پروکسی برای تلگرام بدون قطع شدن

با فیلتر شدن تلگرام، بازار وی ‌پی ‌ان‌ها رونق پیدا کرد. اما استفاده از این فیلترشکن‌ها زمان زیادی را از افراد می‌گیرد و کار با آنها ممکن است مشکل  باشد. پروکسی‌های تلگرام از دیگر راه‌های استفاده از این پیامرسان می‌باشند که کار کردن با این پیام رسان را بسیار ساده کرده اند. استفاده از پروکسی‌های تلگرام این امکان را به افراد می‌دهد تا بدون استفاده از اپ‌های تغییردهنده آی پی به تلگرام وصل شده و از آن استفاده کنید. در این مطلب به معرفی پروکسی های تلگرام بدون قطع شدن می‌پردازیم.

پروکسی برای تلگرام بدون قطع شدن 7

پروکسی های MTProxy یا SOCKS5 تلگرام

MTProxy یا SOCKS5 دو نوع پروتکل پروکسی است که تلگرام از آنها پشتیبانی می‌کند. MTProxy از پروتکل‌های شبکه UDP، TCP، HTTPS، HTTP و FTP پشتیبانی می‌کند؛ همچنین این برنامه از رمزگذاری AES-256 نیز پشتیبانی می نماید. این پروکسی یک پروتکل منحصر به فرد است که توسط سازنده تلگرام، یعنی نیکولای دوروف، برای این پیام‌رسان ایجاد شده‌است. MTProxy سطح امنیت بیشتری دارد و با انتقال سریع ترافیک سازگار می‌باشد. بنابراین در اینترنت های ضعیف، عملکرد خود را از دست نداده و به خوبی متصل می‌شود.

MTProxy یک سرور واسطه است که دستگاه شما و سرور هدف را به یکدیگر متصل می‌کند. از آنجایی که MTProxy ترافیک ارسالی را تحت TLS عادی پنهان می‌کند، شناسایی آن دشوارتر است و بلاک شدن تلگرام را سخت‌تر می‌کند. می‌توان گفت پروکسی MTProto دارای سرعت و امنیت بالاتری از SOCKs5 است و مسدود کردن آن نیز دشوارتر می‌باشد.

تور مشهد نوروز ۱۴۰۱

دانلود پروکسی برای تلگرام

وصل شدن به تلگرام با پروکسی را می توان یکی از بهترین روش‌های اتصال به تلگرام دانست. این روش، روشی ایمن، بدون دردسر و بدون هزینه است که وصل شدن به تلگرام را برای تمامی افراد امکان‌پذیر کرده‌است.

برای اینکه بتوانید پروکسی‌هایی برای تلگرام خود دانلود کنید می توانید کلمه MTProto را سرچ کرده و کانال‌ها، سایت‌ها و یا ربات‌های خوبی را در این زمینه پیدا کنید.

دانلود پروکسی برای تلگرام از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. این پروکسی‌ها به صورت رایگان یا پولی در سایت‌ها و کانال‌های مختلف وجود دارند. کاربران عموما، پروکسی رایگان برای تلگرام را ترجیح می‌دهند اما این پروکسی‌ها به دلیل آدرس‌های مشترک، به سرعت مسدود می‌شوند و یا بی‌ثبات کار می‌کنند.

بنابراین اگر به دنبال پروکسی قوی برای تلگرام هستید بهتر است از پروکسی‌های پولی استفاده کنید. این پروکسیها به صورت پروکسی دائمی تلگرام می‌توانند خریداری شوند.

پروکسی برای تلگرام بدون قطع شدن 9

چگونه پروکسی تلگرام را فعال کنیم؟

برای فعال کردن پروکسی تلگرام باید آخرین نسخه تلگرام را دانلود کنید. اگر شما نیز می‌خواهید بدانید که چگونه پروکسی تلگرام را فعال کنیم، ادامه مطلب را پیگیری کنید.

مرحله اول: به تلگرام خود بروید و روی آیکون سه خط موجود در بالای تلگرام بزنید.

مرحله دوم: پس از باز شدن پنجره پروفایل تلگرام خود، برای وارد شدن به تنظیمات تلگرام خود روی گزینه setting ضربه بزنید.

مرحله سوم: پس از وارد شدن به قسمت تنظیمات روی قسمت chat setting ضربه بزنید. پس از اینکه وارد این قسمت شدید، در پایین صفحه روی گزینه proxy setting ضربه بزنید. البته لازم به ذکر است که ممکن است این گزینه در بعضی از موارد موجود نباشد. در این صورت روی گزینه Data and Storage ضربه بزنید.

مرحله چهارم: در قسمت Data and Storage روی گزینه proxy setting کلیک کنید.

مرحله پنجم: در این مرحله باید گزینه Use Proxy را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه دو پروکسی MTProto Proxy و SOCKS5 Proxy به شما نشان داده می‌شود. در صورتی که در گذشته پروکسی فعال کرده‌باشید، در این قسمت لیستی از انواع پروکسی‌ها را می‌توانید مشاهده کنید.

 این لیست ممکن است دارای انواع رنگ قرمز، آبی و سبز باشد. پروکسی‌هایی که دارای رنگ آبی هستند، آن‌هایی هستند که Connect شده‌اند. پروکسی‌های سبز، پروکسی‌های قابل استفاده و پروکسی‌های قرمز نیز پروکسی‌های غیرقابل استفاده هستند که در دسترس نمی‌باشند. برای وصل شدن به تلگرام می‌توانید از پروکسی‌هایی که به رنگ سبز هستند استفاده کنید. برای اتصال تنها کافی است روی آنها ضربه بزنید.

در صورتی که قبلا از پروکسی استفاده نکردید، مراحل پایین را طی کنید.

مرحله ششم: یکی از دو پروکسی MTProto Proxy و SOCKS5 Proxy را انتخاب کنید. اگر از پروکسی SOCKS5 را انتخاب کردید باید در قسمت Server آدرس IP سرور پروکسی مورد نظر را وارد کنید. در قسمت Port همان عدد ۱۰۸۰ را تایپ کنید.

مرحله هفتم: نام کاربری یا Username و گذرواژه یا Password پروکسی را وارد کنید.

مرحله هشتم: تغییرات اعمال شده را با ضربه زدن روی آیکون سِیو، ذخیره و تایید کنید.

اگر پروکسی MTProto را انتخاب کردید باید در قسمت Server آدرس IP سرور پروکسی مورد نظر را وارد کنید و در قسمت Port نیز عدد ۱۰۸۰ را وارد کنید. کد یا Secret پروکسی را تایپ کنید و برای ذخیره تغییرات روی آیکون ذخیره ضربه بزنید. به این ترتیب می‌توانید به راحتی وصل شدن به تلگرام با پروکسی را تجربه کنید.

پروکسی برای تلگرام بدون قطع شدن 11

نکات مهم هنگام استفاده از پروکسی MTProto در تلگرام

در استفاده از پروکسی MTProto ممکن است دانستن نکته‌های زیر برای شما مفید باشد:

  • کانال‌های تبلیغاتی که هنگام وصل شدن به یک پروکسی بالای صفحه چت شما ظاهر می‌شوند، کانال‌های اسپانسر پروکسی هستند. ظاهر شدن این کانال‌ها در صفحه چت شما به معنی عضو شدن شما در این کانال‌ها نیست، بنابراین نگران این موضوع نباشید. این کانال‌ها تنها جنبه تبلیغاتی دارند.
  • بعد از اینکه در کانال‌های معرفی پروکسی عضو شدید می‌توانید اپ‌های تغییر دهنده آی پی را خاموش کنید.
  • در صورت استفاده از پروکسی‌های رایگان و غیردائمی، پس از مدتی اتصال شما از بین می‌رود. در این هنگام می‌توانید وارد یکی از کانال‌های پروکسی شوید و لینک دیگری را برای اتصال انتخاب کنید.
  • اتصال با این پروکسی‌ها کاملا کدبندی شده‌است و هیچ کسی و یا سروی نمی‌تواند به هیچ کدام از اطلاعات شما دست پیدا کند.
  • آیکون سپری که در بالای صفحه تلگرام شما قرار گرفته‌است این امکان را به شما می‌دهد تا با ضربه زدن روی آن تمام پروکسی‌های خود را مدیریت کنید. با ضربه زدن روی آیکون می‌توانید لیست تمام پروکسی‌های خود را مشاهده کرده، آن‌ها را حذف یا مقایسه کنید.
  • با استفاده از این پروکسی حجم مصرفی اینترنت شما در مقایسه با استفاده از سایر اپ‌های تغییر دهنده آی پی کاهش می‌یابد. مزیت دیگر استفاده از این روش این است که اپ‌های داخلی و بانکی را دچار مشکل نمی‌کند.
ارسال در :
لینک کوتاه :