داستان من

از بچگی علاقه ی زیادی به دیدن و دنبال کردن برنامه های تلوزیونی داشتم، ویدیوها، فیلم ها و…

این علاقه همراه با بزرگ شدن من بیشتر میسد تا اینکه در سن ۱۳ سالگی با اصرا زیاد من به پدرم بالاخره یک کامپیوتر خریدیم و من می خواستم سوالات زیادی که در طی چند سال اخیر در ذهنم داشتم در رابطه با تکنیک هایی که در موزیک ویدیوها و برنامه های تلوزیونی انجام میشد را پاسخ بدهم.

علاقه من بیشتر به بخش تدوین کارها بود، و بعد از جستجو هایی که انجام دادم سرانجام با برنامه ی تولید اشنا شدم که یک برنامه ی نسبتا ساده برای کارهای تدوین بود. ولی همین برنامه ی ساده پاسخوی خیلی از نیازهای من بود و شروع کردم به ساختن کلیپ های مختلف با این برنامه. کلیپ های که از بهم پیوستن یکسری عکس، افکت و موزیک ساخته میشد. مطمنا بیشتر شما دوستانی که در این زمینه فعالیت دارید با همین برنامه و چنین کلیپ هایی شروع کردید و این قسمت از داستان برای شما یاد آور خاطرات شیرین دوران آماتوری هست.

از اونجایی که با این برنامه کارهای چندان خاصی نمیشد انجام داد و نبود اینترنت و افراد راهنما در این زمینه و مشغول بودن به تحصیل در رشته یی که هیچ علاقه یی درش نداشتم (تجربی)، باعث شد تا چندین سال نتونم خیلی جدی دنبال این هدفم باشم. تا اینکه به زمان رفتن به دانشگاه رسیدم و دیگه بایستی تصمیم اساسی برای زندگیم می گرفتم و راهمو مشخص می کردم، از این رو در کنکور به جایی تجربی در کنکور هنر شرکت کردم و رتبه ی خوبی هم کسب کردم ولی به دلیل نبود ان رشته در دانشگاه شهرمان و مطمنم مشکل کسان دیگیی هم بوده و هست نتوستم تو  اون رشته ی قبولیم یعنی گرافیک به دانشگاه برم .

ولی من به هیچ وجه دست بردار نبودم چون بزرگ ترین رویای من شده بود و می خواستم در زمینه ی تدوین و.. کار کنم. از این رو در دانسگاه رسته ی کامپیوتر برداشتم تا به زمینه ی کاریم نزدیک تر باشه و شروع کردم به جستجو درباره ی برنامه های تدوین حرفه ایی. با برنامه ی پریمیر اشنا شدم و برنامه ی افترافکت.

با پول کمی که در ان زمان داشتم (اردیبهشت ۹۳)دو مجموعه ی اموزشی از این دو برنامه خریدم و با کامپیوترم که برای اجرای این برنامه ها خیلی ضعیف بود شروع کردم به آموزش دیدن و تمرین.

حدود دو ماه بعد از شروع به یادگیریم، تصمیم به ساخت یک موزیک ویدیو گرفتم ،یک اهنگ انتخاب کردم و با دوربین موبایلم به تنهایی شروع به فیلم برداری در خانه کردم و یک تدوین سر سری هم روش انجام دادم ، چون فقط می خواستم یک کاری بسازم و به جزییات اصلا توجه نمی کردم.

ویدیو که ساخنه شد با اون که نتیجه ی خوبی نداشت اون رو به یک شبکه ی ماهواره یی محبوب فرستادم و در یکی برنامه یی که مخصوص این گونه ویویها بود پخش شد.بزرگ ترین لذت و موفقتی بود که تجربه کردم، بیشتر دوستان و فامیل هم اون ویدیو را دیده بودن و تبریک می گفتن.

۰/۵ (۰ Reviews)