشته های مو قرار بگیرم.

آموزش فتوشاپ جداسازی عکس از پس زمینه 37۶. ابزار سریع ماسک یا قلم

در حالی که از بین بردن پیش زمینه، ناگزیر مناطقی از موضوع پیش زمینه ما وجود دارد که به محض اینکه نزدیک به لبه های پیش زمینه کار می کنیم به اشتباه پاک می شوند.

آموزش فتوشاپ جداسازی عکس از پس زمینه 39در مثال ما، پیش زمینه و پس زمینه به دلیل روشنایی ، رنگ های مشابهی دارند. این ساده ترین روش برای تعمیر با استفاده از ابزار قلم Photoshop خواهد بود. من فقط یک بخش کوچک دارم که باید آنرا لمس کنم، بنابراین من از قلم برای ایجاد انتخاب تمیز و حذف پیش زمینه ناخواسته استفاده خواهم کرد.

آموزش فتوشاپ جداسازی عکس از پس زمینه 41نتیجه آموزش فتوشاپ جداسازی عکس از پس زمینه

اگر با یک تصویر اساسی با کنتراست تصویری کافی بین سوژه و پس زمینه کار می کنید، به احتمال زیاد می توانید تنها با استفاده از ابزارBackground Eraser پیش بروید.

آموزش فتوشاپ ساخت بنر تبلیغانی برای سایت

تصاویر پیچیده تر به احتمال زیاد به ترکیبی از ابزارها همراه با لمس تکه تکه دستی نیاز دارند. مواقعی وجود خواهد داشت که هیچ تفاوت تصویری بین پیش زمینه و پیش زمینه وجود نداشته باشد. ما باید این تمایز را به صورت دستی اضافه کنیم.

و فراموش نکنید که اگر بدون افزودن پس زمینه جدید، تصویر خود را ذخیره می کنید، برای حفظ شفافیت باید آن را به عنوان PNG ذخیره کنید.

آموزش فتوشاپ جداسازی عکس از پس زمینه 43

ارسال در :
لینک کوتاه :