سهولت در طراحی گرافیک با استفاده از طرح لایه باز در فتوشاپ

اگر در حال خواندن این مطلبید حتما جزء افرادی هستید که با برنامه و نرم‌افزار فتوشاپ آشنایی دارید و می‌دانید که دانلود طرح لایه باز و ملزومات گرافیکی تا چه اندازه می‌تواند در کارایی شما جهت طراحی مفید باشد. هنگامی که برای مشاغل مختلف نیاز به طراحی کارت ویزیت، بنر و تراکت دارید برخورداری از طرح‌های لایه باز و دانلود موکاپ گرافیکی، طرح لایه باز کارت ویزیت و تراکت و .. می‌تواند دست شما را در طراحی بازتر نماید. ما در ادامه به معرفی این ملزومات پرداخته و به پرکارترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد. در انتها نیز سایتی را به شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانید طرح لایه باز مشاغل ایرانی مختلف را دانلود نماید. اما پیش از آن لازم است اشاره کوتاهی به نرم افزار فتوشاپ کنیم و ببینیم طرح‌های لایه باز تا چه اندازه برای کار طراح ضروری است.

سهولت در طراحی گرافیک با استفاده از طرح لایه باز در فتوشاپ 9

فتوشاپ برنامه‌ای جذاب و همه‌کاره در طراحی

فتوشاپ Photoshop یک نرم افزار حرفه‌ای است که برای کاربرد ویرایش طراحی و ساخته شده و توسط Adobe Systems توسعه یافته است. شاید بتوان گفت وجود برنامه فتوشاپ انقلابی در امر طراحی، ویرایش یا همان ادیت به وجود آورده است و نمی‌توان تصور کرد که اگر در حال حاضر این برنامه وجود نمی‌داشت، چقدر خلا آن در این حوزه احساس می‌شد و معرفی مشاغل مختلف، کسب و کارها و حتی برندسازی با مشکل مواجه می‌گردید. در نهایت در تعریف نرم افزار Photoshop می‌توان اضافه کرد که تمامی افرادی که در حیطه طراحی با گرافیک ثابت و حتی متحرک سروکار دارند و در زمینه نشر کتاب و مجلات، طراحی سایت، عکاسی، انیمیشن سازی و .. فعالیت می‌کنند، این برنامه برایشان بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

طرح لایه باز و ملزومات گرافیکی به چه معناست؟

دقیقا نمی‌توان گفت اولین طرح‌های لایه باز از چه زمانی معرفی شد اما آنچه که مشخص است فایل‌های لایه باز یا PSD و وکتور VECTOR  توانسته قابلیت‌های منحصربفردی را به برنامه فتوشاپ بیفزاید.

همان طور که اشاره کردیم این طرح‌های لایه باز که به صورت فایل پی اس دی و وکتور وجود دارند جزء فرمت‌های رایج نرم افزارهای گرافیکی قدرتمند فتوشاپ و ایلوستریتور و … به شمار می‌آیند و اغلب گرافیست‌ها از این فایل‌ها استفاده می‌کنند و لازمه کار آن‌ها محسوب می‌شود به طوری که می‌توانند با دانلود طرح لایه باز و ملزومات گرافیکی امور ویرایشی و تغییرات متن، تصاویر، افکت‌ها و .. را به خوبی انجام دهند.

در ادامه به چند نمونه از این فایل‌های لایه باز اشاره کرده و درباره قابلیت‌های آن صحبت خواهیم کرد.

  • طرح لایه باز مناسب برای مشاغل ایرانی

یکی از فایل‌های psd و یا لایه بازی که در حال حاضر موجود است و با دانلود آن می‌توانید انواع کارهای گرافیکی از جمله طراحی کارت ویزیت و بنر و .. را برای مشاغل مختلف انجام دهید طرح لایه باز مشاغل ایرانی است. این طرح لایه باز از گستردگی بالایی برخوردار است به طوری که طراح می‌تواند برای مشاغل مختلف از طراحی برای کسب و کارهای مرتبط با مواد غذایی گرفته تا مشاغل صنعتی، پوشاک، آموزشی و .. استفاده نماید.

  • طرح بنر لایه باز

طرح بنر لایه باز نیز یکی دیگر از طرح‌هایی است که جهت طراحی بنر در حوزه مشاغل مختلف و همچنین موضوعات مذهبی، ابراز تسلیت، تبریک برای مناسبت‌های گوناگون و همچنین خیر مقدم طراحی شده است که می‌تواند برای گرافیست‌ها بسیار کاربردی باشد و به این ترتیب طراحی بنر را ساده‌تر خواهد کرد.

موکاپ در واقع یک طرح مشابه از طرحی است که در فضای واقعی وجود دارد. با استفاده از موکاپ می‌توان طرح را در یک نمونه شبیه سازی شده بر روی کامپیوتر و یا هر دیوایس دیگری مانند تبلت یا گوشی موبایل نمایش داد. در این حالت کاربر و یا مشتری می‌تواند ببیند این طراحی در نهایت چگونه نشان داده خواهد شد و اگر نیاز بود از نظر نور و رنگ تغییراتی روی آن اعمال شود. بنابراین دانلود موکاپ گرافیکی یکی از کارهای ضروری و ملزوماتی است که هر گرافیستی باید از آن بهره‌مند باشد.

سهولت در طراحی گرافیک با استفاده از طرح لایه باز در فتوشاپ 11

یکی از مواردی که مشتریان به افراد گرافیست مراجعه می‌کنند طراحی بنر برای مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی است. بنابراین اگر شما در این حوزه فعالیت می‌کنید و یک دفتر خدمات چاپ و تبلیغات و .. دارید، نیاز دارید که بنر psd مناسبت‌های ملی و مذهبی را طراحی نمایید. به عنوان مثال برای مناسبت‌هایی مانند آزادسازی خرمشهر و یا عاشورای حسینی و .. می‌توان از این نوع طرح‌های لایه باز استفاده نمود. برای این منظور دانلود طرح لایه باز و ملزومات گرافیکی می‌تواند به شما کمک نماید در این خصوص دستتان باز باشد.

سهولت در طراحی گرافیک با استفاده از طرح لایه باز در فتوشاپ 13

  • طرح لایه باز کارت ویزیت و تراکت

برای طراحی کارت ویزیت و تراکت نیز طرح‌های لایه بازی طراحی شده است که می‌تواند برای گرافیست‌ها بسیار سودمند و کاربردی باشد، با دانلود طرح لایه باز کارت ویزیت و تراکت می‌توانید برای مشاغل مختلف کارت ویزیت‌های مناسب و بسیار شیک طراحی کنید و یا جهت طراحی تراکت‌های تبلیغاتی از آن‌ها استفاده نمایید. این طرح‌های لایه باز بر قدرت و توانایی شما جهت طراحی کارت ویزیت را افزایش خواهد داد. 

سهولت در طراحی گرافیک با استفاده از طرح لایه باز در فتوشاپ 15

درباره سایت آسان پی اس دی PSD

اگر می‌خواهید در انجام کارهای گرافیستی از طرح‌ها، لایه‌ها و همچنین وکتورهای متنوعی بهره‌مند باشید، می‌توانید با دانلود طرح لایه باز و ملزومات گرافیکی، اختیارات بی‌شماری را در این حوزه بدست آورید. سایت آسان PSD به آدرس الکترونیکی www.asanpsd.ir  توانسته است با آماده سازی طرح‌های لایه باز با فرمت مناسب نرم‌افزار فتوشاپ، به افراد گرافیست و طراحانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، کمک نماید تا طرح‌ لایه باز مشاغل ایرانی مختلف، طراحی کارت ویزیت، تراکت و همچنین طراحی بنر برای مناسبت‌های گوناگون را در اختیار آنان قرار دهد. برای این منظور کافیست به این سایت وارد شوید و روی سرفص‌های سایت کلید کرده و به طرح لایه بازی که نیاز دارید دسترسی پیدا کرده و آن را دانلود نمایید. شما می‌توانید به عنوان یکی از کاربران دائمی، اشتراک این سایت را بدست آورید و روزانه فایل‌های مورد نیاز خود را از این سایت دانلود نمایید. اما یک نکته در این خصوص وجود دارد که چنانچه کاربران از این سهمینه روزانه استفاده نکنند، این سهمیه در نظر گرفته شده را از دست خواهند داد.

ارسال در :
لینک کوتاه :