۶ دلیل استفاده از موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ

موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ

یکی از ابزارهای قدرتمند برای بازاریابی و برندسازی استفاده از موشن گرافیک می­باشد. اگر شما هم برای تبلیغ محصولات و خدمات خود از ویدئو استفاده می­کنید، پس حتما جمله بالا به گوشتان خورده است. سوال مهم این است که چگونه ویدئوهای کارآمدی برای برندسازی استفاده کنیم؟ در این مطلب از آکادمی گرافیستار به بیان ۶ دلیل مهم در مورد اهمیت استفاده از آموزش موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ خواهیم پرداخت.

استفاده کردن از ویدئو برای بازاریابی کار ساده ­ای است و انتقال پیام شما به صورت تصویری راحت ­تر صورت می­گیرد. در حقیقت به شکلی سرگرم کننده می­توانید اطلاعات خود را به مخاطب منتقل نمایید. در صورتیکه در تنظیم ویدئوهای خود با دقت عمل کنید همه مخاطبان از دیدن آن لدت خواهند برد. گزینه­ های متعددی در ویدئو مارکتینگ در دسترس هستند، پس چرا موشن گرافیک برای آن برگزیده می­شود؟ پس در ابتدا به معرفی موشن گرافیک می­پردازیم و در ادامه به بیان مزیت­ های موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ خواهیم پرداخت.

همین الان ۶۰ دقیقه از محتوای پکیج پروژه محور موشن گرافیک را رایگان دانلود کن

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک یک انیمیشن بر پایه رنگ، حرکت، متن و کرافیک است که برای نمایش محتواهای تصویری از آن استفاده می­شود. در حقیقت در فیلم­ هایی که شخصیت خاصی در آن وجود نداشته و روایت داستانی قوی نداشته باشد، موشن گرافیک به خوبی می­تواند منتقل ­کننده پیام سازنده باشد. معمولا از موشن گرافیک در تهیه انیمیشن ­های مربوط به معرفی محصول و ساخت لوگو موشن استفاده می­شود.

سال­ های زیادی است که برندهای مطرح در صنایع مختلف با استفاده از موشن گرافیک به معرفی برند خود می­پردازند. در واقع می­توان موشن گرافیک را یک روش ثابت شده و موثر در جهت انتقال پیام ­های مهم شما به مخاطبان معرفی نمود. به گونه ­ای که انتقال پیام به شکلی زیبا و مختصر و مفید صورت می­ گیرد.

حتما بخوانید: کمیک موشن چیست؟ چرا کمیک موشن بسازیم؟

چرا باید از موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ استفاده کنید؟

استفاده از ویدئو مارکتینگ در عصر حاضر برای تمامی کسب و کارها کار ساده ­ای است. نکته مهم این است که نوع ویدئوی استفاده شده بر طبق کسب و کار شما تولید شده باشد. قبل از اینکه در این باره تصمیمی بگیرید باید درک درستی از مفهوم اساسی انواع ویدئوها داشته باشید. بر همین اساس در ادامه این مطلب به بیان ۶ مزیت اساسی موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ خواهیم پرداخت.

  • ۱. موشن گرافیک برای لوگو موشن

برای اینکه لوگوی خود را با پرش به نمایش بگذارید، انیمیت کردن لوگو به شما پیشنهاد می­شود و روش ایده­ آل برای این کار استفاده از موشن گرافیک می­ باشد. یکی از مزایای مهم لوگو موشن چشمگیر بودن آن برای مخاطب است. پس اگر در نظر دارید که لوگوی شما به گونه ­ای جذاب و سرگرم­ کننده دیزاین شود که در خاطر مخاطبان بمانید استفاده از لوگو موشن به شما پیشنهاد می­شود. اگر تمایل به یادگیری حرفه ای لوگو موشن دارید پیشنهاد دارم با کلیک بروی بنر زیر وارد دوره ی پروژه محور ساخت لوگو موشن در آکادمی گرافیستار شوید:

6 دلیل استفاده از موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ 15

  • ۲. موشن گرافیک برای محصولاتی که از لحاظ بصری قوی نیستند عالی است

اگر محصولات یا خدمات شما همانند محصولات نرم­ افزاری، اپلیکیشن ­ها یا کامپوننت فناوری دارای ظاهر جذابی نیستند می­توانید موشن گرافیک را به عنوان فرشته نجات خود در جهت جذابیت برندتان انتخاب کنید. گرافیک­ های متعدد و جذاب می­تواند کلیه محصولات یا خدمات بد شکل­ را هم به طرز شگفت­ انگیزی برای مخاطب جذاب جلوه دهد.

اهمیت موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ و بازاریابی دنیای محصولات دیجیتالی همواره بیشتر از قبل می­شود. برندهایی مثل Uber، Spotify، یا Headspace توانسته­ اند با استفاده از موشن گرافیک به یک هویت بصری یکسان دست یابند.

اگر موشن گرافیک را برای معرفی محصول خود انتخاب کرده ­اید باید بدانید که مشتری شما حتی پس از استفاده از محصولات هم خودش را در دنیای بصری محصول شما تصور می­کند. این امر موجب شده است که برندهای برتر دنیای فناوری، استفاده از موشن گرافیک در ویدئو مارکتینگ را سرلوحه برنامه بازاریابی خود قرار داده ­اند.

حتما خوانید: موشن وایت برد چیست؟ دلیل انتخاب + نحوه ی استفاده

  • ۳. می‌توانید یک برندسازی بصری ظریف و ماهرانه‌ انجام بدهید

برخی از برندها استفاده از انیمیشن ۲ بعدی و ۳ بعدی را امری ساده می­دانند. یکی از مزایای عمده موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ این است که به نوعی می­توانید حس پیچیدگی را در ویدئوهای خود ایجاد کنید و با استفاده از صداگذاری، فونت­، طرح حروف، رنگ­ها و انواع حرکات مختلف روی تصاویر می­توانید یک موشن گرافیک متناسب با شخصیت برند خودتان را تهیه و تولید کنید. این واقعیت بیانگر این امر است که هر ویدئویی که ظاهری لذت بخش و فریبنده داشته باشند می­تواند نمایانگر واقعیت هر برند باشد.

6 دلیل استفاده از موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ 19

  • ۴. برای نشان دادن نکات، آمارها و مزایا بسیار ایده‌آل است

انتقال پیام ­ها و اطلاعات به مخاطبان به شکلی ساده و قابل فهم اهمیت بسیاری دارد. این فرایند سخت به وسیله موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ ساده خواهد شد. برطرف کردن آشفتگی­ های موجود به وسیله موشن گرافیک در ویدئو مارکتینک و تمرکز بر روی پیام اصلی برندتان به سادگی اتفاق خواهد افتاد. با ارائه پیام خود در قالب عناصر بصری و استفاده از موشن گرافیک می­توانید پیام خود را به خوبی بیان کنید. همچنین موشن گرافیک برای ویدئوهای توضیحی هم گزینه ایده ­آلی خواهد بود. مخاطبان از دیدن اطلاعات تخصصی و پیچیده خسته می­شوند و بهتر است که از پیام­ های ساده و سریع برای انتقال اطلاعات خود در ویدئوها استفاده کنید. با این حساب موشن گرافیک همان چیزی است که می­تواند شما را در این مسیر هدایت کند.

  • ۵. با سبک‌های دیگر انیمیشن خوب ترکیب می‌شود

تلفیق موشن گرافیک با دیگر سبک­ های انیمیشن کار ساده است و همین امر باعث می­شود که بتوانید از لوگو موشن خود در انتهاب هر نوع ویدئویی استفاده کنید. امکانات بسیاری ار موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ وجود دارد که با استفاده از خلاقانه از آنها می­توانید فراتر از حد تصور در مقابل دید مخاطب ظاهر شوید. شما می­توانید از امکانات موشن گرافیک در انیمیشن­ های ۲بعدی و ۳بعدی و همچنین لایو اینستاگرام استفاده نمایید و با کنار هم چیدن سبک­ های متعدد توجه مخاطب را به خوب جلب کنید. جلوه­ های متمایز و جذاب در موشن گرافیک می­تواند به خوبی مخاطبان را مجذوب خود کند.

6 دلیل استفاده از موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ 21

  • ۶. کارهای موشن گرافیک ظاهری چشمگیر دارند

سال­ های زیادی است که گرافیک در دسترس انسان ­ها قرار دارد. چشم­ های ما همواره به استفاده خلاقانه از حرکات ظریف و جذاب و عناصر و رنگ­ها کشیده می­شود و این امر بخشی از موجوذیت انسان­ ها را شکل می­دهد که پیوندی عمیق با نحوه تکامل ما در طول صدها هزار سال دارد. این امر همان دلیل مهم تاثیر طراحی­ های گرافیکی در عصر حاضر است. با استفاده کردن از طراحی­ های جذاب معرفی کار خود می­توانید تاثیر عمیقی بر روی ذهن مخاطبان خود بگذارید. اهمیت این موضوع را در نظر داشته باشید که اولین برخورد مخاطب با برند شما در زمان و مکان مناسب می­تواند سرنوشت­ ساز باشد.

حتما بخوانید: بهترین روش شروع یادگیری موشن گرافیک چیست؟

جمع‌ بندی موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ

نگاه مخاطب با ویدئوهای تکراری اشباع شده است و هر نوع تنوع می­تواند آنها را مجذوب کند. امروزه بهترین راهکار برای ویدئو مارکتینک استفاده خلاقانه از انیمیشن و موشن گرافیک است. این روش می­تواند به شکلی حرفه­ ای و مجذوب­ کننده مخاطبان را با برند شما آشنا کند و به شکل دیگری به معرفی محصولات و خدمات شما منجر شود.

6 دلیل استفاده از موشن گرافیک در ویدیو مارکتنیگ 23

ارسال در :
لینک کوتاه :