۷ قدم مهم تا اعتماد سازی در اینستاگرام و فروش بیشتر

اعتماد سازی در اینستاگرام

۷ قدم مهم تا اعتماد سازی در اینستاگرام و فروش بیشتر

به نظر شما چرا برخی ار کسب و کار ها در بستر اینستاگرام با شکست مواجه می شوند؟ و یا بعد از گذشت مدتِ کوتاه چند ماهه مجبورن صفحه ی اینستاگرامی خود را غیرفعال کنند و دیگر از این بستر برای کسب و کار خود استفاده نکنند؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال به این فکر کنید که شما هم اگر بخواهید از پیجی خرید کنید و پول به حسابشان واریز کنید بدون اینکه به پیج اعتماد داشته باشید هرگز این کار را می کنید؟

مطمئنا پاسخ نه است…

یا یکی از مسائل مهم در بلاگر حرفه ای شدن این است که با مخاطبان خود رابطه ی صمیمی داشته باشید. اگر مخاطبان به حرف شما اهمیت ندهند. درخواستی که از آن ها داشته اید را انجام می دهند؟؟ مشخص است که نه… مسیرهای بسیاری برای اعتماد سازی در اینستاگرام فروش بیشتر وجود دارد. اما هیچ روشی به اندازه ی جلب اعتماد مخاطبان تاثیر گذار نخواهد بود. حال بیایید باهم روش هایی که باعث صمیمیت و جلب اعتماد مخاطبان می شود را با هم بررسی کنیم. آموزش تولید محتوا در اینستاگرام

همین الان ۷۰ دقیقه از محتوای پکیج تولید محتوا در اینستاگرام را رایگان دانلود کن

چگونه با اعتماد سازی در اینستاگرام، فروش خود را در اینستاگرام افزایش دهیم؟

زمانی که فعالیت شما به گونه ای باشد که مخاطبان به شما اعتماد کنند یعنی از خدمات شما آسوده خاطر باشند، خیلی راحت خرید می کنند و حتی برند شما را به دوستان و اطرافیان خود معرفی می کنند. پس باید تا می توانید تلاش کنید که مخاطبان حرف های شما را مهم بدانند و محصول یا خدماتتان را بخرند.

همان طور که می دانید جلب اعتماد افراد حتی در زندگی واقعا هم کار مشکلی است چه برسد به شبکه های اجتماعی و مجازی! ولی ما روش هایی را به شما ارائه می دهیم که می توانید اعتماد سازی در اینستاگرام را انجام بدید.

۱- برند سازی تجارت الکترونیک در شبکه های اجتماعی

برند شما هویت و اصالت کسب و کار الکترونیکی شما است و هرچه قدر برند کسب و کار شما معروف باشد و مخاطبان آن را بشناسند مشتریان با خیال راحت می توانند به شما اعتماد کنند. برای مثال زمانی که حرف از برند سامسونگ و اپل است مخاطبان هیچ وقت در مورد کیفیت و خدمات این دو برند تردید ندارند و اگر برای انتخاب محصولی بین چند نمونه که یکی از آن ها سامسونگ یا اپل است و نمونه های دیگر ناشناخته تر است حتما سامسونگ یا اپل را انتخاب می کنند.

احتمال دارد نکته ی اول نیاز به مدت زمان بیشتری باشد اما در مدتی بلند کمک بزرگی به برندسازی می کند. با تبلیغات میتوانید زودتر بازدهی را به دست آوردید اما قبل از آن کسب و کار اینترنتی شما زیرساخت های مورد نیاز برای حمایت و پشتیبانی مشتریان را داشته باشد. برای مثال اگر محصول یا خدمتی را دارا هستید و برای فروش آن تبلیغات می کنید ابتدا باید در نظر داشته باشید که در صورت فروش بیش از ۱۰۰۰ شما توانایی لازم برای پشتیبانی این تعداد مشتری را دارا هستید؟؟؟

7 قدم مهم تا اعتماد سازی در اینستاگرام و فروش بیشتر 10

۲- پک های آموزشی رایگان ارائه دهید‌.

عرضه پک های آموزشی و پراستفاده برای مشتریان بسیار با ارزش است، در پیج اینستاگرامی خود در زمینه ی فعالیت خود پست های آموزشی یعنی پست هایی که مخاطبان از آن ها چیزی را فراگیرند و برایشان کاربرد داشته باشد. اگر محصول شما به صورت فیزیکی است پست هایی در قالب فیلم یا عکس در خصوص مزیت ها و ویژگی های آن محصول و همچنین نحوه ی کار با آن را به اشتراک بگذارید. این کار برای کسانی که محصولات دیجیتالی و یا خدمتی برای فروش دارند نیز کارآمد است.

اگر محصول یا خدمت شما فیزیکی نیست در خصوص مزیت ها و ویژگی های آن ویدئویی تهیه کنید و در اختیار مخاطبان خود قرار دهید تا مخاطبان از تاثیر آن در زندگی خود مطلع شوند. به طور مثال اگر محصولی دیجیتال در حوزه آموزش افزایش فالوور اینستاگرام تهیه کرده اید، بهتر است قسمتی از آن را که برای مخاطبان کاربردی است را در پیج ایستاگرام خود به اشتراک گذارید؛ اگر این قسمت از محصول یا خدمت شما برای مخاطبان کارآمد بود محصول شما را خریداری می کنند، و اگر محصول با کیفیت بود باعث افزایش اعتماد سازی در اینستاگرام می شود.

۸ نکته مهم جهت افزایش مشتریان با استفاده از اینستاگرام

۳- برای محصولات یا خدماتتان تضمین داشته باشید

اگر از فضای اینستاگرام برای تبلیغات و بازرایابی محصول خود استفاده می کنید به مخاطبان خود برای محصول و خدماتتان ضمانت بدهید. اگر تازه کسب و کار خود را آغاز کردید، انتخاب محصول یا خدمت شما برای مخاطبان سخت است؛ به دلیل اینکه از کیفیت محصول یا خدمت شما هنوز اطمینان ندارند و خیلی از مخاطبان از خرید محصول شما پرهیز می کنند. اگر برای خدمات و محصولاتتان تضمین ارائه دهید خیلی روی خرید آن ها تاثیر می گذارد.

یکی از این تضمین ها برای اعتماد سازی در اینستاگرام ضمانت برگشت وجه است. اگر به محصول یا خدمت خود اطمینان کامل دارید میتواتید این تضمین را به مشتری بدهید که در صورتی که از محصول شما ناراضی بودند میتوانند وجه خود بدون هیچ شرایطی و با خیال راحت پس بگیرند و به آن ها ضمانت پشتیبانی بدهید خیلی از محصولات و خدمات فیزیکی نیستند. به طور مثال سایت هایی که ربات اینستاگرام عرضه می کنند به مشتریان خود این ضمانت را بدهند که در صورت ایجاد هرگونه مشکل در عملکرد ربات در اسرع وقت پاسخگوی آن ها هستید.

روش های اعتماد سازی در اینستاگرام

۴- اجازه دهید مشتری نظرش را بگوید و آن را منتشر کنید

مخاطبان به نظرات و تجربیات مخاطبان دیگر بیشتر از حرف های شما اعتماد می کنند چون می دانند که مخاطبان دیگر از این محصول و خدمت استفاده کردند و تجربه واقعی شان را می گویند. مخاطبان دیگر با دیدن این نظرات و در صورت مثبت بودن با خیال راحت محصول و خدمت شما را خریداری می کنند و این موضوع می تواند به اعتماد سازی در اینستاگرام کمک کند و همان طور با زیاد شدن اعتماد فروش شما نیز افزایش می یابد.

۵- مخاطبان را از واقعی بودن خود مطمئن کنید

به منظور بالا بردن اعتماد سازی در اینستاگرام مخاطبان و افزایش فروش، باید خود حقیقی تان را نشان دهید. چگونه؟ به طور در مکان های حقیقی هم محصولاتتان را به نمایش گذارید. اگر صفحه ی شما برای فروش لباس است تصویر مدل های حقیقی در محیط های طبیعی را به اشتراک گذارید. اگر که یک بلاگر هستید پست هایی از خودتان برای مخاطبان بگذارید.

چنانچه دارای یک فروشگاه آفلاین هستید تصویر محصولات و فروشگاه را در صفحه خود قرار دهید. اگر محیط های واقعی را نشان دهید مخاطبان اعتمادشان چند برابر می شود. مخاطبان با مشاهده پشت صحنه بیشتر اعتماد می کنند و آسوده خاطر محصولات شما را خریداری می کنند و همچنین شما را به اطرافیان خود معرفی می کنند.

به طور مثال تصویری درباره محیط کار، کارمندان و گفتگو با مشتری ها را در اینستاگرام خود بگذارید. در صورتی که در محیط کار بنا به هر دلیلی جشن و مراسمی گرفتید آن را با مخاطبان خود به اشتراک گذارید مخاطبان دوست دارند لحظه های واقعی را در فضای مجازی ببینند. اینگونه پست ها، ارتباط و اعتماد مخاطبان را بالا می برد.

7 قدم مهم تا اعتماد سازی در اینستاگرام و فروش بیشتر 13

۶- مسئولیت اجتماعی را به یاد داشته باشید

امروزه بسیاری از افراد حامیه محیط زیست و حیوانات هستند اگر شما چندان مدافع حقوق آن ها نیستید برای جلب نظر مخاطبانتان بهتر است در این گونه فعالیت ها مثل حمایت از محیط زیست و کارهای خیریه شرکت داشته باشید و مخاطبانتان را به انجام این فعالیت ها دعوت کنید. حتی چقدر عالی می شود اگر خودتان یک پویش خیریه به نفع موسسه ها، مناطق دور افتاده، بچه های کار، خانواده های بی سرپرست و… راه بیندازید. به طور مثال میتوانید در ازای فروش هر محصول درصدی از سود آن را به خیریه اختصاص دهید و درباره این موضوع با مخاطبانتان صحبت کنید.

۷- در تبلیغات اصول و قواعد را رعایت کنید

اگر می خواهید در اینستاگرام تبلیغ کنید نباید به طور مستقیم از مخاطبان بخواهید شما را فالو کنند یا محصول شما را خریداری کنند. اینگونه تبلیغ مخاطبان را دلزده می کند. نباید مخاطبان احساس کنند که فرصت را برای تبلیغ غنیمت دانسته و استفاده یا سواستفاده می کنید. در این صورت هم اعتمادشان از بین می رود هم ممکن است کلا از صفحه شما خارج شوند.

احتمالا بپرسید چگونه تبلیغ کنیم؟

برای تبلیغات بهتر است درباره مزیت های محصول و تاثیر مثبت آن بر زندگی افراد و کاربردی بودن آن حرف بزنید. همچنین اگر در ابتدا محصول را رایگان و یا با تخفیف چشم گیر به مخاطبان بفروشید باعث می شود اعتماد کنند و بعدا راحت تر خرید کنند و شما را به اطرافیان معرفی کنند.

۸ مرحله ی اساسی تا ایجاد تقویم محتوایی اینستاگرام

جمع بندی

در این مقاله راه های اعتماد سازی اینستاگرام را باهم بررسی کردیم که با در نظر گرفتن آن ها می توانید فروش محصولات یا خدماتتان را بسیار افزایش دهید. در کسب و کار های اینترنتی یک مسئله مهم و با ارزش، افزایش فروش است و یکی از روش های بالا بردن فروش اعتمادسازی در اینستاگرام و در آخر فروش محصول یا خدمت شما است.

7 قدم مهم تا اعتماد سازی در اینستاگرام و فروش بیشتر 15

ارسال در :
لینک کوتاه :