معرفی ۱۰ پلاگین کاربردی و برتر ایلوستریتور

پلاگین ایلوستریتور

معرفی ۱۰ پلاگین کاربردی و برتر ایلوستریتور

پلاگین های ایلوستریتور جزو موارد مفیدی هستند که در این ابزار وکتوی گنجانده شده اند. با هر نسخه جدیدی که ارائه می شود، ادوبی ایلوستریتور سعی می کند قابلیت های برنامه وکتوری خود را تا جایی که می تواند توسعه دهد. علاوه بر این، طیف وسیعی از پلاگین های ثالث برای ایلوستریتور هم در بازار هست که می تواند در زمان تان صرفه جویی کند و طرح هایتان را بهتر نماید.

در صنعت گرافیک، ادوبی ایلوستریتور به عنوان یکی از نرم افزارهای وکتوری بسیار قدرتمند در نظر گرفته می شود. این برنامه برای کشیدن نمودارها، اسکچ ها، کاریکاتورها، لوگوها و کارتون ها مورد استفاده قرار می گیرد. آموزش ایلوستریتور در مقایسه با تصاویر بیت مپ که داده ها را به شکل شبکه ای از نقطه ها ذخیره می کنند، از محاسبات ریاضیاتی برای کشیدن شکل ها بهره می برد. همین امر باعث می شود طرح های وکتوری مقیاس پذیرتر باشند چون رزولوشون خود را از دست نمی دهند.

همین الان ۸۰ دقیقه آموزش کاربردی ایلوستریتور فارسی را رایگان دانلود کن

پلاگین های برتر ایلوستریتور:

در ادامه می خواهیم یک سری افزونه برتر که در ایلوستریتور مورد استفاده قرار می گیرد را با هم مرور کنیم:

۱- پلاگین Cineware:

اگر می خواهید بر روی تصاویر سه بعدی کار کنید پس Cineware می تواند افزونه خوبی برایتان باشد. این افزونه توسط MAXON با همکاری TurboSquid نوشته شده و رایگان است. این برنامه یک برنامه ابتدایی است و برای طراحانی مناسب است که نمی توانند از ابزارهای پیشرفته سه بعدی استفاده کنند اما باز هم دوست دارند یک سری ابزار متوسط را تست نمایند. این افزونه به کاربران اجازه می دهد فایل های Cinema 4D را ایمپورت کنند و نوردهی، بافت را متعادل سازند و عناصر سه بعدی را با طرح های دو بعدی در هم آمیزند.

۲- پلاگین VectorScribe:

شما می توانید وکتورها را به کمک VectorScribe که با عنوان چاقوی ارتش سوییس نیز شناخته می شود کنترل کنید. به کمک این ابزار قادر خواهید بود مسیرها، هندل ها و نقاط را کنترل کنید و کارتان را به هنگام ویرایش و کاهش اندازه فایل ساده تر سازید به کمک سبک های مختلفی از طرح ها می توانید هر شکلی که دوست داشتید را تولید و ویرایش کنید و با افزونه VectorScribe سنجه های موثری در اختیار داشته باشید. به کمک این گزینه می توانید هر چیزی از طول گرفته تا مسیر و زوایا را تخمین بزنید و با دقت بیشتری اندازه ها را تعیین کنید.

۳- پلاگین Gold Rush:

برای اینکه بتوانید به طرح هایتان ظاهر زیبایی ببخشید می توانید از افزونه Gold Rush استفاده کنید. این افزونه افکت های متعددی همچون متالیک، foil و glitter را برایتان فراهم می کند. این گزینه دربرگیرنده ۲۱۸ سواچ با فرمت رستر و ۳۵ استروک است. این مجموعه در برگیرنده crumpled foil, hot foil effects, metallic paint و gold leaf است.  شما نه تنها می توانید از رنگ طلایی استفاده کنید بلکه رنگ رزگلد، نقره ای، مسی و سیاه را هم در دسترس خواهید داشت.

۴- پلاگین VectorFirstAid نسخه دوم:

این آخرین نسخه از VectorFirstAid توسعه یافته توسط Astute Graphics است که بهتان کمک می کند فایل های وکتوری را با یک کلیک ساده پاک کنید.  این پلاگین ایلوستریتور به گونه ای نوشته شده است که کمکتان می کند اطلاعات اضافی را  که ممکن است با آرت ورک تان ایمپورت شده باشد را حذف کنید. آخرین مشخصه در نسخه دوم Astute Graphics توجه به متن است. با بازسازی موتور Combine Text Lines، حالا می توان متن را چرخاند یا transform کرد و  موارد مختلفی از متن همچون indent، superscript، kerning و tracking را کنترل نمود. یکی از ابزارهای کاربردی همتراز کردن متن است که دارای گزینه های جایگزین برای  قرار دادن متن  و حذف تبدیل متن است.

۵- پلاگین Assimilate:

این گزینه یکی از افزونه هایی است که مسیرهای مختلفی را به یک مسیر تبدیل می کند. کارکرد Assimilate شبیه دستور merge path در ایلوستریتور است. Concatenate دربرگیرنده ویژگی های دیگری هست که در عملکرد assimilate گنجانده شده است. در این شرایط افزونه نواحی انتخاب شده یا لایه ها را برای مسیرهای انتخاب نشده بررسی می کند  و آن ها را با هم ادغام می کند.

۶- پلاگین Everdrifter Watercolor Pro Effects:

این افزونه براش های مختلفی با سبک watercolor در اختیارتان می گذارد و کمک تان می کند افکت های نقاشی به طرح تان ببخشید. طیف وسیعی از ابزارها در دسترس تان است و شما می توانید به ۱۲ براش watercolor و ۴۶ طرح بک گراند watercolor دسترسی داشته باشید. همچنین در این افزونه بیش از ۴۲ افکت سریع watercolor و ۵۰ طرح رنگی کاربردی وجود دارد.

۷- پلاگین Fontself Maker:

این افزونه برای طراحان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. استفاده از این ابزار بهتان کمک می کند فونت های وکتوری رنگی و استاندارد از حکاکی های خود ایجاد کنید. همین امر باعث می شود طرح منحصر به فرد و خلاقی داشته باشید.

با کشیدن و درگ کردن حکاکی هایتان به پنل Fontself Maker  می توانید به راحتی با این افزونه کار کنید و اجازه دهید کارش را به درستی انجام دهد. بعد از اینکه فونت تان را انتخاب کردید می توانید آن را با فرمت .otf اکسپورت کنید تا بعدا در طرح هایتان مورد استفاده قرار دهید.

۸- پلاگین Phantasm v3:

این پلاگین ایلوستریتور به خاطر سادگی که دارد مشهور و شناخته شده است.  این گزینه همچون واسطی بین فتوشاپ و ایلوستریتور عمل می کند و قابلیت ویرایش بیت مپ و سایر گزینه ها را به طرح وکتوری اضافه می نماید.  این افزونه در برگیرنده Hue، saturation و curves، قابلیت خودکارسازی و levels است.  به کمک این افزونه می توانید گزینه های جایگزین halftone و duotone را داشته باشید. همچنین در این افزونه پیش نمایشی از  طرح را در اختیارتان قرار می دهد  و همین امر باعث می شود قابلیت های ایلوستریتور بیشتر گردد.

۹- پلاگین Magic Exporter:

Magic Exporter توسط جرمی مارچند توسعه پیدا کرده است و به شما کمک می کند فرآیند اکسپورت از اسناد ایلوستریتور به فایل های png ای که برای وب به کار می روند ساده تر و راحت تر شود. به کمک این افزونه فقط کافیست شیء مدنظر را علامت بزنید و به کمک منوی اختصاصی که ایجاد می شود اکسپورت کنید. لازم نیست لایه ای را به صورت دستی برش دهید یا پنهان کنید.

۱۰- پلاگین YemZ Mesh Tormentor:

طراجان درباره gradient meshes در ایلوستریتور نظرات مختلفی دارند. برخی  بر این باورند که این ها پایداری و عملگرایی را برایتان به ارمغان می آورند و برخی بر این عقیده پافشاری می کنند که چنین مواردی تلاش می کنند تصاویر را کپی نمایند.  اصلا مهم نیست بقیه چه نظری دارند استفاده از این پلاگین ایلوستریتور بهتان کمک می کند فرآیندهایتان ساده تر و راحت تر شود.  حالا می توانید به بیش از ۲۰ دکمه جدید دسترسی داشته باشید که بهتان اجازه می دهد گره ها را به مهره ها تبدیل کنید، reflect نمایید، طرحی را بچرخانید ، رنگ را عوض کنید و مش را به مسیر تبدیل کنید.

 ۱۸ مورد از کلید های میانبر کاربردی در ایلوستریتور

سخن نهایی:

پلاگین هایی که برای ادوبی ایلوستریتور ارائه شده اند می توانند با توجه به استانداردها و زمان موجود، اثر هنری تان را بهبود ببخشند. این افزونه ها اهداف قطعی ایلوستریتور را توسعه می دهند و  به شما کمک می کنند قابلیت های خاصی از طرح تان را بهبود ببخشید.

به کمک این پلاگین ها می توانید ظاهر بهتری به کارهایتان بدهید و قابلیت های پیشرفته ای در اختیار داشته باشید که ممکن است در ایلوستریتور نداشته باشید. افزونه ها مقرون به صرفه هستند، در زمان تان صرفه جویی می کنند، از شفافیت و وضوح پشتیبانی می کنند و  نسخه های متعددی در یک سند می گنجانند و ویژگی های اضافی همچون قابلیت Cad و پیش نمایش سه بعدی را فراهم می آورند.

اگر به دنبال یادگیری ایلوستریتور به شکل ویدیویی هستید، ما در گرافیستار یک پکیج آموزش ایلوستریتور را در قالب پروژه های ویژه بازار کار با قیمت بسیار پایین آماده ساختیم تا تمامی شما عزیزان علاقمند بتوانید با کمترین هزینه به سطح بالایی از برنامه برسید و درآمدزایی خود را شروع کنید.

Rate this post
ارسال در :
لینک کوتاه :