آموزش کار با ابزار بلند Blend در ایلوستریتور ✔️(ویدئویی)

امتیاز 1.00 ( 1 رای )

آموزش کار با ابزار Blend در ایلوستریتور

آموزش ابزار Blend یکی از مهمترین ابزارهای آموزش رایگان ایلوستریتور است زیرا از آن برای ایجاد جلوه از اشکال و خطوط مختلف با استفاده از رنگها، مسیرها یا فاصله استفاده می شود، ابزار blend هر دو مورد را به راحتی و به طور مثر مخلوط می کند و کاربر می تواند مسیرهای باز را ایجاد کند ورود بدون لکه بین موارد یا استفاده از ابزار ترکیبی برای جمع آوری بخشی از رنگها که به طور یکنواخت پخش شده اند و در هر نقطه ای که طراح از ترکیب استفاده می کند، مواردی که مخلوط می شوند به عنوان یک مورد واحد مشاهده می شوند و بعداً طبق نیاز تغییر می یابند. ابزار Blend راهی آسان برای ایجاد جلوه های مختلف با اشکال است. این گزینه ها و عملکردهای فرعی زیادی دارد.

ابزار Blend در Illustrator به شما امکان می‌دهد بین دو یا چند شکل، مسیر یا آبجکت یک ترکیب تدریجی ایجاد کنید. این ابزار برای ایجاد انتقال رنگ، تغییر شکل، ایجاد تداخل و انتقال تدریجی بین اشکال مختلف بسیار کاربرد دارد.

در ادامه، آموزش کار با ابزار Blend را برای شما توضیح می‌دهم:

 1. انتخاب ابزار Blend:
  • در نوار ابزار (Tool Panel) بر روی ابزار “Blend Tool” کلیک کنید. این ابزار با نماد دو شکل متداخل نشان داده می‌شود.
 2. تنظیم شکل‌های ابتدایی:
  • ابتدا دو شکل یا آبجکتی که می‌خواهید ترکیب تدریجی بین آنها ایجاد شود، را روی صفحه کارتان قرار دهید. این شکل‌ها می‌توانند مسیرها، دایره‌ها، چهارضلعی‌ها و غیره باشند.
 3. رسم ترکیب تدریجی:
  • بر روی شکل ابتدایی کلیک کنید، سپس بر روی شکل پایانی کلیک کنید. با این کار، ترکیب تدریجی بین این دو شکل ایجاد می‌شود.
 4. تنظیمات Blend:
  • برای تنظیمات Blend، می‌توانید روی خط Blend کلیک کنید تا پنجره “Blend Options” باز شود. در اینجا می‌توانید تنظیماتی مانند تعداد مراحل (Specified Steps) یا انتقال رنگ (Smooth Color) را تغییر دهید.
 5. تنظیمات تدریجی:
  • با انتخاب شکل Blend، می‌توانید از پنل “Appearance” (ظاهر) تنظیمات تدریجی را نیز تغییر دهید. می‌توانید رنگ، شفافیت و سایر افکت‌ها را به Blend اضافه کنید و تنظیمات آنها را به سلیقه خود تغییر دهید.
 6. ایجاد ترکیبات پیچیده‌تر:
  • شما می‌توانید با استفاده از ابزار Blend ترکیبات پیچیده‌تری ایجاد کنید. به عنوان مثال، می‌توانید بیش از دو شکل را انتخاب کرده و با استفاده از Blend، ترکیب تدریجی بین همه شکل‌ها را ایجاد کنید.

با این مراحل و تکنیک‌ها، می‌توانید به راحتی با ابزار Blend در ایلوستریتور کار کنید و ترکیبات تدریجی بین اشکال مختلف را ایجاد کرده و آنها را به سلیقه خود شخصی‌سازی کنید.

دوره پیشنهادی: پکیج آموزش ایلوستریتور از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش کار با ابزار بلند Blend در ایلوستریتور ✔️(ویدئویی) 3

ارسال در :
لینک کوتاه :
دانلود