دانلود ۱۲ پلاگین مفید و کاربردی نرم افزار سینما فوردی

پلاگین سینمافوردیحتماً همه ی شما، نرم افزار جذاب و کاربردی سینما فوردی (به انگلیسی Cinema 4D) را می شناسید. این نرم افزار که توسط کمپانی آلمانی مکسون کامپیوتر ساخته شده است، برای کارهایی از قبیل انیمیشن سازی، مدل سازی و رندر مناسب است. در این مطلب، به بررسی دوازده پلاگین برتر این نرم افزار پرداخته و خواهیم دید، هرکدام از این پلاگین های نرم افزار سینما فوردی ]ویژگی هایی دارند و برای چه کاری مناسب هستند. ضمناً پیش از هر چیزی باید بدانید، این پلاگین ها ساخته شده اند، تا به طبیعی تر شدن پروژه های شما، در سینما فوردی، کمک کنند.

۰۱- پلاگین X-Particles ابزار شبیه سازی ذرات

پلاگین X-Particles مجموعه ای از ابزارهای برای شبیه سازی و تجسم ذرات است. ابزارهای موجود در این پلاگین، تفاوت بسیاری با ابزارهای درون سازی شده نرم افزار دارند. این مجموعه کامل از ابزارها، به هر شخص که توانمندی کارکرد صحیح با C4D و افزونه های آن را داشته باشد، امکان شبیه سازی مایعات و گاز ها را می دهد.

برخی از ویژگی های این پلاگین:

 • شبیه سازی بدون نیاز به Xpresso
 • شبیه سازی بدون نیاز به ابزارهای native نرم افزار
 • پلاگین VFX به صورت یکپارچه

۰۲- پلاگین TopoFormer 1.1 ابزار تغییر سگمنت اجسام

پلاگین سینما فوردی TopoFormer طوری طراحی شده است، که با استفاده از آن و به کمک ابزارهای Mograph، می توانید، سگمنت های یک جسم را تغییر دهید.

از ویژگی های جدید و افزوده شده به این نسخه از، این پلاگین نرم افزار سینما ۴D می توان به توپولوژی به روز شده Silverwing برای حذف لبه های تصادفی، توپولوژی به روز شده Chudders – Iterations جهت ایجاد تکرار ها، سازگاری با ورژن R20 C4D، امکان اتفاقی کردن پترن ها و چندین ویژگی دیگر اشاره کرد.

پلاگین های سینمافوردی۰۳- پلاگین Corona Renderer 3.2 موتور رندرینگ

پلاگین Corona Renderer سینما فوردی یک موتور رندرینگ قدرتمند است. این پلاگین طوری طراحی شده است، که از نظر قدرت رندرینگ با نسخه ی به کار رفته در نرم افزار ۳d MAX تفاوت چندانی نداشته باشد. کرونا رندر که برای کمک به سینما فوردی طراحی شده است، پلاگینی با موتور دوگانه Biased و UnBiased Rendering بر پایه قدرت سی پی یو می باشد.

در این نسخه، از این موتور رندرینگ، به لطف افزوده شدن قابلیت Denoising، یعنی توانایی حذف نویزهای موجود به صورت موازی، سرعت رندرینگ افزایشی چشمگیر داشته و زمان رندرینگ، چیزی در حدود ۳۰ درصد مدت عملیات مشابه، در نسخه های قدیمی تر است.

۰۴- پلاگین Signal 1.5 ابزار موشن گرافیک

پلاگین signal در سینما فوردی به شما امکان می دهد بلافاصله انیمیشن های پیچیده ای را با حلقه های پیچیده، نویز های واقع گرایانه، جلوه های افزودنی را بدون استفاده از کی فریم ها و تایم لاین ایجاد کنید. کشیدن و رها کردن سیگنال باعث می شود انیمیشن های پیچیده آسان و سرگرم کننده ایجاد کنید. فقط کافی است هر پارامتر را بر روی برچسب Signal بکشید و انیمیشن را شروع کنید. برای بهبود گردش کار در انیمیشن ، به بیش از ۳۰۰۰ هنرمند ۴D سینما که در حال حاضر از Signal استفاده می کنند.

۰۵- پلاگین Arnold Renderer ابزار واسط رندرینگ

پلاگین سینما فوردی Arnold امکان رندر توسط نرم افزار آرنولد، بدون نیاز به خروجی گرفتن و انجام عملیات در نرم افزار هدف را فراهم می کند. در واقع، این افزونه برای زمان هایی ساخته شده است که، شما قصد رندر گرفتن توسط خود سینما فوردی را ندارید. با استفاده از افزونه اکسپورت رندر آرنولد، که به شکل یک پل میان این دو نرم افزار عمل می کند، می توانید رندرهای با کیفیت توسط نرم افزار آرنولد، بدون نیاز به خروج از C4D تهیه کنید.

برخی از ویژگی های این پلاگین :

 • رندر spline ها
 • رندر اشیاء
 • رندر موها
 • رندر سایر اقسام ذرات
 • عملکرد به عنوان واسط و سازگاری کامل با C4D و Arnold

۰۶- پلاگین Trypogen 1.1 ابزار ساخت پالیگان سه بعدی

با پلاگین Trypogen میتوانید اجسام سه بعدی با پالیگان های به هم چسبیده درست کنید. عمق فاصله بین یک لبه چند ضلعی اصلی و لبه مربوط به عناصر داخلی را مشخص می کند. تنوع مقدار درصد را برای تغییر عمق می دهد. کشویی آن به ۱۰۰ محدود است ، با این حال ، می توانید این مقدار را تا ۲۰۰ فشار دهید. برای اینکه حجم چند ضلعی را وارد کنید ، یک مقدار ضخامت را وارد کنید. حجم با اکسترود کردن سطوح در جهت سطح طبیعی آنها حاصل می شود. برای معکوس کردن جهت اکستروژن ، یک مقدار منفی وارد کنید.

۰۷- پلاگین MeshBoolean C4D ابزار کار با اشیاء Boolean

پلاگین سینما فوردی MeshBoolean یک افزونه برای کار بر روی اشیای بولین است. با استفاده از این افزونه، هنگام کار با این اشیا می توانید از قابلیت های زیر استفاده کنید.

برخی از ویژگی های این پلاگین :

 • ورک فلو بر پایه پارامترها
 • امکان استفاده از میانبرها در زمان کار بر روی بولین ها
 • گزینه های زیر بولینی
 • گزینه های تقارنی
 • و چندین ویژگی دیگر

۰۸- پلاگین Infinite Fathoms ابزار شبیه سازی محیط زیر آب

پلاگین Infinite Fathoms یک افزونه محیط مجازی است. با استفاده از این پلاگین در C4D، می توانید محیط های زیر آب را به صورت کاملاً سه بعدی، شبیه سازی کنید. این شبیه ساز محیط های مشابه دریا و رودخانه، از دو ریگ داخلی جهت شبیه سازی حرکت ماهی ها و ذرات معلق در آب استفاده می کند.

برخی از ویژگی های این پلاگین :

 • شبیه سازی غار های زیر آبی
 • شبیه سازی گیاهان دریایی
 • شبیه سازی محیط های نزدیک به ساحل
 • شبیه سازی حرکت ماهی ها، ذرات معلق و جلبک ها
 • و چندین ویژگی دیگر

۰۹- پلاگین GreyscaleGorilla Topcoat v1.504 ابزار ساخت تکسچر

پلاگین GreyscaleGorilla Topcoat سینما فوری ابزاری برای افزودن بافت به اشیاء و صحنه است. با استفاده از این پلاگین C4D به سادگی می توانید، بازتاب هایی طبیعی بر روی اشیاء موجود در صحنه ایجاد کنید.

همانطور که می دانید، تمام آنچه ما در کره ی خاکی می بینیم، حاصل بازتاب نور از سطح اشیاء است. این افزونه امکانی فراهم آورده است، که طی آن، بازتاب های ایجاد شده در صحنه، به دلیل استفاده از بافت های واقع گرایانه، کاملاً طبیعی به نظر می رسند.

برخی از ویژگی های این پلاگین :

 • میلیون ها بافت پوششی ترکیبی
 • پیش نمایش متریال
 • رابط کاربری کاربر پسند
 • سفارشی سازی ساده ی انواع مختلف تکسچرهای موجود
 • و چندین ویژگی دیگر

۱۰- پلاگین Grunge Shader v1.2 ابزار سایه زنی

پلاگین Grunge Shader سینما فوردی یک افزونه سایه زنی است. این افزونه که به طور اختصاصی برای طراحی های مرتبط با معماری ساخته شده است، این امکان را به شما می دهد که، بر روی بناهای موجود در طراحی خود، خاک دوده و یا سایه اضافه کنید. Grunge Shader را می توان پس از دادن بافت به اشیا و فقط به عنوان سایه بر روی تکسچر استفاده کرد.

۱۱- پلاگین Infinite Dunes ابزار شبیه سازی مناظر بیابانی

پلاگین Infinite Dunes نرم افزار Cinema 4D این امکان را برای شما فراهم می کند، که به دور از پیچیدگی های موجود و به سادگی هرچه تمام تر، مناظر بیابانی و شنی، با تپه ها و صخره هایی با ظاهر طبیعی ایجاد کنید.

برخی از ویژگی های این پلاگین:

 • امکان طراحی شنزار های وسیع و بی پایان
 • سادگی در استفاده
 • امکان مشخص کردن ارتفاع رمل ها و تپه های شنی
 • امکان افزودن سنگ و درخت نخل، به همراه ایجاد انیمیشن
 • امکان افزودن کاکتوس، جمجمه و اسکلت
 • و چندین ویژگی دیگر

۱۲- پلاگین Sci-Fi Texture Pack ابزار تکسچر آماده

پلاگین Sci-Fi Texture Pack سینما فوردی با فراهم کردن ۵۰ تکسچر آماده، این امکان را به شما می دهد، که بیشتر وقت خود را صرف افزایش خلاقیت به کار رفته در پروژه نمائید. پک تکسچر Sci-Fi طوری طراحی شده است که، بافت های موجود در آن، هنگام قرار گرفتن بر روی اشیایی با سایز و جثه ی بزرگتر نیز، دچار مشکل افت کیفیت نمی شوند.

یکی دیگر از ویژگی های مثبت این مجموعه، امکان جستجوی تکسچرها از بخش browser نرم افزار C4D است.

نتیجه گیری 

شبیه سازی های سه بعدی و ساخت انیمیشن، در کنار لذت بخش بودن، می تواند منبع در آمدی بسیار مطمئن نیز محسوب شود. استفاده از پلاگین ها، کار با سینما فوردی را بسیار ساده کرده است، با این وجود پیش از همه ی این ها، باید به محیط این نرم افزار آشنا باشید. در چنین حالتی، با فرا گرفتن نحوه ی کارکرد هر افزونه، می توانید از آن به عنوان یک ابزار، برای بهبود پروژه ی خود استفاده کنید. پیمودن این مراحل به درستی، در نهایت شما را به سمت هدفی که داشتید، یعنی کسب درآمد از کار هنری مورد علاقه تان هدایت خواهد کرد.

چنانچه تصمصم دارید، به طور حرفه ای، تحت آموزش نرم افزار سینما فوردی قرار بگیرید، می توانید روی نام این نرم افزار در خط بالا کلیک کنید.

امیدواریم، مطلبی که تحت عنوان ۱۲ پلاگین نرم افزار سینما فوردی در وب سایت گرافیستار مطالعه کردید، برای شما مفید واقع شده باشد.

Rate this post
ارسال در :
لینک کوتاه :
دانلود