آموزش پریمیر ساخت ترانزیشن حرکتی در موزیک ویدیوها

امتیاز 2.00 ( 1 رای )

آموزش پریمیر ساخت ترانزیشن در موزیک ویدیوها

سلام به دوستان و همراهان عزیز و همیشگی سایت گرافیستار. امروز با اولین قسمت از سری آموزش پریمیر در خدمت شما هستیم.

در قسمت اول میخواهیم تکنیک ساخت ترانزیشن در پریمیر رو که ساده ولی در عین حال کاربردی و جذاب رو به شما آموزش بدیم که نیاز به پلاگین و افزونه ی خاصی ندارد.

این تکنیک در بسیاری از ویدئو ها از جمله موزیک ویدئوی بابک جهانبخش دیده می شود. اگر به تکه ای از این ویدئو که در پایین قرار داده شده است، دقت کنید می بینید که پارچه ی رنگی از گوشه ی تصویر حرکت می کند و به از گوشه ی دیگر تصویر خارج می شود. اما نکته اینجاست که همزمان با حرکت پارچه سکانس بعدی وارد می شود. به طوری که هرچی پارچه جلوتر می رود تصویر بعدی بیشتر نمایان می شود.

آموزش استفاده از پروژه های آماده ی پریمیر

برای ساخت چنین صحنه ای باید ویدئوی شما دارای یک جسم متحرک باشد. یعنی از یک سمت وارد و از سمت دیگر تصویر خارج شود. (چپ به راست و یا بالعکس، بالا به پایین و یا بالعکس و …) . در ویدیوی بالا جسم متحرک پارچه های رنگی هستند.

شروع کار ساخت ترانزیشن در پریمیر

برای انجام این تکنیک باید از ابزار pen tool استفاده کنید. پس از انتخاب ویدئوی مورد نظرتان ، در قسمت opacity ابزار pen را انتخاب می کنیم.

آموزش ساخت ترانزیشناولین فریمی که جسم متحرک وارد صحنه می شود را باز کنید و با ابزار pen قسمتی از مسیر حرکت آن را انتخاب کنید. به بیان دیگر موقعیت قبلی جسم متحرک را باید انتخاب کنید. این مرحله ها را باید فریم به فریم و با دقت بالا انجام دهید. پس از آن که انتخاب مسیر حرکت در اولین فریم به پایان رسید، به تنظیمات مربوط به کلیپ رفته و تیک گزینه ی inverted را می زنیم تا برعکس شود.

آموزش پریمیر ساخت ترانزیشنپس از انجام این کار باید به سراغ ساختن key frame برویم زیرا جسم ما در حال حرکت است و ثابت نیست. پس در همان فریمی که هستیم بایستی یک key frame بسازیم و فریم به فریم به سمت جلو حرکت کنیم. به علاوه mask را هم باید به همراه آن حرکت دهیم.
سپس به فریم بعدی رفته و مجددا با حرکت point ها مسیر حرکت جسم را به حالت انتخاب در بیاورید.

آموزش ترانزیشن در پریمیر

پس از آن که ماسک گذاری را برای تمامی فریم ها انجام دادید (یعنی تا زمانی که جسم از صحنه خارج شود) باید در Time Line ویدئوی اول که شامل جسم متحرک است را به سطر دوم و ویدئوی دوم را در زیر آن قرار می دهیم.
حالا اگر ویدئو را پخش کنید می بینید که همزمان با خروج جسم ، صحنه ی جدید نمایان می شود یا در واقع ترانزیشن ما در پریمیر ساخته شده است.

در این قسمت اگر نیاز به ویرایش یک فریم داشتید می توانید بر روی آن فریم کلیک کنید. خواهید دید که برای هر فریم یک key frame ساخته شده است و تنها با جا به جایی نقاط ( point) می توانید عملیات ویرایش را به سادگی انجام دهید.

برای آن که لبه ی تصویر در جایی که دو تصویر با هم تلاقی دارند از حالت تیزی خارج شود ، باید مقدار Feather را تغییر دهید. هرچقدر Feather به صفر نزدیک تر باشد، لبه ها تیز تر خواهند بود.

آموزش ساخت ترانزیشن در پریمیر به پایان رسید و اگر تمایل دارید که نرم افزار پریمیر را از ۰ تا ۱۰۰ به طور جامع یاد بگیرید، تنها کافیست به دوره آموزش پیشرفته پریمیر سر بزنید. این پکیج شامل آموزش های ویدئویی است که هر آن چه باید از این نرم افزار بدانید را پوشش داده است.

۲/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال در :
لینک کوتاه :
دانلود
7399 بازدید